Leuckartova aminácia 1-fenyl-2-propanónu (P2P) na amfetamín a metamfetamín. Smelá stupnica.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Podelím sa s vami o tabuľku.
Khi3lZJupI
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Možno je len spravodlivé dodať, že teploty nad 180 °C, ako sú menované 200 a 210 °C, pre istotu úplne zničia P2P a dokonca aj formamid, pričom vznikajúce pary a plyny sú vysoko toxické. Všetko, čo vychádza z hornej časti kondenzátora, odvzdušnite zvonku! Vážne!
Udržujte teplotu pod 180 °C, lepšie pod 175 °C, a kalibrujte infračervený teplomer na použitú banku/súpravu, inak nikdy nebudete presne vedieť, aká je teplota.

Veľa šťastia
 
View previous replies…

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Počkajte chvíľu.. @OrgUnikum znamená to, že po vysušení metylénchloridu môžete potenciálne začať pridávať len kyselinu D-(-)-vínnu (cas 147-71-7) a zúčastnenú d-meth soľ?

Ak áno, existuje ešte nejaká literatúra o mikrovlnnom ožarovaní? Chlapci, máte cenu zlata, ďakujem.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Množstvo literatúry, ale uvedomte si, že trik nie je ani tak v mikrovlnách, ale v tom, že ide o tlakovú nádobu v mikro a tlak to spôsobuje. Sám som si to uvedomil až nedávno: Kľúčom k úspešnej Leuckartovej reakcii pre amfetamín je použitie tlakovej nádoby na reakciu a hydrolýzu. Metamfetamín sa dá vyrobiť Leuckartovou reakciou bez tlakovej nádoby, výťažky však nie sú hviezdne, Al/Hg alebo NaBH4 sú na to oveľa lepšie.

A oddelenie stereoizomérov, d-metánu a l-metánu nie je také jednoduché ako pridanie kyseliny D-(-)-vínnej, prepáčte. Ale nie je potrebná vzácna a drahá kyselina D-(-)-vínna, môže sa použiť normálna kyselina vínna, prírodný derivát. Proces zahŕňa prírodnú kyselinu vínnu 1/4 mol, HCl 1/2 mol, d/l-meth 1 mol a zahŕňa tvorbu soli a čiastočné rozpúšťanie/reformáciu soli (dozrievanie), až kým sa nedosiahne prakticky úplné oddelenie. Nie je to triviálne. Veľmi závisí od teploty a nastavenia.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Keď hovoríte, že výťažky nie sú hviezdne, o akom type percenta hovoríme? Nie je to podobné aj v prípade vyššie uvedenej štúdie s derivátom formamidu Methly?

Dôvodom použitia D-(-)-vínanu namiesto prírodného derivátu je to, že ho mám ľahko dostupný a voľný. Pevná látka je izomér D a roztok je izomér L, je to tak?
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Nevadí otázka o tartáriu, dnes som ju vyriešil. Vďaka, priateľu.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
S Hydrolýzou formil amidu v týchto meraniach.
NMF - 130 ml
P2P - 100 ml
Mravčia - 84ml
Koľko roztoku naoh potrebujete a koľko HCI? Postačuje 35 % laboratórny roztok?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
A ako bezplatná služba od vás, pomery pre P2P:

Formamid 50 ml 1,5 mol
kyselina mravčia 56 ml 1,5 mol
P2P 66 ml 0,5 mol
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Na Wikipédii si vyhľadajte molekulovú hmotnosť N-metylformamidu - mol/g - a vynásobte ju číslom 1,5, ako je vidieť v mojom príspevku, na ktorý sa odvolávate. Nebudem to robiť za vás.
 

BamBam

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 10, 2023
Messages
15
Reaction score
2
Points
3
7. Surový voľný základ metamfetamínu sa destiluje vo vákuu (2 mbar, 60 - 100 °C) pomocou Kugelrohrovej destilačnej aparatúry (voliteľne) , čím sa získa metamfetamín ako číry až bledožltý olej (2,5 g, 42 %).

Aká je ďalšia možnosť? Jednoduchá, frakčná alebo parná destilácia? Ak nemáte Kugelrohrovu destilačnú aparatúru?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Vaša zmes má ľahko oddeliteľné zložky s veľmi veľkým rozsahom bp, takže zlomkové sú vylúčené.
Váš produkt sa rozkladá pred dosiahnutím bp, dokonca viac ako primárny derivát amínu, takže normálna destilácia je tiež mimo.
Treba použiť paru, najlepšie z alkalického roztoku maximálne 35 % NaOH, aby sa zabránilo alkalickej hydrolýze.

Ak akýmkoľvek spôsobom uprednostňujete tento postup, môžete tiež jednoducho vykonať extrakciu rozpúšťadlom zo základného roztoku pomocou niečoho ako toluén, odstrániť organickú vrstvu a okysliť na ph 2-3 a následne vodou. Potom sa táto pridaná voda oddelí a organická frakcia sa vylúči.
 

gus.fring

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 13, 2023
Messages
100
Reaction score
64
Points
28
Mám otázku, prosím, 🙏🙂 môžem použiť tento reciepe f for larger scale? Alebo len pre malý rozsah?
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Leukart je skvelý z hľadiska škálovateľnosti, ak máte reaktor, môžete ho škálovať aj do veľkosti.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,021
Points
93
Použitie dodatočného množstva vody v Leuckartovej reakcii môže zvýšiť výťažok. Kto to urobil, môže o tom napísať tu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Áno. v Leuckarte sa musíte uistiť, že tam vôbec nie je voda.
 

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Som celkom zaujatý pokusom o túto reakciu (áno, ešte som neskúsil leuckard), mám niekoľko otázok:
1. Je výťažok reakcie rovnaký pre primárne a sekundárne amíny?
2. Ideálna teplota: 175C alebo nižšia?
3. Možno použitie dean stark apartatúry na udržanie reakcie v suchu zvýši výťažok ?
4. HCL hydrolýza reakčnej zmesi, potom pridanie trochy metanolu a KOH alebo NAOH na hydrolýzu zvyšného formilderivátu a príprava destilačných aparátov na priamu destiláciu freebázy vo vákuu je najlepší postup, ktorý ma napadá ?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
1. Nie je to tak. V prípade ohrievania si myslím, že je, ale zvyšok pracovného postupu nie je.

2. Udržiavam teplotu ~ 155 C počas 24-27 hodín. Mnohí ľudia hovorili, že 180 C alebo dokonca 175 C je príliš vysoká teplota. Strýko Fester vo svojich knihách povedal, že treba udržiavať najnižšiu teplotu, pri ktorej reakcia prebieha (stále sa objavujú bublinky). Nízka teplota a dlhý reakčný čas. Opak príliš veľkého tepla a príliš krátkeho času.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Teraz, keď skončím s ohrevom (amfetamín), robím formylovú hydrogenáciu so zásadou, takže v posledných reakčných krokoch mám ešte stále dať najprv H2O2 (30 %)? Aká je tu úloha H2O2?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
No, informácie som si vyhľadal sám. Úloha H2O2 je dosť dôležitá, vzhľadom na výťažky. H2O2 je oxidant, ale pokiaľ ide o jeho molekulovú formu, vždy som si myslel, že môže ľahko pôsobiť aj ako redukčné činidlo. Dosť fascinujúca zlúčenina!
 
View previous replies…

loadingST

Don't buy from me
Resident
Language
🇧🇬
Joined
Sep 10, 2023
Messages
98
Reaction score
64
Points
18
Prečo potrebujete okysličovadlo, keď vo všetkých patentoch, ktoré som študoval, nikto nepoužíva h2o2 ??? Môžete povedať mechanizmus účinku ?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Práve som povedal o polovici mechanizmu. Sám som bol trochu skeptický, pretože som o ňom tiež nič nenašiel. H2O2 sa správa ako redukčné činidlo.
Peroxid vodíka redukuje formamid P2P na ---> N-formylbenzedrín, takže formylová skupina je teraz lepšou odchádzajúcou skupinou a keď vykonáte hydrogenáciu, amín zostane neporušený na molekulu benzedrínu a formylová skupina odíde, čím vznikne benzedrín s lepším výťažkom, myslím. Ide o to, že formylová skupina ľahšie opúšťa molekulu.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Sám som však stále skeptický, pretože tieto informácie o používaní H2O2 som získal z chemického asistenta AI-robota, a to je najhoršie miesto, kde možno získať akékoľvek informácie týkajúce sa chémie. Tiež som si všimol, že H2O2 nikto nikde pri týchto typoch syntéz nepoužíva. Takže keď som teraz na tom istom mieste v tejto syntéze, myslím, že použijem len čistú vodu, ak by mi to mohol niekto s nejakými vedomosťami osvetliť. Mám teda v tejto fáze vytvoriť 30 % H2O2 alebo použiť len čistú vodu?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Môžem len zdvojnásobiť množstvo h2o2, ak je môj peroxid len o niečo vyšší ako 15 + %, jeho mrcha nájsť silnejší v mojom mieste, ore maby nejakú inú zlúčeninu nahradiť?
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Raz som z 12 % H2O2 vyrobil približne 25 % H2O2 (nesprávne výpočty), a aj tak mi to vyšlo na kyselinu peroctovú!
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
148
Reaction score
66
Points
28
Evidencia je veľmi jednoduchá: Môžete si vypočítať, koľko musíte odpariť z tých 15 % H2O2, aby ste získali 35 %, a potom môžete vyrobiť dobrú peroxidovú kyselinu. Takto som prvýkrát dostal zo 40 g MPB ---> 35,60 g acetoxyfenylpropénu. Takže, wow. A z 12 % H2O2 som vyrobil 30 % H2O2, aby som si vypočítal, koľko vody musím odstrániť opatrným odparovaním, a peracid takto dobre fungoval! Ale aby som bol presný, dám peracid bokom na 3 až 4 dni s katalyzátorom H2SO4, aby to fungovalo.
 
Top