Sinteza completă a amfetaminei freebase (A-oil) din P2P (scară 10L)

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Utilizați acidul formic pe carbonat de amoniu pentru a produce formatul de amoniu pe care îl puteți utiliza apoi în reacția de producere a formamidei in situ
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Această imagine este după distilarea internă cu abur?
Ți-ai distilat p2p-ul pentru un randament de 70% , sau l-ai folosit direct de la bmk ?
 

blackburn

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2022
Messages
103
Reaction score
48
Points
28
Da, este .

Am folosit P2P imediat după conversia de la 5449, nu l-am distilat.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Trebuie să ajustați ph-ul din p2p după conversie sau îl puteți utiliza așa cum este?
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Bine, voi încerca din nou. Prima dată am obținut un ulei galben frumos mirositor, dar după procesarea ulterioară nu am primit niciun produs finit înapoi. Cred că uleiul meu nu a fost complet transformat.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Am încercat atât hcl cât și fosforic. Apoi reducerea nabh4 de ambele ori. O să vă trimit prin dm fotografii dacă le pot găsi
 

tucoxXx1

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 11, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua! Îmi place foarte mult această sinteză, am făcut-o de mai multe ori. dar randamentul atunci când trebuie să obțin nform va fi mic la acel moment. Obțin 5 L de nform din 10 L de P2P murdar și 1,5 L din stratul apos. deci în final, după distilarea cu abur, în loc de 8,5 L de randament, obțin întotdeauna 3-4 L. Nu curăț uleiul în timpul niciunei proceduri. Cred că aburul îl va curăța. rog pe oricine mă poate sfătui, mulțumesc foarte mult
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
N-Formylamphetamine Hidroliza prin NaOH
1. Puneți 11L de N-Formylamphetamine în reactor, adăugați 13L soluție rece anterioară de 65% NaOH amestecând lent cu reflux timp de 2-3 ore la 110C.
2. Se oprește încălzirea și se răcește la temperatura RT

folosiți aici metanol + mai puțină apă și NaOH sau KOH (pentru mine KOH mai bine), cu metanol mergeți la 85-90C.
veți vedea o mare diferență
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
pentru 1 litru n-formil se amestecă1,2-1,5 litri metanol, 700-850 gr KOH și 0,3-0,6 litri apă. se dizolvă KOH complet. După ce s-a răcit puțin, se pune la frigider pentru câteva ore. se pune acest amestec sub agitare la n-formil și se lasă să se amestece jumătate de oră fără căldură. după se duce la 85-90C.
85-90 pentru că punctul de fierbere al metanolului este mai mic decât al apei.
randamentul va fi mult mai mare, nu aș găti niciodată fără metanol
și în final, distilarea cu abur este o necesitate! (temperatură scăzută, randament mai mare)
și veți obține un randament mai mare, dacă utilizați formamid p2p și puțin mai mult acid formic.
Dacă aveți mai mult acid formic, puteți găti la 140-145 de grade, ceea ce dă un randament mai mare.
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Care ar trebui să fie greutatea raportului de NaOH și metanol pe 1L n-formil?
Dacă se utilizează NaOH în loc de KOH?

@ossi
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@btcboss2022 mulțumesc pentru răspuns și câtă apă să adăugați pentru această cantitate?
1L apă - 820g NaOH - Metanol 3L - 1L n-formil?
Și de ce atât de mult metanol?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Raportul 1:3 cu solventul este un raport foarte comun în diferite reacții, aceasta fiind una dintre ele.
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Ce spuneți despre utilizarea:

Apă 1L
Naoh 820g
Metanol 1L
N-formil 1L

Ar fi bun și acest raport?
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Oricine are experiență în hidroliza NaOH + metanol vă rugăm să ajutați cu raportul adecvat de apă, NaOH, metanol, n-formil
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ți-am spus, dar ok, continuă să întrebi dacă e nevoie, nicio problemă
 

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
@btcboss2022 da, știu că mi-ai spus, dar câtă apă să folosesc pentru 820g naoh + 3l metanol? Sau fără apă?
 

TsssssXxX

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 8, 2023
Messages
8
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua. din câte știu eu, cu cât p2p și n-formamf sunt mai curate, cu atât randamentul va fi mai mare în final. Folosesc p2p pentru curățare; 2L de p2p murdar, adaug 2L de apă fierbinte, amestec energic, las să se aleagă un strat. stratul superior este apă, stratul inferior este p2p. este suficient? curățarea n-formam: Adaug încet o soluție de bicarbonat de sodiu 10% la 2L de n-form murdar, amestecând puternic. O adaug încet deoarece spumează puternic. Torn soluția de bicarbonat până când obțin un strat superior. este acest lucru acceptabil? mulțumesc pentru răspunsuri
 

Sig

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 30, 2023
Messages
42
Reaction score
27
Points
18
Este aceasta: 1. Puneți 11L de N-Formylamphetamine în reactor, adăugați 13L de soluție rece anterioară de NaOH 65%, amestecând lent cu reflux timp de 2-3 ore la 110C. Este posibil într-un reactor de sticlă, deoarece astăzi cineva mi-a spus că se sparge sticla (soluție de NaOh). Am lucrat înainte doar cu reactor de furt... este prea scump pentru a încerca 🙈
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
Am făcut metoda Naoh mă întrebam dacă este posibil să distilez uleiul imediat după 2-3 ore de reflux, după punctul 2?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Distilarea cu aburi da.
 

damakemi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 26, 2023
Messages
12
Reaction score
4
Points
3
mulțumesc pentru răspuns, pot să fac o cantitate mai mare de amestec de formamidă și acid formic și să o depozitez?
 
Top