Zhrnutie amalgámu hliníka (Al/Hg)

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
áno..to som si myslel , ale v klasických al/hg amalgámových syntézach v rhodiu atď...to nikdy nerobia, v skutočnosti pridávajú ketón/mma priamo bez jediného preplachu....
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Verte mi , príliš neskoro .... som urobil 2 neúspešné amalgámy, ako je ten, ktorého sa týka, ak použijete brúsené guľôčky, povrch bol veľa poškriabaný a reakcia sa začne oveľa rýchlejšie... ako som videl za menej ako 5 minút, je to v poriadku, dokonca aj pred..... ak počkáte o 30 sekúnd viac, ako by ste mali urobiť, verte mi, nepridávajte žiadne cenné veci (prekurzory atď.), pretože ste ochotní stratiť...
nemám rád metódu rozomletých guľôčok, ide to veľmi rýchlo a najlepšia reakcia amalgámu by mala trvať približne 6 hodín... ak je príliš rýchla, výťažok bude oveľa nižší, ako keď je reakcia pomalá...
ja uprednostňujem štvorce, ale pred vložením do banky ich môžete všetky stlačiť ručne ( na niekoľkokrát, všetko, čo sa vám zmestí do rúk zakaždým), aby ste vytvorili nepravidelné polguľôčky, potom sa to nezlepí a nespôsobí stratu reakčnej fólie usadenej na dne... takto sa ľahšie vznášajú, ale nie ultra vystavujú AL fóliu ..... naučil sa najhorší spôsob haha

mal som 2 desivé pokusy , vysoká teplota zvýšená príliš rýchlo a tony h2 plynu všade a...ortuť?
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Akú formu gália potrebujete? soli alebo elementárne?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Áno, teraz už aj ja viem, bolo to nedorozumenie, akonáhle polievka zošedne a vytvoria sa bubliny, je čas, už nečakajte. Používam drvičku, aby som získal malé kúsky a stlačil ich rukami, takže aj veľmi veľkú plochu.
Čo myslíte, malo by to trvať 6 hodín? Redukcia z P2NP alebo zlučovanie?
V príkladoch sa používa elementárna.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
to je kľúč , tmavosivé a hliníkové štvorce/guľôčky začnú stúpať , potom pokračujte inmediatelly.... a osobne ju vždy oplachujem, 2 krát stačí..amalgám bude pokračovať bez problémov a takmer bez všetkej ortuti.

6 hodín , to je stará informácia, ja to radšej nechávam cez noc, ale 6 hodín je minimálny čas, ak je AL fólia rozpustená, ak nie, nechávam takmer 12 hodín, inak určite nízke výťažky. nerobím pre amf, takže nepoužívam P2NP , takže predpokladám, že je to pre celý proces amalgámu.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Vždy ma zaujímalo, čo máte s ortuťou, jej množstvo je veľmi malé a po uvoľnení voľnej bázy by z výrobku úplne zmizla. Pokiaľ som počul, má to iné dôvody, a to, že ortuťová soľ (čiastočne rozpustená v kyseline dusičnej) zasahuje do následnej reakcie. Pretože aj keď ste ortuť opláchli, stále máte na tvári nečistotu a musíte ju zlikvidovať.
Reakcia je rovnaká, bez ohľadu na to, ktorý amín redukujete, viem si len predstaviť, že je ťažšie redukovať P2NP, a preto potrebujete extrémnejšie podmienky, ktoré znemožňujú pomalú reakciu. Reakcia s P2NP musí byť v každom prípade exotermická, ale tiež nie príliš horúca. Neviem, či má zmysel reakčnú hmotu ďalej zahrievať, aby sa udržali podmienky, za ktorých reakcia naďalej prebieha. Bohužiaľ, je príliš málo informácií o tom, čo teraz ovplyvňuje, ako a ako by mal byť optimálny priebeh vo všetkých detailoch.

Prekvapuje ma aj to, že nikto nepomenúva vedľajšie produkty, ktoré vznikajú, nikde sa neuvádza, ako sa im dá zabrániť, ani čo a kde tam vôbec vzniká. Buď sa niečo také nikdy neskúmalo, alebo sa o tom mlčí.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
no , testoval som amalgám s výplachmi a bez výplachov a výsledok je rovnaký vo výťažku.... potom uprednostňujem výplach, aby som odstránil aspoň časť, pri výrobe mdma je veľa ciest, ale ak sa rozhodnete robiť alkalicko-kyslé extrakcie , HG by sa mal jednoducho dostať von , tak či tak, ak je výťažok rovnaký....prečo sa nepokúsiť eliminovať hneď v prvom kroku? možno v konečnom výsledku nie je dôležitý, ale ak môžete byť menej vystavení HG pri dosahovaní týchto krokov, myslím, že sa oplatí tie 3 minúty v kroku preplachovania.

Pokiaľ ide o p2np , v skutočnosti si myslím, že vôbec nie je nevyhnutné, aby bola AL fólia úplne "roztavená" (moja angličtina, haha), zdá sa, že môžete vyhodiť veľa nezreagovanej fólie bez straty výťažku, ale pri MDMA, ak nepočkáte, kým AL fólia úplne nezreaguje, budete mať veľkú stratu na výťažku.

Pokiaľ ide o teplotu, myslím, že by sa mala uplatňovať na udržiavanie správnej reakčnej teploty, aj keď sa exotermická reakcia skončí, keď sa skončí, bublinky atď. pokračujú a čaká sa menej času...
ak by sme to nechali na mieste, reakcia bude pokračovať, kým sa všetko nezreaguje, ale môže sa oneskoriť o viac ako 12 hodín, zvyčajne sa to necháva na noc.

keďže amalgám je rovnovážny stav, ktorý sa ťažko kontroluje na 100 %, musíme ho stále sledovať, v ideálnom prípade by za tých 6 hodín mala reakcia skončiť, bez vonkajšej teploty, ale závisí to od rozhodnutia možno sekúnd? stačí počkať, kým uvidíme tmavošedú fóliu... počkať, kým fólia začne plávať? keď sa tak stane, koľko sa bude čakať na prepláchnutie, alebo pridanie prekurzorov?
možno jedného dňa budem môcť robiť vždy to isté, ale tento deň ešte nenastal haha

ospravedlňujem sa za svoj španielsky jazyk
 

mixxxman

Don't buy from me
New Member
Joined
May 7, 2022
Messages
16
Reaction score
4
Points
3

úplne súhlasím s bratom.
pokora je kľúčom k poznaniu...
a áno, mal som rovnaký problém, keď som robil svoj amalgám...
pretože som ho chcel príliš opláchnuť... ale problémom je, že h2o reaguje s al.hg...
niektorí ľudia to nechávajú... a hovoria : nevadí, s extrakciou A/B nie je problém...
Ale ja sa tiež trochu bojím, že budem mať trochu ortuti v organickom rozpúšťadle alebo v čom...
Som veľmi paranoidný, čo sa týka ortuťovej soli !

ďakujem za vašu správu a nikdy sa nevzdávajte, želám si, aby toto miesto mohlo byť krásnym priestorom na zdieľanie a chemickou rodinou
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Čo je to gallium? Ničí aj hliník a mohlo by sa použiť na amalganizáciu... ale aj na naše použitie? Čítal som o tom a niektorí ľudia povedali, že áno, mohla by to byť menej, takmer netoxická alternatíva k ortuti. Sú s tým nejaké skúsenosti? Gallium je síce drahšie, ale mohlo by sa používať opakovane.
Dajte mi vedieť, čo si myslíte alebo čo ste o tom počuli.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Áno, toto vlákno som napísal pred niekoľkými týždňami, ale zatiaľ nie je veľa reálnych skúseností... Na YouTube som našiel niekoľko videí na výrobu roztoku Al/Ga a verím, že by to mohlo fungovať veľmi dobre. Ga je predsa stále resuibilný až na 95%. Negatívom je, že Ga by sa vám mohol nalepiť do banky, dovnútra. Mohol by sa z toho stať skutočný neporiadok.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ak by som sa o to pokúsil, chcel by som vyrobiť soľ gália, zaujímalo by ma, či by sa dusičnan gália dal vyrobiť rovnakým spôsobom ako dusičnan ortuťnatý? Hádal by som, že áno. Je to tiež liek používaný na zníženie hladiny vápnika v krvi.

Edit: zrejme môže: https://patents.google.com/patent/CN1762825A/en
 
Last edited:

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Táto téma si rozhodne zaslúži vlastnú tému. Vytvorím ho hneď, ako to vyskúšam, ak ma nepredbehnete.
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Áno, prosím, urobte to... dnes som si objednal 50 g gália a o pár dní to tiež vyskúšam... dajte nám prosím vedieť, ako ste všetko pripravili a aké výsledky na akej stupnici ste mali. Ja potom odpoviem do tvojho vlákna s mojimi výsledkami, tak sa možno budeme môcť navzájom poučiť 🙋🏻‍♂️
 

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Tu je niekoľko ďalších informácií, ktoré vám možno pomôžu
 

Attachments

  • CQZVuSgd48.pdf
    1.1 MB · Views: 871

Jesse_Pinkman_

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 23, 2022
Messages
158
Reaction score
71
Points
28
Zdá sa teda, že Galinstan by mal byť najlepšou voľbou
 

Attachments

  • MP9BGI68wi.jpg
    MP9BGI68wi.jpg
    372.6 KB · Views: 380

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Dobrý večer!
Tento text som našiel na sciencemadness.org, bolo by možné týmto postupom rozpustiť Hg2Cl2 , ktorý sa použije na amalgamovanie hliníka?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg2Cl2 nebude fungovať pre Al
 
Top