Cristalizarea "MY" MDMA freebase

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Desigur, puteți amesteca freebase cu solvent înainte de a adăuga HCL, dar mai târziu veți avea nevoie de mai mult timp pentru a pune amestecul la 130C, deoarece acest solvent va fi evaporat, cu HCL din congelator, freebase rece prea și evitarea temperaturilor ridicate în timpul adăugării nu va fi nici o problemă ;-)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Știți că MDMA nu poate fi încălzită cu acizi la temperaturi ridicate? Produsul se descompune și nu mai este MDMA pură.
 
View previous replies…

Chem-Safe

Chem-Safe - Energy Control
Joined
Feb 22, 2023
Messages
43
Reaction score
25
Points
18
Persoană, dar nu v-am spus asta, v-am spus că, în primul rând, există erori umane în fiecare serviciu de analiză la care lucrează oamenii, pentru început. Apoi, v-am răspuns la întrebare, cu privire la cât de probabil era să se întâmple acest lucru, ȘI v-am răspuns la următoarele:
Rețineți că probabilitatea de a obține același rezultat într-un eșantion variază în funcție de distribuția datelor. Cu cât rezultatul dvs. este mai apropiat de medie, cu atât este mai probabil ca rezultatul să poată fi repetat. Având în vedere că aveți o distribuție a procentelor cu o medie de 82% și o abatere standard de 13,84%, puteți analiza ce interval de valori ar fi mai probabil atunci când obțineți două eșantioane cu același procent. Prin urmare, dacă se analizează două eșantioane, intervalul de numere în care este cel mai probabil să se obțină același procent este în jurul mediei de 82%, extinzându-se cu aproximativ o abatere standard de o parte și de alta (68,16% până la 95,84%). Acesta ar fi intervalul cel mai probabil pentru obținerea aceluiași rezultat în două eșantioane consecutive datorită concentrării datelor în jurul mediei.
Cu alte cuvinte, nu este un rezultat discutabil, este probabil.
Vă furnizăm chiar și graficul în care este concentrat cel mai mare număr de rezultate MDMA. Serios, ați înțeles doar despre 5-10%? Vă putem explica mai bine.
Q9GBDv1kum
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Frate, se pare că îți faci prea multe griji pentru 120 EUR pentru testele tale false. Relaxează-te, frate. Este singurul tău venit? Pot să te angajez ca drop maker dacă da: trimite-mi PM, voi găsi un loc de muncă pentru tine.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

Frate, relaxează-te. Crezi că sunt un școlar drogat care prepară metamfetamină pentru sursa de trai? Am fost licențiat în matematică, nu în metamfetamină. Deci, de ce crezi că mă poți impresiona cu graficul tău?
 
Last edited:

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Un alt punct important este o tehnică de bază bine cunoscută, și anume reducerea temperaturii cât mai lent posibil, teoretic cea mai bună sincronizare este de 1 C la fiecare 30 de minute, sincer nu am făcut niciodată această sincronizare și nu cred că o voi face niciodată hahah ar putea fi un coșmar ;-) La scară mică ar putea fi realizată cu o plită programabilă.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Am încercat să repet această procedură cu reducerea temperaturii lente. Și sunt 100% sigur - placa fierbinte nu funcționează.
Uite, există o suprafață fierbinte a plăcii în partea de jos și aer rece în partea de sus. Aceasta înseamnă că nucleația nu începe în partea de jos - partea de jos este mai fierbinte, deci nu există nicio șansă.
Ca urmare, se formează rapid un strat subțire de cristal deasupra, care blochează apa în soluție. Apa nu se mai evaporă.
Puteți reduce T-ul plitei până la RT, dar nu va ajuta. Gelul din interior este blocat. Cristalizarea s-a oprit.
Apoi, dacă stratul de cristale de deasupra este rupt, acesta cade, iar cristalizarea are loc rapid și imediat. Acest lucru înseamnă că nu veți obține cristale mari.
Am încercat să acopăr cristalizatorul cu un fel de capac pentru a reduce accesul aerului și a menține stratul superior mai cald, dar nu ajută.

Cred că, pentru a obține cristale mari, trebuie să gestionați cumva procesul de cristalizare, pentru a începe nuclearea pe partea inferioară. Și pentru a face acest lucru, aveți nevoie de un fel de cutie de uscare cu T reglabil și sursa de încălzire TREBUIE SĂ FIE ÎN TOP!!!

În acest caz, există o șansă ca nucleația să înceapă pe fund.

Cred că un cuptor de bucătărie ar putea fi bun dacă temperatura este reglabilă cu precizie. Dar eu nu am așa ceva.
 
View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ați agitat continuu în timpul procesului?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nu înțeleg întrebarea dumneavoastră.
Dacă în timpul încălzirii, desigur - da.
Dacă în timpul cristalizării - este o glumă?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Aceasta este partea intermediară a acestui proces. Mai târziu, tot stratul apos de pe fund se transformă într-un fel de "terci". Pierdere de timp. De asemenea, o expunere atât de lungă la T ridicată evaporă unele lucruri. Am pierdut în jur de 20 gr din 250 gr pulbere pură.

Am și alte idei. Voi încerca pe măsură ce voi avea inspirație.

YPNtbTkrZ3
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Voi răspunde mâine cu detaliile a ceea ce trebuie să fac, dar metoda funcționează properlt oricum dacă doriți să găsiți inspirație este ok sigur va fi interesant de îmbunătățit.
Pentru a obosit astăzi îmi pare rău.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Acest vârf este după ce ajunge la 108C în timpul agitării.
 

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Nu este pentru cristale mari, ci pentru partea de curățare. Mă refer la punctul în care încălzesc soluția super saturată de freebase acidificată și o torn în acetonă. Pot schimba acetona cu alcool.
Acetona este foarte urmărită în țara mea încă de acum 10 zile/
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ah, scuze, am înțeles problema ta. Un pic de teorie dacă e așa, frate.

Acetona are o proprietate unică: dizolvă foarte mult mdma hcl la 50C (1 gr de mdma hcl la 2,5 gr de acetonă cred) și aproape zero dacă acetona este congelată. Această proprietate este legată de "permitivitatea vidului". Permittivitatea vidului acetonei la 50C = 17,7 și la 0C = 1,0

Deci, trebuie să găsiți un solvent cu permitivitate a vidului similară, nu mai mare de 2,0. Este benzen, eter de petrol, hexan.

Nu cred că IPA este bun pentru acest scop, deoarece dizolvă foarte mult mdma hcl chiar și în congelator, în jur de 30%. Și chiar dacă o evaporați resturile vor fi mai murdare decât erau la început.
 
Last edited:

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Știe cineva de ce cristalele se topesc la aproximativ 40-50 de grade atunci când sunt cristalizate din apă? Acestea se transformă în ulei galben, există prea mult HCl sau apă prinsă în interiorul cristalului
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Apă în interior, cred. Solubilitatea crește simțitor la 40-50C.
Se pare că ați obținut rezultatul, similar cu cristalele pe care le-am obținut aici. Unele cristale sunt normale (dar mici), unele cristale (din stratul interior) sunt "cristale apoase".
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/my-mdma-freebase-crystallization.5069/post-45465

De ce întrebați despre HCL nu v-ați spălat pulberea înainte de recristalizare în apă?
 

jamesdavies

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Fb-ul meu este distilat . Am acidificat cu hcl și am lăsat timp de două zile dar cristalele par să se topească atunci când sunt deasupra unui radiator , cred că apa este prinsă în interior
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Puteți verifica PH-ul acestui "ulei" în orice moment. Dar eu cred că este apă: s-au format două straturi, unul deasupra, altul jos. Apă undeva la mijloc.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Multe mulțumiri dragul nostru @btcboss2022! M-ai inspirat pentru mai multe cercetări pentru a găti un cristal perfect pentru a-mi satisface propria toleranță prin microdozare.
BJXtKOQLrq
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@btcboss2022 după cum îmi amintesc am scris ceva greșit despre produsul dvs. cu mult timp în urmă, Îmi pare rău pentru asta, având în vedere noua experiență pot spune, trebuie să fim capabili să admitem greșelile. Îmi pare rău frate, am greșit: culoarea neagră face confuz, dar produsul dvs. este perfect!
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mulțumesc recunoscător pentru a avea comentarii possitive prea după toată munca din spate.
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Există o modalitate de a purifica cristalele negre și de a le transforma în cristale complet curate?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Totul este posibil. Este o chestiune de timp, solvenți și cât de murdar este produsul dvs. la început.
 
Top