Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Sama woda nie obniża pH, tylko kwas.
Nie można po prostu ponownie podnieść pH, aby uzyskać wolną zasadę, trzeba najpierw przefiltrować sól, wysuszyć ją, a następnie rozpuścić w wodzie, po czym można ponownie podnieść pH, aby uzyskać wolną zasadę.
Zasadniczo powinieneś pracować z bardzo suchymi płynami, jeśli chcesz coś zasolić, ponieważ jak wiemy, sól zawsze rozpuszcza się w wodzie, a zatem każda zawartość wody jest szkodliwa dla wydajności. Jeśli kwas zawiera 15% wody, 0,75 ml wody w 5 ml kwasu może dać mniejszą wydajność, plus woda, która wciąż znajduje się w acetonie. Chłodzenie roztworów ma sens, ponieważ rozpuszczalność zmniejsza się wraz z temperaturą, a zatem wydajność wzrasta. Najlepiej jest wysuszyć roztwór za pomocą MgSO4 w zamrażarce.
Jeśli dodasz aceton do wolnej bazy/IPA, możesz przeciwdziałać efektowi zbyt dużej ilości rozpuszczalnika, ponownie wytrąci się więcej soli, przynajmniej tak jest w przypadku siarczanu.
Można też pozwolić rozpuszczalnikowi odparować, ale nie należy używać do tego zbyt wysokiej temperatury.
~200°C, ale wolna baza rozpadłaby się wcześniej. Powiedziano mi, żeby nie podgrzewać freebase powyżej 60°C, w przeciwnym razie wydajność spadnie.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Tak, miałem na myśli wodę w kwasie i rozpuszczalnikach, a nie samą wodę, niczego nie suszyłem. Właśnie sprawdziłem zamrażarkę i mam grubą warstwę osadu na dnie, co jest świetne. W przyszłości będę dążył do większej wydajności, stosując metody suszenia itp. i prawdopodobnie użyję kwasu siarkowego. W tym przypadku po prostu potrzebowałem pieniędzy, gdy tylko przyszedł mój NaBH4.
Na szczęście nie przekroczyłem 60C podczas odparowywania rozpuszczalnika, ale dobrze, że teraz to wiem.
Wrócę do was z moimi plonami i może udokumentuję mój następny bieg.
Podsumowując, ta synteza była zabawna, bardzo prosta i skuteczna. Mogę zrobić 70 g P2NP w kolbie o pojemności 2 l, co jest znacznie lepsze niż metoda Al / Hg przy 10 g. Kiedyś jednak wypróbuję metodę Al/Hg, tak dla zabawy.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Uzyskałem 40% białej (z lekkim szarym odcieniem), suchej soli fosforanowej.
To było z mojego brązowego P2NP i straciłem trochę wolnej bazy, nie wiedząc, że główna ekstrakcja była w górnej warstwie.
Jestem bardzo zadowolony z pierwszej syntezy, pomimo niskiej wydajności.
Przy większym czyszczeniu P2NP i jeśli wdrożę protokoły suszenia, powinienem być na dobrej drodze do uzyskania wyższej wydajności.
Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi po drodze, będę nadal się tym bawić, a kiedy będę zadowolony z plonów, napiszę metodę dla innych amatorów.
Dzięki!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Jeśli osad wypadnie przed dodaniem kwasu, odfiltruj go przed dodaniem kwasu.
Można wysuszyć wszystkie rozpuszczalniki w procesie przed dodaniem kwasu za pomocą MgSO4 (lub innych środków suszących) w zamrażarce i ponownie je odfiltrować
Sole kwasu siarkowego i chlorowodorowego są jednymi z najbardziej stabilnych związków, uważam, że siarczan ma najwyższą wydajność, dlatego stał się popularny.
Z tego powodu do czyszczenia wolnej bazy zalecana jest tylko destylacja próżniowa z parą wodną, jeśli ma być przeprowadzona.
U mnie jest dokładnie odwrotnie, znam tylko wariant Al/Hg, ale dostrzegam zalety tej metody i spróbuję również tej. Wyniki też tu przedstawię, ale to jeszcze trochę potrwa, najpierw muszę udoskonalić metodę Al/Hg, ale myślę, że jestem na dobrej drodze.
Musisz rekrystalizować w gorącym IPA lub wodzie P2NP musi być po prostu żółty. Jeśli P2NP zmienił kolor na brązowy, jest utleniony i nie nadaje się już do użytku, przechowuj go w szczelnym pojemniku w chłodnym (<8°C) i ciemnym miejscu, np. w lodówce.
Nie tylko jeśli miałeś dobre wyniki, może to być pomocne dla początkujących, ale także złe wyniki można omówić tutaj, ja to zrobiłem i otrzymujesz wiele porad, które mogą ci pomóc. O to właśnie chodzi, doskonałe syntezy mamy w poradniku. Dobre wyniki oczywiście też można zaprezentować, żeby zebrać poklepania po plecach ;)
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Przefiltrowałem osad po bazowaniu.
Miałem dużo więcej osadu, aceton użyty do mycia został umieszczony w oryginalnej mieszance alkoholu i acetonu i umieszczony z powrotem w zamrażarce.
Moje drożdże wyglądają jak 50+% w tej chwili i mam nadzieję, że więcej przyjdzie po nocy w zamrażarce.
Próbowałem 25 mg i jest bardzo silny, rzeczy, do których jestem przyzwyczajony, są prawdopodobnie około 75% cięte.
Czasami trzeba po prostu zrobić to samemu :)
 
Last edited:

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Jutro napiszę, co zrobiłem inaczej.
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
P2NP był ciemnobrązowy, zrobiłem 2 rekrystalizacje ipa i otrzymałem przezroczyste kryształy ish z brązowym odcieniem, myślę, że był tak dobry, jak mogłem go uzyskać bez marnowania zbyt wiele czasu, ale teraz mam trochę produktu, który będę mył, aż IPA będzie czysty. Myślę, że następnym razem zrobię to sam i będę odpowiednio przechowywać.
Dzięki za radę!
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Osiągnąłem już 60%
 

Montecristo

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 29, 2021
Messages
102
Reaction score
32
Points
18
Oto, co zrobiłem na mniejszą skalę;
1. Roztwór IPA/H2O 2:1 ((IPA 800ml,H2O 400ml)(1200ml)) został dodany do kolby o pojemności 2000ml.
2. Natychmiast dodano NaBH4 (116 g) i rozpoczęto mieszanie.
3. P2NP (67 g) dodawano małymi porcjami, tak aby temperatura mieszaniny nie przekroczyła 60 *С.
4. CuCl2 (7 g) w wodzie (13 ml) dodawano powoli, kroplami, tak aby temperatura mieszaniny nie przekroczyła 80 *С.
5. Następnie reakcję prowadzono w temperaturze 80°C przez 30 minut, stosując ogrzewanie zewnętrzne.
6. Roztwór zdekantowano i przefiltrowano z odpadów poreakcyjnych i umieszczono w lejku separacyjnym.
7. Do mieszaniny reakcyjnej dodano 25% wodny roztwór NaOH (533 ml) i rozdzielono fazy.
8. Spuścić dolną warstwę do dużej zlewki i zebrać górną warstwę organiczną.
9. Fazę wodną umieszczono następnie w lejku separacyjnym i ekstrahowano 500 ml IPA.
10.IPA odparowano o 3/4, połowę mlecznej wolnej bazy i połowę IPA.
11. IPA i wolną bazę rozpuszczono w 130 ml acetonu.
12.Kwas ortofosforowy kapał do pH - 6 (przy stałym mieszaniu).
13.Mieszaninę umieszczono w zamrażarce na 12 godzin.
14.Po krystalizacji zawiesinę przefiltrowano i przemyto suchym zimnym acetonem, aż aceton będzie czysty.
15.Aceton z przemywania i mieszaninę ipa/aceton umieszczono z powrotem w zamrażarce w celu dalszego wytrącania.
16.Proces powtarzany do momentu, aż nie będzie już osadu, aby uzyskać 60-70% wysokiej jakości amfetaminy, ponieważ mieszanina zawiera więcej acetonu, może być konieczne dodanie większej ilości kwasu, aby go obniżyć, ale nie za dużo, ponieważ aceton ma ph7.

Oto zdjęcie niektórych suszonych skał pasty, reszta to suchy proszek do zmieszania, ponieważ jest zbyt silny dla mnie i moich przyjaciół.
Być może zaktualizuję przepis i napiszę coś dla domowych chemików na małą skalę, istnieje wiele sposobów, aby to poprawić.
 

Attachments

  • yrIiJuK8x7.PNG
    yrIiJuK8x7.PNG
    901.1 KB · Views: 512

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
to nie jest meta, czy możesz napisać stąd, jak zrobić z tego krystaliczną metę?
 

Amin. M

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 28, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Jakiej metody używasz do przekształcenia tej białej pasty w krystaliczną d-metamfetaminę?
d-metamfetaminę?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Przed spożyciem jeszcze bym go wyczyścił, na zdjęciu wygląda dość ciemno z żółtego na brązowy.
Ale gratuluję udanej syntezy.
 

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18
Gdzie kupiłeś odczynnik krystaliczny?

Bezpośrednio z Chin? Czy wystąpiły jakieś problemy?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Z Chin, ale korzystając z firmy, która jest przyzwyczajona do zamawiania tego rodzaju sprzętu, w każdym razie dla sprzętu zwykle nie powinno być żadnych problemów, dla produktów jest inaczej.
Dostawca sprzętu może wystawić dokumenty i fakturę z dowolną inną nazwą sprzętu, jeśli na pewno ją zastosujesz.
 

Sasha89

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 15, 2022
Messages
12
Reaction score
12
Points
3
Hej ludzie!
Z jaką prędkością mieszacie podczas syntezy i czy jest to mieszanie ciągłe?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Witam wszystkich, proszę o pomoc, czy może być problem z odczytem pH po dodaniu 25% roztworu NaOh i ekstrakcji fazy wodnej IPA? czy mogę ekstrahować wodny roztwór dxm zamiast IPA?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Nie jestem pewien, co masz na myśli, ale powinieneś wyekstrahować fazę wodną kilka razy za pomocą niepolarnego rozpuszczalnika, takiego jak toluen, eter naftowy
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
A co sądzisz o dodawaniu AcoH po zakończeniu reakcji? W niektórych przepisach piszą o dodawaniu ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Ok rozumiem. w ostateczności może być też dcm jako handy? 😂🤪
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mam pytanie. jeśli robię ekstrakcję dcm, żeby nie bawić się w destylację, to czy mogę przeprowadzić ekstrakcję kwasowo-zasadową? po dodaniu kwasu do wolnej zasady w dcm powinny powstać dwie fazy. na górze produkt, na dole błoto. rozdzielić, dodać alkalia do produktu, żeby uzyskać ph12. powinien być czysty olej (wolna zasada), oddzielić od dolnej warstwy i wysuszyć siarczanem sodu. dobrze czy źle? proszę o pomoc
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
W przypadku eteru naftowego nie ekstrahuje się fazy wodnej, eter naftowy i woda nie mieszają się.
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Wielokrotnie ekstrahowałem eterem naftowym, ale może jestem głupi....
 
Top