Sinteza completă a amfetaminei freebase (A-oil) din P2P (scară 10L)

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Felicitări!

Totuși, se pare că există destulă bază în stratul de apă, dacă nu doriți să o extrageți, puteți adăuga aproximativ aceeași cantitate de saramură (soluție saturată de sare - NaCl - ușor de preparat în prealabil, aceasta va apăsa baza din stratul de apă și, de asemenea, va aspira o parte din apa din bază. Ideal ar fi ca întregul strat de apă să fie saturat cu sare, dar presupun că vă grăbiți, așa că adăugarea de saramură va fi suficientă. Rezultatul se vede după 5-10 minute, stratul de apă devenind mai clar, dar lăsați-i o jumătate de oră pentru a-și face treaba complet.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
JFgos6LOqT
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Aceasta este, de asemenea, distilarea cu abur, ceea ce doriți să spuneți este că nu ați utilizat o sursă externă de abur, un generator, ci l-ați fiert din vasul de reacție.
Punctul de fierbere al bazei de amfetamină ar fi în jur de 200 °C

Se recomandă reumplerea cu apă în acest caz, astfel încât să existe întotdeauna multă apă în jur. Baza de amfetamină va veni apoi cu apă la 94-98 °C măsurată la capul de distilerie/Claisen/introducerea condensatorului.

Contrar părerii generale, distilarea cu abur este mai rapidă dacă aburul are o cale largă și neperturbată decât dacă se încălzește nebunește.
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Yes thats what i men, Fără sursă externă de abur...
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Da, asta este ceea ce spun eu, fără sursă externă de abur
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
În cazul uleiului A, aveți nevoie de o sursă externă de abur în plus față de apa din amestec pentru a obține randamentul maxim, acest lucru a fost verificat de multe ori și întotdeauna îl puteți testa singur. Doar adăugând apă și distilând-o nu veți obține randamentul maxim.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Cu siguranță, aburul supraîncălzit extern accelerează considerabil procesul și nu mă îndoiesc că în final va fi mai mult ulei în balonul de colectare. Dar mă tem că nu este vorba de mai multă bază de amfetamină, ci de alte substanțe formate în reacție. Amfetamina și metamfetamina se distilează de bunăvoie cu aburi, chiar și dintr-un balon abia fiert, și aceasta nu este doar imaginația mea, ci este bine documentată în literatura de specialitate.
Acesta este mai mult un punct de vedere atunci când cineva utilizează metoda dvs. de hidroliză bazică, deoarece atunci când se utilizează hidroliza acidă, în hidroliza acidă există o etapă de spălare cu DCM înainte de basificare, care elimină toate substanțele nedorite care nu sunt bazice, cum ar fi resturile de P2P, nu există o astfel de etapă în procedura cu bază.

Uite, vreau să-mi exprim recunoștința pentru că ați postat aici această metodă la scară largă, apreciez foarte mult și vreau să vă asigur că ceea ce scriu se dorește a fi constructiv și nu este o încercare de a vă critica personal sau de a vă ridiculiza abilitățile și realizările.

Nu știu dacă tratați uleiul rezultat în urma acestei reacții în alte moduri, din punct de vedere al prelucrării, pentru o calitate superioară și pentru a elimina impuritățile sau dacă îl transformați direct în "pastă" și, indiferent cum o faceți, nu sunt aici pentru a judeca, dacă clienții dvs. sunt mulțumiți, sunt mulțumiți.
Pentru consumul personal, prefer să distilez cu aburi foarte ușor și apoi să mai adaug câteva etape, dar sunt foarte bătrân și am devenit foarte sensibil la impurități în general.....
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Nu vă temeți în legătură cu acest punct, vă pot asigura că există mai multă bază de amfetamină care este măsurată după extracția cu solvent.
În chimie uneori (nu de multe ori) literatura de specialitate diferă puțin de realitatea sintetică iar acesta este posibil să fie unul dintre aceste cazuri oricum insist că puteți verifica singur fără probleme și apoi să comentați aici.
Despre spălarea cu solvent este o procedură opțională deoarece oricum va fi distilat cu aburi și după distilare nu vor exista impurități dar chiar dacă vă temeți de impurități întotdeauna puteți face o spălare acido-bazică atunci când extrageți baza liberă finală cu solvent după distilare ;-)
 

KGB

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 28, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
de ce există trei straturi?stratul superior pare a fi freebase și pare extrem de mic și se îndoiește foarte mult de randamentul de 70%
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Această imagine este după distilarea internă cu abur?
Ți-ai distilat p2p-ul pentru un randament de 70% , sau l-ai folosit direct de la bmk ?
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Da, este .

Am folosit P2P imediat după conversia de la 5449, nu l-am distilat.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Am încercat atât hcl cât și fosforic. Apoi reducerea nabh4 de ambele ori. O să vă trimit prin dm fotografii dacă le pot găsi
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Bună ziua. Este 37% formamidă potrivită pentru sinteză? asta este tot ce am găsit în țara noastră.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Formamidă 75-12-7 este ceea ce este necesar. Soluția apoasă nu este bună , cred eu . Știe cineva de unde o pot cumpăra în Europa? Nu am găsit-o încă
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Formamida este urmărită și poate fi produsă chiar de dumneavoastră. Carbonat de amoniu + acid formic = Formatul de amoniu, se încălzește la 175 °C (pentru a elimina apa) și se menține acolo timp de câteva ore -> Formamidă. Este necesar un control precis al temperaturii și o bună ventilație, formamida începe să se descompună la 180 °C. Acidul formic se utilizează într-un ușor exces molar.
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
așa că comandați cu atenție, pentru că autoritățile sunt cu ochii pe voi. Nu știam . vă mulțumesc foarte mult . Voi încerca să o fac ... dar ar fi mai bine să o cumpăr. Partenerul chinez a scris 30 $ / litru, cu livrare. este acesta un preț bun?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Aș spune că este în regulă dacă "linia securizată" sau cum o numesc ei, dacă se ocupă de tot ceea ce privește importul, dacă nu sunteți implicat deloc și dacă vă va fi trimis ca transport intern UE. Și nu mai mult de 25 kg. 50 kg ar trebui să fie deja mai ieftin, 100 kg chiar mai mult etc.
Aceasta este doar părerea mea, absolut subiectivă.
 

marapiasss

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
3
Reaction score
1
Points
1
Există vreo modalitate de a ști dacă uleiul A este diluat în ceva? sau puritatea sa?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
TLC, cromatografie în strat subțire. Nu este dificil dacă se dorește doar să se verifice prezența altor compuși, calitativ. Realizarea acesteia într-un mod care să permită estimări cantitative (cât de mult din diferiți compuși sunt prezenți) este însă dificilă.
 
Top