Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Oznacza to, że musisz użyć lejka rozdzielającego
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
ale ta wodna warstwa powstaje podczas reakcji. oddzielić i na złom?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nie, 2 warstwy są tym, czego chcesz. Gdy warstwa aq. nasyca się solami rozpuszczalnymi w wodzie, wypycha rozcieńczony roztwór izopropanolu z warstwy aq. Ta właściwość izopropanolu, w przeciwieństwie do innych podstawowych OH-s, do oddzielania się od wody, gdy sole są rozpuszczone, jest dokładnie tym, dlaczego jest on używany w tak wielu tajnych i innych syntezach.
Przynajmniej tak mi się wydaje, mam nadzieję, że nie gadam z dupy :p
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Jeśli dobrze rozumiem, czy górna warstwa jest wolną bazą? żółtawy oleisty wygląd i 70% mieszaniny. a dolna jest gęstsza.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Martwi się, ponieważ dzieje się to przed dodaniem alkaliów, ale jeśli się nie mylę, może się to zdarzyć wcześniej, dodanie alkaliów po prostu kończy zjawisko.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jeśli tak, to teraz zawsze będę solił masę reakcyjną przed ekstrakcją za pomocą NaCl :D wtedy będę miał mniej wody do usunięcia. :)
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Tak, to działa świetnie z mojego własnego doświadczenia. Warstwa organiczna płukana solanką po bazifikacji usuwa dużo wody, zrobiłem to w szczypcie, gdy nie miałem pod ręką środka suszącego i wystarczyło to do uzyskania przyzwoitej wydajności, niezbyt daleko od zolu. wysuszono nad środkiem suszącym. nie przesadzaj i pozwól mu się oddzielić na dobrą chwilę.
Również w przypadku roztworu odmawiającego rozdzielenia po około stoechiometrycznym dodaniu alkaliów szczypta soli kuchennej załatwia sprawę, aby nasycić wodę i uzyskać czystą przerwę. dobrze wiedzieć, jeśli nie masz pod ręką roztworu wodorotlenku i jesteś leniwy, aby zrobić więcej :p
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tak, wiem, że wcześniej stosowałem tę metodę również w lejku separacyjnym, jeśli nie miałem jasno określonego rozdziału, ale nie wiedziałem, że sól wypchnie IPA z wody. W ten sposób zaoszczędzę dużo środka osuszającego, ponieważ będę go potrzebował znacznie mniej po wyekstrahowaniu warstwy wolnej bazy/IPA.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 Czy zrobiłeś już nową, większą partię i ją udokumentowałeś?
Jestem zainteresowany zobaczeniem wyników i ostatecznej wydajności oleju A, który wychodzi z tej reakcji w skali powiedzmy 1 kg p2np.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Cześć,

Nie zrobiłem tego po raz kolejny.
Dzięki.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Wypróbowałem twoją reakcję, z 287 g p2np i kiedy dodano 30 g cucl2 naraz, było jak wulkan
Po erupcji płynu przez skraplacz i uspokojeniu mojego gniewu umieściłem kolbę na płycie grzejnej
i pozwoliłem jej się nagrzewać przez pół godziny, aż cały cucl2 osiadł na dnie z białą warstwą

@btcboss2022 lub @William Dampier, jak kontrolować reakcję, aby nie przejść w styl wulkanu podczas dodawania cucl2 na raz?
Próbowałem tej syntezy w 12-litrowej kolbie z chłodnicą Liebiga, ale nadal nie była wystarczająco duża, aby zatrzymać reakcję poza kolbą
Jak to kontrolować?
I jak duża kolba - nierdzewny reaktor byłby potrzebny do redukcji 1kg p2np?
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28
@btcboss2022 i @William Dampier
Jaki kolor powinna mieć reakcja po dodaniu cucl2 i zakończeniu reakcji?
Górna warstwa pozostaje żółta, a dolna (wodna) jest biała, czy to prawda?
A może obie warstwy powinny być przezroczyste - białe po zakończeniu całej reakcji?

Ponieważ kiedy dodałem NaOH do zakończonej reakcji, utworzyły się 2 warstwy, górna warstwa jest żółta, a dolna biała, czy to dobrze?
A może żółty kolor górnej warstwy wskazuje, że w tej warstwie nadal znajduje się nieprzereagowany p2np?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Następnym razem przestrzegaj procedury, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy lub nie masz doświadczenia. Mówi o kroplach. Czy masz zewnętrzne chłodzenie? Kąpiel lodowa działa świetnie.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Po rozdzieleniu faz i dodaniu IPA do fazy wodnej nie następuje separacja.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Dzięki za odpowiedź, ale słyszałem, że największą wydajność z tej reakcji uzyskano po dodaniu go na raz, następnym razem spróbuję dodać go po kropli, aby zobaczyć różnicę
albo może w dwóch porcjach, żeby nie było tak dużej reakcji egzotermicznej.
W przypadku tej reakcji schłodziłem ją w łaźni wodnej, gdy wydawała się zbyt gorąca.

@Mclssmxxl czy masz doświadczenie z tą reakcją? W ilu gramach próbowałeś tej reakcji i jaka była twoja wydajność % oleju na końcu?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Tak, ale możesz zmniejszyć tylko tyle, dodając wszystko na raz, nie możesz oczekiwać, że zmniejszysz prawie 300 g surowca za jednym razem. Jeśli wrócisz do wątku, myślę, że facet, który to mówi, mówi nawet w warunkach małej skali, ale może źle pamiętam.
Kilka lat temu pieprzyłem się z 25 g borohydrydu i zrobiłem to bez procedury z mieszanymi wynikami. Redukcje są dość podobne, ale otrzymujesz to samo, dodając kilka styrenu do redalu, al hg lub liah, bałagan. :p
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Panowie, podczas odparowywania IPA tworzą się dwie warstwy, jedna mleczna, druga żółtawa. wolna baza w fazie mlecznej?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Wiem już, że w górnej części jest dobrze, a co w dolnej?Qw1VDGPehL PEcdU1wOK5
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Jeśli masz wulkan, dodając cucl2, jeśli nie masz wystarczającej ilości rozpuszczalnika w mieszaninie, być może dlatego, że w poprzednich krokach odparowałeś go dużo, aby tego uniknąć, musisz wykonać poprzednie kroki w kolbie lub reaktorze, aby stracić jak najmniej rozpuszczalnika.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
W moim przypadku po dodaniu cucl2 mieszanina całkowicie zmienia kolor na szaro-czarny, a po 30 minutach w temperaturze refluksu 80 ° C mam 2 warstwy: górną przezroczystą i dolną czarną wokół kubka. Po dodaniu NaOH górna warstwa jest żółto-pomarańczowa, a dolna oczywiście nadal czarna.
 

Bartholomeus

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 23, 2022
Messages
127
Reaction score
67
Points
28

Dzięki za te odpowiedzi, bardzo mi to pomogło zrozumieć, myślę, że nie odparowałem dużo rozpuszczalnika, ponieważ cały czas używałem skraplacza
ale temperatura reakcji była bardzo wysoka, ponieważ była stale na silnym refluksie, kiedy dodawałem p2np w porcjach
potem nie schłodziłem mieszaniny i dodałem cały cucl2 na raz i to był wielki pokaz wulkanu
jeszcze raz dziękuję za odpowiedzi, jeśli ponownie wykonasz tę reakcję w skali 1 kg, udokumentuj ją i opublikuj tutaj
 
Top