Cea mai simplă sinteză de metamfetamină din amfetamină

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Bunăoară, "concentrat în vid" înseamnă că o cantitate de solvent este diminuată de un evaporator rotativ.

"uscat pe Na2SO4 sau MgSO4 anhidru." Înseamnă că trebuie să adăugați una dintre aceste substanțe pentru a colecta toată apa dintr-o soluție organică. Consultați aici manualul de uscare.
Methamph freebase lichid la temperatura camerei

Nu aveți nevoie de instalație de distilare, nu am menționat-o în "Echipament și sticlărie:"
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
mulțumesc băieți


deci dacă nu avem un evaporator rotativ (spuneți că este opțional în echipamente și sticlărie) ; doar am uscat pe Na2SO4 sau MgSO4 anhidru?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Trebuie să evaporați solventul în orice caz. Rotovap este cel mai bun mod de a o face, deoarece puteți colecta solventul evaporat. Puteți utiliza baia de apă caldă în acest scop, dar veți pierde un solvent și, de asemenea, aveți nevoie de un spațiu de lucru bine ventilat.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43

poate putem folosi acest lucru?

DZ1hiRxAJ0
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Rotovapul chinezesc nu este atât de scump. Îl veți folosi destul de des și veți economisi o mulțime de solvent. De asemenea, îl puteți utiliza ca instalație de distilare pentru recuperare.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Acestea nu sunt ideale pentru evaporarea solvenților. Solventul evaporat se va duce pur și simplu în pompă și va ieși în aerul din cameră. Deoarece utilizați solvenți inflamabili, acest lucru poate fi foarte rău, mmkey?

Configurația anterioară pe care ați postat-o este mai bună: doar o distilare în vid a solventului. De asemenea, se recuperează solventul utilizat. Aceasta este practic ceea ce face un rotovap, dar fără rotație.
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Bine, bine
vă mulțumesc amândurora... acum îmi imaginez mai bine rezultatul pe care ar trebui să-l obțin...

:)

acum trebuie să înțeleg pasul 7 lol
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Procedura de barbotare a gazului HCl a fost prezentată într-un tutorial video (sinteza DET).
 

ASheSChem

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 10, 2022
Messages
297
Reaction score
161
Points
43
Mulțumesc din nou!
Voi studia toate acestea în următoarele câteva săptămâni.
 

teodor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 12, 2022
Messages
25
Reaction score
5
Points
3
Bună ziua. am făcut întregul proces la scară mică. am ajuns la un ulei galben. este aceasta metamfetamină
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Bună, aceasta înseamnă că Rhodium recomandă proporții diferite, un exces de formaldehidă? În textul original se spune o molă de A și o molă de formaldehidă. Merită să o faceți cu excesul, pentru orice eventualitate?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
A văzut cineva un raport care utilizează NaBH4 în loc de Al/Hg pentru a reduce imina în această rută de sinteză? Există vreo problemă cu schimbarea agentului de reducere? Poate nu este compatibil cu formaldehida?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Aceasta înseamnă că trebuie să vă uscați straturile organice combinate cu MgSO4 (scăpați de apă) => filtrați MgSO4 solid după aceasta => evaporați DCM și obțineți baza fără metamfetamină. Nu aveți nevoie de aparat de distilare pentru sinteza la scară mică. DCM poate fi evaporat ușor în baie de apă caldă.

Ați înțeles?
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
"Imina (3) a fost redusă timp de aproximativ două ore, pentru a menține temperatura de reacție sub ~50-60 °C. Ar trebui aplicată răcirea dacă reacția devine prea violentă."

Cum se reduce timp de aproximativ două ore? Ce înseamnă asta? Pur și simplu arunci totul împreună și aștepți două ore sau este nevoie de un aparat special?

"Straturile organice cu metamfetamina (4) se combină, se concentrează în vid și se usucă pe Na2SO4 sau MgSO4 anhidru."

După acest pas se obține freebase?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Da, înseamnă doar să continuați să mențineți reacția de reducere care are loc. urmăriți videoclipul alhg amalgam pentru p2np pentru a vă face o idee despre cum arată și cum reacționează, este cam același lucru. nu este la fel de simplu ca aruncarea în oală și să nu faceți nimic, masa se extinde, se încălzește rapid, generează o mulțime de vapori etc. Trebuie să aplicați răcirea prin scufundarea vasului de reacție într-o baie de apă sau de gheață doar atât timp cât este necesar pentru a preveni ieșirea din condensator sau 50-60 C, așa cum recomandă procedura.Dacă nu aveți agitare, este posibil să doriți să agitați manual, astfel încât reacția să fie mai completă => randament mai mare.
Da, de asemenea, nu este nevoie să o concentrați sub vid dacă aveți o cantitate rezonabilă de solvent sau, alternativ, puteți distila cu abur, ceea ce este mai rezonabil de realizat pentru dvs. presupun.Da, stratul organic conține freebase.
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
ah ok am nevoie de condensator de reflux.

Încă câteva întrebări:

deci nu ar fi necesar niciun dispozitiv de încălzire, reacția va genera suficientă căldură? Ar fi nevoie doar de răcire?
ce temperatură ar fi prea scăzută, pentru că se pare că reacția se poate opri?

Dacă aveți un balon rotund cu trei orificii, cum veți realiza agitarea? Dacă aveți un condensator de reflux atașat, cum puteți efectua agitarea?

veți amesteca amfetamina bază și al/hg deodată sau veți picura încet amfetamina bază în balon?

Câte chipsuri de fierbere adăugați?

După cele două ore, ar trebui să încălziți soluția în baie de apă la 50 Celsius timp de 30 de minute, ca în sinteza amfetaminei, pentru un randament mai mare?

Un balon de 2 litri va fi bun dacă doriți să obțineți între 5 și 10 grame de produs final? sau poate doar 1 litru? condensatorul de reflux poate fi mai mic de 5 l?

aveți nevoie de balon Buchner cu vid, puteți folosi doar filtru de cafea și ventilator?

Este necesară pâlnia de separare, se poate separa cu seringa (plastic?) sau nu va funcționa?

cum funcționează ultima etapă cu solventul dacă nu doresc să fac distilarea cu abur (cred că ar fi nevoie de aparate suplimentare pentru asta). Care ar fi rezultatul .... methhcl?
 

finch3523

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 11, 2022
Messages
29
Reaction score
4
Points
3
utilizarea dex-amfetaminei cu această cale va duce la d-meth? undeva am citit că dacă folosești formaldehidă vei obține meth racemic la sfârșit?
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Dacă folosiți D Amph la început, veți obține D meth. Plănuiam să încerc această sinteză și intenționez să folosesc amph racemic și apoi să rezolv meth doar în cazul în care ceva nu merge bine cu o rută pe care nu am încercat-o niciodată, atunci D amph ar fi irosit...

Există cineva care a încercat efectiv această sinteză în practică? Am citit-o în mai multe locuri, dar nu am găsit niciodată un raport practic. Experții ne pot da, vă rog, câteva asigurări? :)
 
Top