Sinteza amfetaminei la o singură oală din P2NP cu NaBH4/CuCl2 (la scara de 1 kg)

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
și ce părere aveți despre adăugarea AcoH după terminarea reacției? în unele rețete se scrie despre adăugarea ...

Nu știu, nu am citit despre asta.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Cred că și eu sunt prost ... asta înseamnă extracția transferul de la o fază la alta. în acest caz, de la faza de apă la faza de solvent nepolar. de aceea extracția IPA nu se face aici deoarece ipa se amestecă cu apa și ne oferă doar o diluare a soluției ... este greșit?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
este vorba despre stingerea NABH4 prin adăugarea a 50% acid acetic sau acid clorhidric
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Apoi extragi "freebase" din faza apoasă și nu extragi faza apoasă. Acest lucru a fost ilogic .

IPA a fost evaporată în instrucțiuni și iese ulei. Ulei cu apă, cred eu.
De ce ați folosit IPA în instrucțiuni @William Dampier?
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Q
Într-adevăr, da, domnule. Doar o problemă de limbă.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
de asemenea, se utilizează IPA în prepararea originală. de ce nu am idee. majoritatea cred că este mai bine să se efectueze oricum extracția nepolară.ORaS5t6oNv
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, se prea poate, am fost sau sunt încă puțin confuz, dar "a extrage" are sensul de a scoate ceva, a obține ceva sau a scoate ceva. Dar și în rețete se induce în eroare că se extrage faza apoasă, din păcate nu știu exact termenul englezesc și cum se folosește.
Dacă fac comparația cu varianta Al/Hg, unde extragem și freebase-ul după adăugarea alcalinei, IPA este de asemenea conținut în stratul apos, dar aici uscăm peste MgSO4 în congelator și folosim eter de petrol pentru extracție. pe care îl evaporăm ulterior. Este posibil ca procedura să fie diferită din cauza gradului ridicat de scalare, deoarece etapele nu dau rezultate decât la scară de laborator. Poate că experții ar putea răspunde la această întrebare pentru noi. Dar dacă aici nu ar trebui să aibă loc nicio uscare, trebuie să înregistrăm oricum o pierdere a randamentului din cauza apei conținute.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Whats up . Am făcut un mic test astăzi. pe 25g p2e.g. am crescut ușor valoarea CuCl2 și temp cu 2 grade în timpul refluxului .. am obținut un ulei atât de frumos. din păcate nu am avut distilatorul cu mine și testele au fost făcute pe teren. Cred că este suficient să îl mai șterg puțin și va fi perfect. performanțe mari se pare. parfum delicat dar deosebit
VakDdFiftq
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Am o întrebare: există o diferență de putere atunci când o faceți cu p2np și cu bmk?
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Mai am o întrebare, absorbția în cascadă formată dintr-un tampon și două spălătoare Dreschl umplute cu o soluție alcalină 10% va putea elimina mirosul emis în timpul reacției? totul, desigur, conectat în prealabil la radiator. schema ar trebui să arate cam așa. furtunul albastru care duce de la răcitor la tampon conectat la niplu. apoi merge la un balon buchner în care se află o soluție alcalină de 10%, ieșirea laterală a balonului este conectată la un furtun care este introdus în celălalt astfel de balon cu aceeași soluție, iar în final se montează un furtun care se conectează la filtrul de carbon și la ventilator.
L4hSX7txPv
 
Last edited by a moderator:

Honolulu98

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2021
Messages
61
Reaction score
44
Points
18


Totul pare foarte greoi.

Poate ar fi mai simplu un sistem cu un extractor puternic, filtru de carbon și, dacă este posibil, între ozon pentru a purifica aerul de ieșire și a ieși curat fără mirosuri.
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
acest sistem funcționează foarte bine cu bromurarea, dar nu am suficiente cunoștințe pentru a spune că se poate descurca cu ea ... de aici întrebarea mea adresată aici ...
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Pompa peristalică de dozare de 500 ml / min va face față cererii condensatorului de reflux de 500 mm lungime manta? există o problemă cu accesul la apa de la robinet, prin urmare ancheta....
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
după adăugarea soluției NaOh 25%, separarea fazelor, am adăugat 1/3 dcm din volumul soluției apoase. întrebarea mea la ce temperatură ar trebui să distilez? în opinia mea, în afară de freebase, există încă apă în această soluție, IPA și dcm, am dreptate? apoi distilarea la Ok 83 de grade?soluția începe să fiarbă undeva în jurul valorii de 50 de grade, la ce temperatură ar trebui să fie ridicată?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ce miros are reacția și de ce iese din radiatorul de reflux?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Unde în instrucțiuni se distilează ceva?

Edit: scuze pentru spam
 

Mystery_chemistry

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 12, 2022
Messages
82
Reaction score
32
Points
8
Domnilor, citind toate astea și făcându-l eu însumi am devenit confuz ... și anume după adăugarea cucl2 după un timp se formează două straturi pentru mine, de ce?

Eu formez două straturi înainte de a adăuga alcalinul. când a fost adăugat, uleiul părea să se amestece cu stratul superior.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

ați uitat să le demontați după ce ați avut două straturi
 
Top