Sinteza MDMA prin NaBH4 din MDP2P

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
pentru recristalizare/purificare ulterioară sau dacă/în cazul în care cineva a supraacidificat și are probleme în obținerea cristalelor
 

mrrobotguy

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 12, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Puteți explica, vă rog, cum se realizează acest lucru?
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Se poate schimba metilamina hci în soluție?
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua, nu știu dacă am făcut ceva greșit, dar nu am putut obține decât 700 ml de bază liberă mdma, iar când am făcut distilarea, uleiul s-a distilat la 275 c, deci nu sunt sigur dacă am distilat ulei mdma sau alt substrat. ph 6
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Bună ziua, am 700 ml de mdma freebase. dar s-a destilat la 275c, așa că nu sunt sigur dacă ceea ce am distilat a fost ulei de mdma. ph-ul este 6, așa că pentru cristalizare trebuie să ridic ph-ul și aș dori să știu cum?? dacă mă puteți ajuta, vă mulțumesc.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
poate aveți mdp2p nereacționat sau obțineți variații -ol după ce mdp2p+NaBH4 reacționează... Variațiile de alchil amină au un pH bazic.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
mdp2p nereacționat poate fi reutilizat pentru o altă reacție?
 

JustBrowsing223

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Salutare! Câteva întrebări stupide.
Ce înseamnă spălare cu metanol? Doar folosiți metanol pentru a spăla pulberea care s-a lipit de sticlărie?
Dacă este agitat timp de 48h , temperatura trebuie menținută la 8-9 grade sau poate merge la temperatura camerei?
Ce este o pompă de vid decentă? Îmi pare rău, nu am încă experiență cu distilarea în vid.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Bună ziua. Îmi cer scuze pentru un răspuns lung.
Da, înseamnă o clătire NaBH4 de pe laturile sticlăriei.
8-9 grade trebuie să fie menținute pentru adăugarea NaBH4. 48h la temperatura camerei, corect.
O pompă de vid, care este capabilă să facă 0,2-0,4 torr presiune în interiorul aparatului de distilare. Dacă nu aveți experiență, vă recomand să învățați despre distilare. Aparatele de distilare în vid pot exploda în cazul manipulării necorespunzătoare. Distilarea și sistemele de distilare
Punctul de fierbere105 ºC (0,4 torr)
 

spiritveg

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Pot utiliza soluție apoasă de dimetilamină 39% în loc de gaz metilamină? Dacă da, atunci care ar trebui să fie raportul?
 

Dokodox

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 19, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Știe cineva dacă temperaturile sunt foarte importante sau o modalitate de a face totul în oțel, astfel încât să nu trebuiască să importați sticlărie
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Atâta timp cât nu exagerați cu nicio piesă în care reacția devine acidă, ca în cazul PMK la MDP2P, și vă abțineți complet de la adăugarea oricărui acid organic, SS 316 este în regulă. Tratați piesele cu H3PO4 75% fierbinte timp de câteva ore pentru pasivare înainte de prima utilizare și cu asta basta.

Menținerea temperaturilor scăzute în timpul reacției este esențială; în cazul vaselor mari, recomand insistent instalarea unor serpentine interne pentru răcire, în plus față de mantaua de răcire, și achiziționarea unui răcitor industrial puternic. Dar controlul temperaturii este mult mai ușor în metal decât în sticlă, transferul de căldură este mult mai bun în metal.
 

clandestinec

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Video în această sinteză ar fi frumos , făcut doar vreodată PSE reducere prin intermediul unui distilator și prin intermediul câtorva solvenți , o întrebare pe pmk la mdp2p este HCl pulbere sau pe raft soluție de apă ????
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Dacă nu extrag cu DCM (în țara mea DCM, TOLUEN și XILEN sunt foarte controlate), cât ar fi pierderea aproximativă de randament? Mulțumesc pentru răspuns.

Ar putea fi utilizate hexanul, benzenul, acetona sau etanolul pentru extracție?
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Dacă nu extrag cu DCM (în țara mea DCM, TOLUEN și XILEN sunt foarte controlate), cât ar fi pierderea aproximativă de randament? Mulțumesc pentru răspuns.
 
Top