Metode de extracție a efedrinei din pastile

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Separarea ibuprofenului de pseudoefedrină ar trebui să fie destul de simplă, deoarece ibuprofenul este un acid carboxilic, în timp ce pseudoefedrina este o amină. Pseudoefedrina va fi solubilă în apă acidă, în timp ce ibuprofenul nu va fi. Dacă pka ibuprofenului este între 4-5, veți dori o soluție mai degrabă acidă pentru a converti cea mai mare parte a acestuia în forma sa de acid liber; un pH de 3 ar trebui să fie suficient. Acest pH scăzut poate fi obținut cu ușurință cu acid clorhidric (acid muriatic). Polietilen glicolul este un polimer solubil în apă, se poate extrage pseudo din apă cu ajutorul eterului sau al eterului de petrol.
 
Last edited by a moderator:

xile

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2023
Messages
102
Reaction score
50
Points
28
Este același lucru pentru Paracetamol sau ASS?
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Мy preferat Actifet nu este produs și am cumpărat alte pastile cu comprimate cu eliberare prelungită, când le-am umplut cu alcool, sa dovedit o astfel de mizerie,

Amidon... M-am gândit și am fiert acest terci în acid sulfuric 5%, crezând că este posibil să se transforme amidonul în glucoză și oh Doamne terciul sa transformat într-un lichid( foto 2)

Тunci am filtrat totul și am adăugat hidroxid de sodiu ,și a căzut o substanță ciudată de plastic, pe care am colectat-o (foto 3) are un gust amar ca Еfedrina. ce ar putea fi? plastifianți?
 

Attachments

  • RvIX6gz5Pu.jpg
    RvIX6gz5Pu.jpg
    57.7 KB · Views: 332
  • IdqCPx9cmL.jpg
    IdqCPx9cmL.jpg
    159 KB · Views: 328
  • Fxuza17cBI.jpg
    Fxuza17cBI.jpg
    195 KB · Views: 329

Nacho

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 24, 2022
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Aveți nămol. Fără supă pentru tine! (Soup=psuedo)
Pe majoritatea pastilelor nu puteți folosi alcool de niciun fel. 1 ml de alcool activează ceva care transformă psuedo în clorură de sodiu și creează o cantitate infinită de gak.
Apa activează, de asemenea, acest gakk, deci uitați să folosiți apa ca solvent sau să eliminați psuedo prin freebasing. Am găsit o singură metodă și ezit să o public deoarece producătorii de gak și cei care formulează pastile citesc și aceste forumuri și își vor schimba formula pentru a combate orice succes al chimiștilor clandestini.
Totuși, secretul constă în spălarea cu un detergent neclorurat pentru piese de frână. Disponibil la Walmart sau la orice magazin de piese auto din orice țară.
Pulverizați pe masa de pastile și lăsați să se înmoaie timp de 15-20 de minute sau mai mult dacă doriți. Filtrați masa de pastile și aruncați lichidul. Repetați acest pas până când nu mai există gakk sau uleiuri care ies în lichidul de spălare.
Acum puteți dizolva masa de pastile în xilenă, eter sau hexan, cel mai bine dacă îl puteți obține. Detergentul pentru electronice QD este în mare parte hexan, dar nu l-am folosit niciodată pentru gazare. Filtrați și evaporați solventul sau adăugați soluție de hidroxid de sodiu dacă aveți nevoie de bază liberă pentru reducerea mesteacănului. Randamentul este în mod constant de 90%+ de psuedo foarte curat.

Detergentul pentru piese de frână dizolvă toate gakk-urile și aditivii. De fapt, dizolvă orice și orice, cu excepția psuedo. Încercați mai întâi pe câteva tablete pentru că nu am încercat pe toate mărcile și formulările, dar nu am fost dezamăgit încă. Am o anumită marcă de pastile pe care o iau și pot spăla de două ori cu detergent pentru piese de frână și pot folosi masa de pastile ca atare într-o reducere a acidului hidriodic deoarece tot ce lasă în urmă este psuedo pur. Fără solvenți în fierbere!!!

Încercați și vedeți și mult noroc prieteni.
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Da, aveți dreptate, este vorba de gakк + amidon, am tratat comprimatele cu metanol anhidru și amidonul a rămas pe filtru, dar împreună cu pseudo a trecut gakk, voi încerca să tratez cu hexan
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Aceasta, arată ca o bază liberă de pseudoefedrină cristalizează la temperatura camerei
 

Attachments

  • fd2AtkgxiX.jpg
    fd2AtkgxiX.jpg
    711.9 KB · Views: 317
  • OIlAwTi4r9.jpg
    OIlAwTi4r9.jpg
    793.4 KB · Views: 318

The chef

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 5, 2022
Messages
7
Reaction score
0
Points
1

Bună ziua, voi fi scurt și îmi pare rău că nu înțeleg, dar în metoda 2, pasul numărul 10, ce se aduce la fierbere? xilena sau amestecul de alcool izopropilic și nafta?
 
Last edited:

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bună ziua, @The chef. Trebuie să adăugați 50 ml de xilenă la amestecul de extract de alcool și nafta după pasul 8 și să efectuați pasul 10. Ați înțeles acum?
 

Alper192535

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
47
Reaction score
6
Points
8
@G.Patton clorhidrat de pseudoefedrină pură cum pot extrage acest medicament

IBUCOLD-C 200 mg/30 mg/300 mg comprimate filmate
Pentru uz oral.
- Substanță activă: Fiecare comprimat filmat conține 200 mg ibuprofen, 30 mg clorhidrat de pseudoefedrină și 300 mg acid ascorbic (vitamina C).
- Excipienți: Hidrogenofosfat de calciu (anhidru), croscarmeloză sodică, celuloză microcristalină (PH101), dioxid de siliciu coloidal, povidonă K30, talc, ulei de ricin hidrogenat, celuloză microcristalină (PH 112), Opadry AMB II 88A 230032 Portocaliu [Alcool polivinilic, dioxid de titan (E171), talc, lac de aluminiu sunset yellow FCF (E110), gliceril monocaprilocaprat, laurilsulfat de sodiu]
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ați citit acest subiect?
 

Alper192535

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
47
Reaction score
6
Points
8
da, am întrebat din nou pentru că există o diferență între numele medicamentelor, mulțumesc
 

carbon_hydrogen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 28, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Pot utiliza acest produs pentru Ibuprofen + Pseudoefedrină? și pot utiliza kerosen în loc de nafta?
 

luci007

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Apr 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Bună ziua prieteni
Am nevoie de ajutorul vostru!!!
Cum pot elimina pseudoefedrina din comprimatele antihistaminice!
Există un videoclip educațional despre acest lucru?!
Vă mulțumesc
 

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Joined
May 9, 2023
Messages
9
Reaction score
6
Points
3
Ce părere aveți dacă ați folosi doar detergentul pentru frâne neclorat pentru a scăpa de toate materialele nedorite, lăsându-vă doar cu Pseudo HCL. Unul dintre aceste mesaje spune că funcționează, dar eu sunt sceptic. Dacă funcționează, aș prefera să folosesc această metodă.
 

Gofaster72

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 16, 2022
Messages
3
Reaction score
1
Points
3
S-ar putea să mă înșel, dar cred că produsele de curățare a frânelor fără clor nu fac nimic Întotdeauna am crezut că era vorba de cutia roșie pe care o doreai, deoarece conținea tricloroetilenă. Nu cred că mai funcționează în zilele noastre, indiferent de ceea ce ați citit pe aici. S-ar putea să mă înșel totuși????
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Bună ziua, este minunat, dar în a doua metodă, nu am înțeles spălarea cu mek, partea 12, după filtru, ar trebui să combin soluția cu mek și să o încălzesc?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Nu, doar MEK pur prin pâlnia cu sediment de clorhidrat de efedrină pentru a o clăti.
 

Gawer

Don't buy from me
New Member
Joined
May 25, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Pot utiliza nahco3 în loc de na2co3?
 

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nu am MEK pentru a clăti pseudo HCL. (Procedura 12)Ce ar trebui să folosesc în loc de MEK?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Încercați butanona. Denumirea Iupac a MEK
 
Top