Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Panowie, skąd mamy wiedzieć, jaką objętość 25% roztworu NaOh należy dodać? To znaczy skąd się wzięło te 8 l, jak to obliczyć?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Z pewnością istnieje sposób, aby to obliczyć, ale ważniejsza będzie tutaj wartość pH, gdy roztwór jest wystarczająco zasadowy, aby uwolnić wolną zasadę.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Ok, czy dobrze policzyłem dla 250g p2np, że będę potrzebował 550g NaOh w 1650ml dh20? Znalazłem zależność, że roztwór NaOh dodaje się w proporcji 44% do ilości IPA + dh20
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
aaa i pytanie jakie powinno być pH po zakończeniu reakcji? mi pokazuje 10-11. po dodaniu zasady wyskakuje i jest 12-13.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Zastanawiam się, czy nie będzie lepiej, jeśli na koniec nie dodasz 50% kwasu octowego, aby zejść z pH niżej, a następnie dodać trochę zasady do tych 12... co o tym sądzisz?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Panowie, nadal nie otrzymałem odpowiedzi na punkt 7. u mnie po usunięciu górnej warstwy i dodaniu do dolnej (woda) IPA NIC SIĘ NIE DZIEJE. nie tworzą się ponownie dwie warstwy.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Woda i IPA też świetnie się mieszają, ale z punktów 6 i 7 wyczytałem, że najpierw dodaje się IPA, a potem rozdziela warstwę. Dla mnie pytanie brzmi raczej, dlaczego zamiast IPA nie używa się nierozpuszczalnego w wodzie eteru naftowego, dzięki czemu ilość wody do usunięcia byłaby mniejsza. Suszenie w ogóle nie ma tu miejsca, z jakiegokolwiek powodu.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Twoim zdaniem po dodaniu bazy i wypłynięciu oleju dodaje się i miesza IPA, a następnie ściąga wierzchnią warstwę?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Tak, właśnie tak to zrozumiałem. Chociaż użycie IPA nie wydaje mi się optymalne.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Jeden z ekspertów mógłby wyjaśnić tę nieścisłość heh
 

chemden

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Czy możesz udostępnić ten artykuł/książkę?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
dlaczego zsyntetyzowana amfetamina nie ma mocy?

Wszystko zostało zrobione tak, jak napisano w przepisie. Zapach jest, smak jest gorzki, a moc jest bardzo słaba... co to może być?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Czy przeprowadziłeś ekstrakcję a/b swojego produktu? Prawdopodobnie masz wiele produktów ubocznych.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Tak też zrobiłem. czy może to być spowodowane zbyt wysokim pH aminy... myślę, że jest zbyt zasadowa. prawie nie widać różnicy na paskach, ale wydaje mi się, że pH wynosi 13-14.
Następnym razem po zakończeniu reakcji będę chciał obniżyć pH kwasem octowym lub solnym i powoli podnieść pH do 12 zasadą.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Do jakiego pH najlepiej zejść z ekstrakcją a / b, aby oczyścić aminę?
 

TerminusEst

Don't buy from me
New Member
Joined
May 11, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
3
Chcę skonfigurować wszystko, czego potrzebuję do przeprowadzenia tej reakcji, nie jestem pewien co do mojego źródła próżni, ponieważ po raz pierwszy pracuję z odparowywaniem próżniowym, patrzę na dość tanią pompę próżniową, która najwyraźniej wytwarza ostateczną próżnię 5 Pa.
Jest to dość głęboka próżnia, o ile rozumiem, dostaję pułapkę na zimno o pojemności 2 litrów i planuję użyć jej z kąpielą wodną / solą lodową, aby zapobiec przedostawaniu się IPA do mojej pompy, ale o ile widzę, im głębsza jest próżnia, tym zimniejsza musi być moja pułapka na zimno, aby zapobiec przedostawaniu się rozpuszczalnika do pompy. Czy praktyczne jest po prostu ręczne wyłączanie i włączanie pompy próżniowej, gdy ciśnienie staje się dość niskie? Patrząc na operacje próżniowe i zimne pułapki, zauważyłem, że dość regularnie ludzie używają więcej niż jednej zimnej pułapki, czy służy to tylko do zbierania resztkowych oparów, czy też istnieje dodatkowe zastosowanie, którego nie rozumiem?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Witam. Ciśnienie próżni można regulować za pomocą prostego dzielonego zaworu próżniowego. I masz rację, jeśli chodzi o zależność między temperaturą cieczy chłodzącej a ciśnieniem próżni.
Nie trzeba regulować pH oleju amfetaminowego. Opowiedziałem o oczyszczaniu amfetaminy przez ekstrakcję kwasowo-zasadową. Prawdopodobnie wartość 13-14 pH jest błędem pomiarowym metody (za pomocą pasków pH), to znaczy, że jest w porządku.
p.s. Nie musisz używać pogrubienia do uzyskania odpowiedzi.:)
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Dzięki wielkie za odpowiedź, mam jeszcze jedno pytanie. co wpływa na powstawanie tych wszystkich zanieczyszczeń? czy temperatura też ma znaczenie? Zastanawiam się czy reakcja nie powinna być przeprowadzana w temperaturze 55-60 stopni ... wydaje mi się że 80 stopni przez 30 minut powoduje że powstaje tyle zanieczyszczeń ....
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Nie mogę komentować pomp, chyba że chodzi o ich zepsucie. Sugeruję może przyjrzeć się pompom strumieniowym? Możesz użyć wody z kranu, marnując dużo wody LUB podłączyć ją do kąpieli z recyrkulacją z uzdatnioną wodą i prostą pompą wodną (można znaleźć mocne pompy za niską cenę).
ALE Jeśli chcesz przeprowadzić tę reakcję na małą skalę, po prostu wrzuć gotowy, zalkalizowany, schłodzony RM do dużego sepu, wraz z odrobiną eteru, toluenu, ksylenu, heksanu, kilka wstrząsów, kilka otworów wentylacyjnych badabing badaboom, powtórz 3 razy, ekstrakcje basenowe nad środkiem suszącym (MgSO4, NaSO4, BaSO4 [tak, to działa], NIE CaCl2 ani nic z wapniem, będzie żelować).Jedną rzeczą, na którą należy zwrócić uwagę, jest to, że chcesz użyć mniej więcej tyle rozpuszczalnika, ile w procedurze (skalowanej ofc), jeśli warstwa organiczna jest zbyt rozcieńczona, nie wytrąci się tak łatwo.
 
Top