Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
A co sądzisz o dodawaniu AcoH po zakończeniu reakcji? W niektórych przepisach piszą o dodawaniu ...

Nie wiem, nie czytałem o tym.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Chyba też jestem głupi ... na tym polega ekstrakcja, żeby przenieść z jednej fazy do drugiej. w tym przypadku z fazy wodnej do fazy rozpuszczalnika niepolarnego. dlatego nie przeprowadza się tutaj ekstrakcji IPA, ponieważ ipa miesza się z wodą i daje nam tylko rozcieńczenie roztworu ... czy to źle?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
chodzi o gaszenie NABH4 przez dodanie 50% kwasu octowego lub kwasu solnego
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Następnie ekstrahujesz "wolną bazę" z fazy wodnej i nie ekstrahujesz fazy wodnej . To było nielogiczne.

IPA został odparowany w instrukcji i olej wychodzi. Olej z wodą, jak sądzę.
Dlaczego w instrukcji @William Dampier użyto IPA?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Q
Rzeczywiście, tak jest, to tylko wpadka językowa.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
W oryginalnym preparacie używają również IPA. dlaczego nie mam pojęcia. większość uważa, że i tak lepiej jest przeprowadzić ekstrakcję niepolarną.ORaS5t6oNv
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tak, być może, byłem lub nadal jestem nieco zdezorientowany, ale "ekstrahować" ma znaczenie wyciągania czegoś, wydobywania czegoś lub wyjmowania czegoś. Ale również w przepisach jest mylące, że faza wodna jest ekstrahowana, niestety nie znam dokładnego angielskiego terminu i sposobu jego użycia.
Jeśli porównam do wariantu Al/Hg, gdzie również ekstrahujemy wolną zasadę po dodaniu alkaliów, IPA jest również zawarte w warstwie wodnej, ale tutaj suszymy nad MgSO4 w zamrażarce i używamy eteru naftowego do ekstrakcji, który później odparowujemy. Możliwe, że procedura jest inna ze względu na wysokie skalowanie, ponieważ kroki opłacają się tylko w skali laboratoryjnej. Być może eksperci mogliby nam odpowiedzieć na to pytanie. Jeśli jednak nie dojdzie do suszenia, w każdym przypadku należy odnotować utratę wydajności przez zawartą wodę.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Co tam. Przeprowadziłem dzisiaj mały test. na 25g p2e.g. delikatnie podniosłem wartość CuCl2 i temp. o 2 stopnie podczas refluksu... otrzymałem taki piękny olejek. niestety nie miałem ze sobą destylatora i testy były robione w terenie. Myślę, że wystarczy go jeszcze trochę przetrzeć i będzie idealny. wydajność wydaje się duża. zapach delikatny ale wyrazisty
VakDdFiftq
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mam pytanie: czy jest różnica w mocy podczas robienia tego z p2np i z bmk?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mam jeszcze jedno pytanie, czy absorpcja kaskadowa składająca się z bufora i dwóch spryskiwaczy Dreschla wypełnionych 10% roztworem alkaliów będzie w stanie zniwelować zapach wydzielający się podczas reakcji? wszystko oczywiście wcześniej podłączone do chłodnicy. schemat ma wyglądać mniej więcej tak. niebieski wężyk prowadzący od chłodnicy do bufora podłączony do nypla. następnie idzie do kolby buchnera w której jest 10% roztwór alkaliów, boczny wylot kolby podłączony jest do wężyka który jest wprowadzony do drugiej takiej kolby z tym samym roztworem, na końcu zamontowany jest wężyk który łączy się z filtrem węglowym i wentylatorem.
L4hSX7txPv
 
Last edited by a moderator:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Wszystko to wydaje się bardzo uciążliwe.

Być może prostszy byłby system z wydajnym ekstraktorem, filtrem węglowym i, jeśli to możliwe, ozonem, aby oczyścić powietrze wylotowe i wyjść czystym, bez nieprzyjemnych zapachów.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Ten system działa bardzo dobrze z bromowaniem, ale nie mam wystarczającej wiedzy, aby powiedzieć, że może sobie z tym poradzić ... stąd moje pytanie skierowane tutaj ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Czy pompa perystaltyczna dozująca 500 ml/min poradzi sobie z zapotrzebowaniem na chłodnicę zwrotną o długości płaszcza 500 mm? Występuje problem z dostępem do wody wodociągowej, dlatego zapytanie....
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
po dodaniu 25% roztworu NaOh, rozdzieleniu faz, dodałem 1/3 dcm objętości roztworu wodnego. moje pytanie, w jakiej temperaturze powinienem destylować? moim zdaniem, oprócz wolnej zasady, w tym roztworze jest jeszcze woda, IPA i dcm, czy mam rację? następnie destylacja w temperaturze ok. 83 stopni?roztwór zaczyna wrzeć gdzieś około 50 stopni, do jakiej temperatury należy go podnieść?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jak pachnie reakcja i dlaczego wydobywa się z chłodnicy zwrotnej?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Gdzie w instrukcji jest cokolwiek o destylacji?

Edycja: przepraszam za spam
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Panowie, czytając to wszystko i robiąc to samemu mam mętlik w głowie... mianowicie po dodaniu cucl2 po chwili tworzą mi się dwie warstwy, dlaczego?

Tworzę dwie warstwy przed dodaniem zasady. po dodaniu olej wydawał się mieszać z górną warstwą.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

zapomniałeś je rozebrać po nałożeniu dwóch warstw
 
Top