Metody ekstrakcji efedryny z tabletek

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Cześć Patton, dziękuję za wyjaśnienie. Moje zamieszanie wynikało z opisu Erowid, w którym sugerują pozbycie się PEG poprzez namoczenie początkowej mieszaniny w toluenie, więc zacząłem się zastanawiać, czy część PEG pozostanie w toluenie.

Oto prawidłowy proces w moim rozumieniu, proszę daj mi znać, jeśli coś zmienisz.

1. dodanie roztworu alkalicznego do pH 13
2. ekstrakcja toluenem/innym niepolarnym roztworem
3. wyrzucić starą warstwę wody, a następnie być może wykonać kilka płukań wodą?
4. Dodać trochę czystej wody do niepolarnego rozpuszczalnika.
5. Zakwasić do pH 3 rozcieńczonym HCl.
6. Pseudo będzie migrować do fazy wodnej jako sól pseudo-HCl.
7. Ibuprofen (teraz kwaśny) wytrąci się w fazie wodnej, więc teoretycznie mamy całkiem czyste pseudo w wodzie.
(8.) Być może ostatecznym oczyszczeniem powinna być ekstrakcja AB eterem, chociaż może to zmniejszyć wydajność.
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Ekstrakcja A/b prawdopodobnie najlepszą opcją, ale wciąż nie gwarantowaną
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Czy to znaczy, że powinienem użyć ekstrakcji A/B dla tej całej procedury?

Moim nowym planem jest najpierw rozpuścić tabletki w etanolu przez 5-8 godzin. (Ostatnim razem ten teqniqe rozpuścił zarówno IBU i PSE, ale waga pudełka Modafen wynosi 24 sztuki, a jedna tabletka zawiera 200 mg Ibuprofenu i 30 mg PSE. więc na początku zacząłem od 5500 mg.
Po souku etanolu po prostu pozwoliłem im odparować lub wyschnąć w chill.....it było w porządku, a najbardziej interesujące było to, że przeszedłem z 5500a do około 1500-1700 mg, ale jestem naprawdę pewien, że to tylko pse, ibu i kilka wypełniaczy.
i od tego momentu zastanawiam się.
SOOOO myślisz, że to zadziała?


1. moczenie całej masy w etanolu przez 5-8 godzin
2. przefiltrowanie roztworu i zatrzymanie płynu i wyrzucenie resztek gagu
3. teraz nadszedł czas, aby podgrzać na bardzo małym ogniu i powoli odparować, aż do uzyskania pożądanej mieszanki proszku PSE i IBU.
4. dodawanie wody alkalicznej, aż mój roztwór osiągnie pH 13......... dodawanie roztworu alkalicznego do czego? jak tabletki soke w wodzie alkalicznej? ponieważ moje pigułki zawierają gówno, które aktywuje się w wodzie.
5. ekstrakcja toluenem
6. teraz wyrzuć starą warstwę wody, a następnie może wykonaj kilka płukań wodą?
7. Dodaj trochę czystej destylowanej wody do niepolarnego rozpuszczalnika.
8. Zakwasić do pH 3 rozcieńczonym HCl (czy muszę wstrząsać, czy wystarczy powolne mieszanie)?
9. pseudo będzie migrować do fazy wodnej jako sól pseudo-HCl
10. Ibuprofen (teraz kwaśny) wytrąci się w fazie wodnej, więc teoretycznie mamy całkiem czyste pseudo w wodzie.
11. na koniec mogę wykonać ekstrakcję A/B, aby jeszcze bardziej oczyścić PSE.

Dzięki za odpowiedzi :D
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Dla najsilniejszego najczystszego i zielonego sposobu jest następujący pierścień de uwodornienia, czyli pozbycie się alkoholu za pomocą cyklizacji rekrystalicznej, dodając mniejsze ilości w większej liczbie pierścieni, jednocześnie usuwając alkohol i zanieczyszczenia. Aka micro crystal tek
 

luci007

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Apr 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Cześć przyjaciele
Potrzebuję pomocy!!!
Jak usunąć pseudoefedrynę z tabletek antyhistaminowych?!
Czy jest jakiś film edukacyjny na ten temat?
Dziękuję
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
A co z siarczanem bronkaidu 25mg?
 

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Sole siarczanowe działają inaczej niż sole chlorowodorkowe.

Może być błędne - siarczan efedryny musi być rozpuszczony w wodzie. Nie rozpuszcza się łatwo w alkoholu (etanolu/metanolu).
Następnie ekstrakcja A/B.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Czy ktoś może mi pomóc rozwiązać ten problem? W domu jest aceton. Kwas szczawiowy. Alkalia. Jest też japoński lek zawierający chlorowodorek efedryny. Jego składniki to 50 ml chlorowodorku metyloefedryny na tabletkę. Czy jest jakiś kucharz, który może pomóc mi go wyekstrahować i skrystalizować? Konkretne składniki:...
Kodeina fosforanu wodoru・・30mg

Chlorowodorek metforminy・・50mg

Maleinian chlorfeniraminy ・・ 8mg

Kofeina bezwodna・・90mg
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Ten wątek to największe gówno na całej stronie. Przekonał mnie, że
T na tym świecie nie ma już dumy. Została zastąpiona ideologią "ja też", w której każdy jest ofiarą wszystkiego, co może znaleźć. To pokolenie jest najbardziej leniwe w historii ludzkości. Kiedy jesteś głodny, wyciągasz miskę i błagasz o jedzenie.
Kiedy jest ci zimno, wyciągasz rękę i błagasz o koc. Komunizm. Właśnie dlatego nigdy nie działa. Ponieważ motywacja do ciężkiej pracy została odebrana. Niezależnie od tego, czy pracujesz ciężko, czy wcale, ciężko pracujący będą zmuszeni wspierać niepracujących i dzielić się owocami swojej pracy z ludźmi, którzy odmawiają dzielenia się ciężarem pracy
Nie zazdroszczę ci @G.Patton, jesteś jedyną pracowitą pszczołą w tym wątku i odpowiedziałeś prawdopodobnie na ponad 100 pytań. Na niektóre odpowiedziałeś 3 lub więcej razy
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Znalazłem to lekarstwo, ale nie mam pojęcia, jak to rozdzielić bez chromatografii flash.
DS43OCQgwm


 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Tak, to ten lek. Ale nie wiem, jak go wyodrębnić.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Na podstawie moich 10 minut badań, metyloefedryna wydaje się być diabłem. Amerykańskie firmy chemiczne nie chcą o tym mówić. Nie podają nawet obliczonych właściwości. Na podstawie tego, co widziałem, trudno jest ulepszyć koktajl metyloefedryna-dihydrokodeina 🍸
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Więc tego leku nie można wyekstrahować? Z tego leku nie można zrobić dobrej metamfetaminy?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Jestem pewien, że w jakiś sposób może, po prostu nie mogłem się niczego dowiedzieć. Starym naukowym błędem jest zakładanie, że brak dowodów jest dowodem na istnienie
teorii
 

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Witaj, Patton, czy w metodzie drugiej można użyć acetonu zamiast ketonu metylowo-etylowego? Czy ksylen można zastąpić toluenem? Czy możesz pokazać mi zdjęcie chlorowodorku pseudoefedryny wyekstrahowanego z tabletek? W pewnym momencie miałem ekstrakt, który przypominał włókno szklane, ale nie jestem pewien, czy to było to.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Witam, chyba tak

Jeśli masz wątpliwości, możesz sprawdzić temperaturę topnienia, aby potwierdzić, że jest to efedryna.
 

ice

Don't buy from me
Member
Joined
Oct 30, 2023
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Dziękuję bardzo Patton. Wczoraj badałem pigułkę i najpierw rozpuściłem ją w etanolu. Z informacji wynika, że można rozpuścić tylko chlorowodorek pseudoefedryny, chlorowodorek cetyryzyny i hypromelozę. Otrzymuję kryształy. Moim obecnym pomysłem jest rozpuszczenie ich acetonem, usunięcie chlorowodorku cetyryzyny, a na koniec użycie gorącej wody do usunięcia hypromelozy. Czy moje podejście jest wykonalne? Czy chlorowodorek pseudoefedryny jest rozpuszczalny w acetonie? Czy hypromeloza jest nierozpuszczalna w gorącej wodzie? Jeśli jest to wykonalne, taka ekstrakcja tabletek byłaby bardzo wygodna
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
Co mogę zrobić, jeśli część węgla aktywnego przedostała się przez filtr? Ponownie rozpuścić i przefiltrować?
 

zaners

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 13, 2023
Messages
45
Reaction score
7
Points
8
W pierwszej metodzie mówi się, że pozostała napatha będzie zawierała wolną zasadę pseudoefedryny, więc należy dodać wodę i "miareczkować".
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Czy mogę wyodrębnić efedrynę z syropu efedrynowego?🤔🤔
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Cześć. To zależy od składu syropu.
 
View previous replies…

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
hi 👋
60ml syrop 1%etanol
każda miarka (5ml) zawiera:
efedryna 30mg
sacharyna sodowa 1,25mg
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Dziękuję za poświęcony czas, bracie. Wracam właśnie z apteki. Powiedzieli, że trzeba mieć receptę od lekarza specjalisty, aby go kupić. Można kupić tylko dwa okulary😐😐😑😑
Muszę znaleźć inny sposób.

do zobaczenia następnym razem
 
Top