Cristalizarea "MY" MDMA freebase

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Desigur, puteți amesteca freebase cu solvent înainte de a adăuga HCL, dar mai târziu veți avea nevoie de mai mult timp pentru a pune amestecul la 130C, deoarece acest solvent va fi evaporat, cu HCL din congelator, freebase rece prea și evitarea temperaturilor ridicate în timpul adăugării nu va fi nici o problemă ;-)
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Știți că MDMA nu poate fi încălzită cu acizi la temperaturi ridicate? Produsul se descompune și nu mai este MDMA pură.
 
View previous replies…

azides

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 5, 2024
Messages
48
Reaction score
9
Points
8
Majoritatea laboratoarelor nu pot face diferența între MDMA sau MDDMA sau MDMMA, primele două având, de asemenea, aceeași greutate molară.

Numai RMN poate diferenția MDMA de MDDMA
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Am aplicat metoda dvs. în această parte pentru recristalizarea produsului gata.
Adică, cristalele gata au fost dizolvate, apoi încălzite până la 130C, apoi aruncate în acetona înghețată. Funcționează foarte bine.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
83
Points
28
U utilizați doar aceton sau aceton cu apă??
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Dacă cristalizez mdma hcl fierbinte (130c) în acetonă congelată, folosesc numai acetonă, 500-1000 ml la 100 gr de mdma hcl (depinde de puritatea produsului)

De asemenea, recristalizez mdma hcl în soluție 10% apă + 90% acetonă. Dar este un proces diferit pentru un scop diferit
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@btcboss2022 după cum îmi amintesc am scris ceva greșit despre produsul dvs. cu mult timp în urmă, Îmi pare rău pentru asta, având în vedere noua experiență pot spune, trebuie să fim capabili să admitem greșelile. Îmi pare rău frate, am greșit: culoarea neagră face confuz, dar produsul dvs. este perfect!
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Există o modalitate de a purifica cristalele negre și de a le transforma în cristale complet curate?
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Totul este posibil. Este o chestiune de timp, solvenți și cât de murdar este produsul dvs. la început.
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
bună ziua, am reușit să fac cristale mari datorită acestui ghid, dar am o problemă în a termina uscarea cristalelor, acestea sunt foarte umede în interior atunci când rupeți un cristal în jumătate, aș dori să știu cum pot termina uscarea lor bine?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Este vorba despre pH, nu despre uscare
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Deci asta înseamnă că ph-ul scade foarte mult?
dar am verificat când am scos-o din congelator și era la 7.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Mai bine 4 pentru a evita cristalele uleioase.
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Bine, mulțumesc mult.
 

Mdp2p

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Nov 5, 2022
Messages
16
Reaction score
12
Points
3
Adevăratul Mdma
 

Attachments

  • N2dgeM4Ppz.jpg
    N2dgeM4Ppz.jpg
    674.2 KB · Views: 157

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Uneori fac și lucruri ciudate. De data aceasta am lăsat o sticlă cu resturi de mdma hcl în apă timp de o săptămână în magazia de la subsol. Iată ce am obținut după o săptămână în sticla închisă: 14 gr cristal transparent.
1UFb0V2BHr
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
@btcboss2022 frate, care este sugestia ta pentru spălarea finală a cristalelor pentru profani, dacă acetona nu este disponibilă în țară?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Poate este mai ușor să știți mai întâi ce este disponibil în țara dvs. și să alegeți cele mai bune dintre ele ;-)
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Nu știu exact, nu este țara mea, dar conform primului glimp al cumpărătorului,- metanol, etanol 96%, pet. eteri (nu se potrivesc în acest caz cred), acetaldehidă.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Uneori, în cazuri de urgență, am folosit hexan înghețat sau acetat de etil înghețat.
 

orgasmatron

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 2, 2022
Messages
25
Reaction score
14
Points
3
Am utilizat de multe ori acetatul de etil și acetonitrilul pentru recristalizare, dar numai pentru a curăța metamfetamina (nu pentru a crea cristale, așa cum este descris)
Folosind acetat de etil, nu am reușit niciodată să dizolv 100% la punctul de fierbere, indiferent cât de mult exces am folosit. Cu toate acestea, lasă în urmă metamfetamină foarte curată, în special procentul mic care, de fapt, cristalizează după ce soluția inițială este filtrată și filtratul pus în congelator. Acetonitrilul dizolvă totul ( nu știu raportul obișnuit, dar de îndată ce voi avea ocazia voi lua notițe pentru a le împărtăși), dar nu elimină toate impuritățile colorante prin el însuși, dar dacă se adaugă cărbune activ și se filtrează prin celită într-un buchner mare din sticlă poroasă fierbinte ( fără hârtie de filtru, astfel încât să poată curge rapid) (în caz contrar, se poate și se va solidifica în interiorul porilor și va bloca totul, se va amesteca cu precipitate de celită, va crea o adevărată mizerie, sfatul meu este să experimentați înainte de a trece la scară mai mare).
Acum pentru întrebarea mea, trebuie să se separe enantiomerii MDMA pentru a produce cristale mari, sticloase?
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
"Acum pentru întrebarea mea, trebuie să se separe enantiomerii MDMA pentru a produce cristale mari, sticloase?"

greșit. un izomer separat (s sau d nu contează) nu produce cristale mari și lucioase. iată care este diferența dintre mdma și meth.
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Dragă frate, care este cea mai bună valoare a pH-ului atunci când este dizolvat în apă distilată? După ce am fiert-o până a fost saturată, am constatat că a fost redusă la o stare alcalină liberă și nu se cristalizează. Care este motivul?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
S-ar putea să fi adăugat prea multă apă/solvent sau probs nici măcar MDMA
 

inno

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 8, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Dragă frate, am folosit 50 g de MDMA HCL pentru test. Ulterior, chiar am evaporat-o la un volum total de 75cc, am pus-o în frigider și am răcit-o, dar nu a existat nicio cristalizare și nu a existat niciun aspect de cristalizare. MDMA mea a devenit grasă. de bază liberă, este din cauza pH-ului meu?
Vă rog să mă ajutați, mulțumesc.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
363
Reaction score
177
Points
43
nu sunt 100% sigur, deoarece nu am mai avut niciodată un astfel de rezultat @G.Patton ai o sugestie în acest sens
 
Top