Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Trebuie să adăugați acetonă pentru a o săra la sfârșit? Nu este posibil să o sărezi chiar de la IPA?
 

flyhigh

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 2, 2023
Messages
17
Reaction score
8
Points
3
Bună ziua, vă rog, poate cineva să furnizeze la scară mică, procedura de sinteză pentru acest lucru, am 100grms de p2np
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
După ce am verificat, este posibil ca fereastra mea să nu fie potrivită pentru evacuarea gazului h2 printr-o conductă. există vreo altă modalitate sigură de evacuare a gazului h2? (nu am încă un filtru în linie).
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Obțineți filtrul :)
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
există filtre de carbon în linie pe care le puteți recomanda? vreunul anume la care ar trebui să mă uit? pentru că filtrele în linie pot fi greu de găsit :/
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Consultați-vă magazinul local de cultivare pentru a vă ajuta, ei vor rezolva cu siguranță totul pentru nevoile dumneavoastră!
Spuneți-le doar că lucrați cu canabinoizi sintetici, ceea ce va face mai probabil ca ei să vă ajute :D
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ha, ok.

Ce fel de configurație de laborator de interior este cea mai bună pentru gazul h2 atunci când se utilizează o conductă cu ventilator și filtru? inițial (în absența unui filtru) aveam de gând să am o conductă ptfe prin fereastra mea, care să scoată h2 și să am un ventilator care să sufle în spatele ei spre fereastră.

am un cort, dar nu vreau să ard de viu în el din cauza unei mici scurgeri de h2 care se adună în partea de sus, deoarece voi sta acolo timp de 6 ore în timp ce adaug p2np. același risc este prezent și dacă o fac într-o cameră.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Dacă gătiți într-un cort, asigurați-vă că aveți o ventilație propper. În plus, amplasați guri de aerisire și în interior, unele mici pentru cultivarea canabisului.
Asigurați-vă, de asemenea, că aveți acces la aer proaspăt pentru circulație :)

Masca va fi cea care va face diferența pentru sănătatea dumneavoastră, vă pot recomanda seria Draeger X-Plore, poate modelul 4500 sau 5500
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Am o mască bună și un costum de protecție.

Cum arată configurația dvs. atunci când faceți această sinteză de amfetamină?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Am un growtent cu un sistem activ de filtrare a carbonului :) În ceea ce privește răcirea, îmi pun pur și simplu RBF-ul de 20L într-o găleată de apă mare (100L sau cam așa ceva) pe care o voi pune la o înălțime puțin mai mică decât cea a RM (adăugarea unor cuburi de gheață ajută, de asemenea). Am, de asemenea, lumini pe care le pot muta în jurul și aerisiri de canabis (mici) pe care le pot muta în jurul valorii de cum am nevoie de ele.
Cortul este 2x2 și este folosit pentru sinteză, extracții, evaporări și cristalizare
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
au existat vreodată probleme cu scurgeri de h2? și dacă h2 iese din cort, nu ar putea provoca o explozie în camera în care se află cortul?

și luminile nu sunt un pericol? deoarece căldura emanată de acestea ar putea provoca o explozie dacă în cort există h2 rezidual care nu a fost aspirat de filtru
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
De fapt, nu, eu nu lucrez cu flăcări deschise și nici cu destilări în vid.
Riscul unei explozii în laboratorul meu este foarte mic.

Folosesc lămpi care produc lumină, dar nu căldură :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
gazul h2 este produs doar atunci când se adaugă borohidridă de sodiu? sau atunci când se adaugă p2np?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
De fapt, nu știu asta :) Este bine că încercați să vă ocupați în prealabil de securitate și riscuri!
Oricum, am avut grijă de o mască sigură + ventilație propper și apoi tocmai am început cu ea :D Va fi important să aveți o circulație în cortul dvs. pentru a primi, de asemenea, aer proaspăt nou :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Aveți și un al doilea ventilator care introduce aer din exterior în cort?

Trebuie să termin această sinteză și să-mi scriu raportul cât mai curând posibil, dar nu vreau să mă rănesc sau mai rău... este foarte frustrant să fiu atât de pedant când vreau doar să continui cu sinteza haha.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Am un ventilator în interiorul cortului, care suflă aerul afară și lucram în condiții generale destul de bine ventilate, așa că nu a fost necesar, ar fi benefic în funcție de condițiile dvs.

De fapt, nu este atât de complicat, amice. Lucrați cu o mască bună + ventilație și veți fi bine :)
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Tocmai am făcut prima mea sinteză folosind această metodă cu un randament de 45% pe 5g de P2NP.

aceasta a fost prima mea dată absolută, așa că sunt sigur că am făcut unele greșeli de-a lungul drumului, dar am vrut doar ceva experiență. Am sfârșit prin a mă distra foarte mult. Mi-am găsit cu totul noul hobby aici. Abia aștept să încep mai multe experimente și să-mi îmbunătățesc tehnicile.

multă dragoste pentru cei care conduc acest site, nu aș fi putut face asta fără ajutoarele vizuale, m-au ajutat să umplu un mare gol în cunoștințele mele doar uitându-mă la videoclipuri. ✌🏻
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
minunat!

îmi pare rău că insist, dar ce ați făcut pentru filtrarea aerului pentru a face față hidrogenului gazos?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Mi-am instalat instalația chiar lângă deschiderea unei uși spre exterior și un ventilator cu cutie mai mare care trăgea aerul din zona mea de lucru în afara ușii.

Probabil că nu este cea mai eficientă metodă sau cea mai etanșă (ca o hotă), dar am văzut cum vaporii de la condensatorul meu de reflux erau aspirați prin ventilator în aerul exterior. Totuși, pentru experimente mai mici, pare să fie eficient.
O altă idee pe care am avut-o înainte de aceasta a fost să pun un fel de adaptor de furtun pe partea superioară a condensatorului de reflux și să conectez astfel un furtun de ventilație la exterior.

Voi construi o hotă de fum în lunile următoare, deoarece aș dori să am o configurație mai adecvată și aș recomanda construirea uneia dacă sunteți paranoic în această privință.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Da, aveam de gând să folosesc un furtun care să meargă de la balon la exteriorul unei ferestre, cu un ventilator care să sufle în spatele acestuia.

Ce tip de motor folosește ventilatorul dumneavoastră?

pentru început, voi face o sinteză folosind 10 g de p2np. cât de mult gaz hdydrogen estimați că se produce cu o sinteză de această dimensiune?
 
Top