PMK Oil Synthesys a PMK-ból (CAS 28578-16-7 viaszforma) nagyméretű

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
1kg P
1 kg víz
150gr NaOH

Keverjük össze és olvasszuk meg 85/90-es hőmérsékleten 1 órán keresztül

450gr Phos és ismét 1,5 óra 85/90-nél

Azonnali elválasztás után a rétegekből
 

Katty Korner

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
75
Reaction score
10
Points
8
Ez sokkal sűrűbbnek tűnik, mint a kiinduló poszt. 1 kiló pmk glicidát, 1 kiló víz (ami iirc egy liter) és 150 gramm naoh sokkal sűrűbbnek tűnik, mint más posztok.

Sokkal szebb lenne, ha ennyire sűrű lenne, ahelyett, hogy pár kilóhoz gallonra lenne szükség.

Valaki meg tudja mondani, hogy ilyen sűrűséggel, illetve reagensek koncentrációjával ez kivitelezhető-e?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Üdvözlöm!

Itt van az utolsó eredményem, hogy természetes módon kristályosodjon a kristály molekuláris formájában maga a kristály. Több tiszta lehetetlen!!! ;-)
Úgy tűnik, kézzel készített, de bízz bennem természetesen kialakult!
 

Attachments

  • wldNCAsF4M.jpg
    wldNCAsF4M.jpg
    139.6 KB · Views: 444
  • CKiR7j9A6g.jpg
    CKiR7j9A6g.jpg
    109.1 KB · Views: 403
  • 1X8JdEuVg6.jpg
    1X8JdEuVg6.jpg
    106.6 KB · Views: 418
  • t4kfM3X6Ks.jpg
    t4kfM3X6Ks.jpg
    120.5 KB · Views: 408

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Nagyon szép munka. Milyen eljárással távolítja el a fekete kátrányszerű szennyeződést? Még a hófehér kristályokon is megjelenik a későbbi átkristályosításoknál, és a végtermék meglehetősen sötét lesz.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
A savas szakaszban a savas bázisú mosási folyamat során.
 

lemon

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 23, 2022
Messages
11
Reaction score
8
Points
3
Egy ideig próbálkoztam ezzel, és arra a következtetésre jutottam, hogy valószínűleg átvertek.
Amikor NaOH-t adok hozzá az egész oldat sötét lesz és csak úgy marad, melegítés után nem történik semmi, csak túl sok sav hozzáadása után, akkor újra megjelenik a glicidát. Melegítés után sötétvörös olajat kapok, ami hidegen gyorsan szilárddá vált. Még akkor is, ha a glicidátot csak vízben melegítem, ugyanolyan sötétvörös olajat kapok.
Már elpazaroltam 200g-ot ebből és még csökkentést is próbáltam vele, de semmi...
Még azt sem tudom, hogy ez a PMK glicidát, vagy a kínaiak átvertek.
Az oldhatóságról: vízben oldhatatlan, IPA-ban jól oldódik.
 

Attachments

  • E8GQvfOUKW.jpg
    E8GQvfOUKW.jpg
    345.8 KB · Views: 200
  • ZwfSOastyv.jpg
    ZwfSOastyv.jpg
    335.5 KB · Views: 206
  • I63de9rOLq.jpg
    I63de9rOLq.jpg
    186.8 KB · Views: 193
  • QujtJakNdY.mp4
    1.5 MB · Views: 0
  • gLd4RjDZ0i.mp4
    3.7 MB · Views: 0
View previous replies…

Loki12

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 18, 2022
Messages
52
Reaction score
25
Points
8
@lemon
Kitől vásárolta ezt? Ha az itt hirdető gyártók egyike volt, akkor meg kellene neveznie őket, hogy tisztázza a helyzetet.
1. A keveréket NaOH-val melegítetted és refluxoltad, ahogy a fenti felhasználó kérdezte? Le tudnád írni a módszeredet bővebben, lépésről lépésre, hogy mit is csináltál valójában? (pl. 100g x-et adtam 50g y-hoz, X-nél Y ideig refluxáltam)

Lehet, hogy nincs semmi baj, miért posztolod a glicidátot vízben, ez így vicces?
Tudnunk kell, hogy folytattad-e a reakciót, milyen háttérrel rendelkezel? Utánanéztél a reakciónak, tudod, hogy minek kell történnie egyáltalán, vagy hogy minek kell kinéznie?
A szappanosítás és a kémiai szövegeket linkelték valahol ebben a témában, ha jól tudom, kérlek olvasd el, értsd meg a reakciót, legyen elképzelésed, hogy mire számíts, aztán folytasd.
Nem csak a kémia veszélyes, de ha nincs általános elképzelésed arról, hogy mit csinálsz, csak pazarolod a terméket, esetleg megmérgezed magad a reakcióban használt conc. HCL-lel vagy a DCM-mel, kérlek vigyázz.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Testvér, újra elvégezheted a sikertelen reakciót.

Vegyünk 1L forró vizet, használjunk 500 gramm lúgot, a forró lúgra egy kg glikátot és nem tudom, lassan öntsünk 1,5L sósavat, akkor 100 százalékban jön. Aztán az olaj megy az aljára, ha sikeresen fordult nem kell visszaáramoltatni.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Mi a cas száma a glidikát, ha az alacsony hield p, akkor ez a módszer nem működik, akkor éget az olajat
 

bblanco

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
94
Reaction score
41
Points
28
De Uhm a viasszal vagy a porral kezdte ? Egyszerű kis teszt. 5gr naoh 75 Mill vízben feloldjuk ,hozzáadunk 5gr viasz olvadékot, reflux egy órát hozzáadunk hcl vagy h2so4 és reflux szelíd 3h.. akkor rendben kell lennie.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Tud valaki segíteni nekem ,
Én elrontottam a pmk sap és hidrolízis jól elrontottam az egyiket és nem tudom melyik.
Én elrontottam a hőmérsékleteket , én futott a nedv 52 fok helyett 60 helyett, majd futott a hidrolízis 70degrees helyett 80 helyett.
Körülbelül 4,4 kg port tettem bele és ou közel ugyanazt kaptam narancsszínű tompa olajban.
Tudja valaki, hogy az olaj menthető-e , a gondolkodásom az volt, hogy a hidrolízis volt elrontva, nem történik a nedv azonnal, még szobahőmérsékleten is.
Tudja valaki, hogy lefuttathatom-e a nedv és a hidrolízis újra az olajon.
Köszönöm
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Ha elég marószert adunk hozzá, akkor egy olyan savat, mint a HCL, és folyamatosan kevergetjük, a reakció magától megy tovább.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Megismerhetem az iterm 10 arányát? Köszönöm.
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Megismerhetem ennek arányát (10. Adjuk hozzá a H2O és a nátrium-bikarbonát keverékét, 2-3 percig kevergetve.)
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Az OMG az 1. pontban található!
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
Jelentse a ráció azonos iterm 1 jobbra
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
101
Reaction score
4
Points
18
No.10 hány h20 és hány nátrium-bikarbonát oldatot adjunk hozzá?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
🤦‍♂️Hihetetlen
 

axecap168

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Btcboss2022, kérem segítsen Követtem a receptjét a pmk 28578-16-7 por mdp2p szintéziséhez és a refluxálás után az olaj szétválasztása történik, de még mindig volt néhány fehér felhős anyag az olajban, és ahogy az olaj lehűlt, a fehér felhős anyag vastagabb lett, mint az átázott gabona és nagyon kevés olajat hagyott nekem.
Látott már valaki ilyet korábban?
Mit csináltam rosszul btcboss2022?
Tud valaki segíteni nekem ebben?
Csatoltam néhány képet.
 

Attachments

  • koTBxKiRCv.jpg
    koTBxKiRCv.jpg
    439.9 KB · Views: 227
  • R3FbCejtKV.jpg
    R3FbCejtKV.jpg
    486.3 KB · Views: 209
  • 0Tp1RDzIMg.jpg
    0Tp1RDzIMg.jpg
    463.7 KB · Views: 200
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
OMG! Sorsnak vagy valami hasonlónak kellene lennie hahhaah
Soha nem volt semmilyen probléma több mint egy éve, hogy a folyamat, és a múlt héten történt nekem ugyanez egy 15kg por tétel (volt az utolsó 15kg egy nagy tétel, így ugyanaz a termék)
Én 99%-ban biztos vagyok benne, hogy a tárolásról és a tárolási időről van szó, az én esetemben egy fedeles vödörben tároltam kb. 6 hónapig.
Elkülönítettem azt a szilárd anyagot, ami az eredeti anyag egyfajta polimerizációjának tűnik.

Kipróbáltam, hogy milyen termékkel oldódik:
Vízzel: Nem
Savas víz: Nem
Lúgos víz: Gyakorlatilag semmi
DCM: Nem
Metanol: Gyakorlatilag semmi
Aceton: Nincs

Furcsa, ugye? Csak magas hőmérsékleten vagy forró vízzel válik folyékonnyá, hasonlóan az eredeti anyaghoz, így az egyetlen 2 lehetőség:
- Reagálatlan termék ( nagyon valószínűtlen, miután több százszor elvégeztük ugyanazt a folyamatot ugyanazzal a tétellel is, és lúgos vízben is oldani kell).
- Egyfajta polimerizáció a tárolási idő és körülmények miatt.

Próbálkozhatsz több időt 90C-on a HCL-lel, de szerintem nem fog működni.

Amit én csináltam( nem jelenti azt, hogy ez a megoldás, vagy hogy neked is ugyanezt kell tenned).

Hozzáadtam vizet kevertem, majd később DCM-et és mindezt egy elválasztó tölcsérben.
Lesz a felső réteg víz, középső réteg a szilárd és alsó réteg a DCM+PMK olaj később később elpárologtatni DCM.
Ez egy lassú szétválasztás és én 3szor csináltam DCM-el.
Nyilván a hozam sokkal kisebb, mint általában, de jobb ez, mint a semmi.

Sajnálom, hogy nem tudtam többet segíteni, nekem is ugyanez volt a problémám és megpróbáltam a lehető legjobban megoldani a józan ész és a korábbi tapasztalataim felhasználásával.

Esetleg egy vegyész jobban tudna segíteni.
 
Top