Zhrnutie amalgámu hliníka (Al/Hg)

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Nasledujúce pozorovanie: Po 15 minútach od pridania vody k hliníkovej fólii a ortuťovej soli mám tmavosivý vodný roztok s množstvom malých bubliniek, ktoré tvoria penu. Po vyliatí vody počujem, ako hliník praská a stúpa biely dym, veľa bieleho dymu.

Vypustil som vodu príliš skoro, alebo príliš neskoro?
 

Acidosis

Don't buy from me
Resident
Joined
May 31, 2022
Messages
209
Reaction score
142
Points
43
pozorujte, že prúdenie bubliniek je konštantné bez zastavení, a pozorujte, že hliníková fólia je už dobre pokrytá tmavosivými stopami, a potom viete, že váš amalgám je pripravený na ďalšie použitie... chráňte sa pred ortuťovými výparmi, vždy používajte ochranu a potom bude všetko radosť!!!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Čo je to? Refluxný kondenzátor?
Je potrebné ho používať pri amf syntéze (pozrite si tému príručky!).
Nie, amalgám by ste mali očistiť od kyseliny (HNO3 vzniká po reakcii Al+Hg(NO3)2).
Hg soľ sa v týchto rozpúšťadlách nerozpúšťa.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Patton, mal som na mysli, že Hg soľ zostane vo vylúčenej vodnej fáze, jej rozpustnosť v IPA je veľmi nízka. Oplachovanie sa samozrejme vždy odporúča.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Rozpustnosť >it`s v IPA je veľmi nízka.
Soli Hg sú nemiešateľné s IPA. Môžete sa vyhnúť oplachovaniu. Získal som informáciu, že nemá vôbec žiadny vplyv na Hg v konečnom výrobku. Jeden kolega urobil analýzu kovov pre amfetamín a povedal, že Hg je tam 0,0003-0,0004 mg/kg.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Mohol by sa namiesto toho použiť HgSO4?
 

smokeyltda

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 23, 2022
Messages
10
Reaction score
6
Points
3
Práve som videl, že by som to mohol použiť, prepáčte xd

Hg2Cl2 sa nemôže používať len kvôli nízkej rozpustnosti alebo existuje aj iné vysvetlenie?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Hg v Hg2Cl2 má oxidačný stav +1, v HgCl2 alebo Hg(NO3)2 potrebujete +2
 

souldecoder

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 24, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
dôležitá otázka:

Predpokladám, že je to vodík a IPA, ale mám pochybnosti o tom, či sa uvoľňuje aj hliník....

a ak áno, v akom množstve a ako je nebezpečný?
tnx vopred
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Patton, je nejaká výhoda použitia HgCl2 namiesto HgNO3? Prvý z nich je lepšie rozpustný vo vode a dá sa pomerne ľahko vyrobiť z dusičnanovej soli. Napriek tomu sa nerád zahrávam s takými toxickými látkami, ak to nemá žiadnu jasnú výhodu.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ahoj Diogenes. Ako som už uviedol, HgNO3 nie je vhodný na výrobu amalgámu, iba soľ Hg(NO3)2. Medzi Hg(NO3)2 a HgCl2 nie sú žiadne rozdiely.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Patton, ospravedlňujem sa, mal som na mysli dusičnan ortuťnatý Hg(NO3)2, ale moja otázka bola zodpovedaná. HgCl2 som neskúšal a myslel som si, že by mohol existovať dôvod, prečo ho ľudia používajú napriek ďalšiemu kroku, ktorý je potrebný na jeho výrobu z dusičnanovej soli. V každom prípade vám ďakujem za odpoveď.
 

twok

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 22, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, síran ortuťnatý je mimoriadne jedovatý. A nie, musíte prepočítať množstvo Hg v molárnom pomere.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj chlapci, práve sa delím o nedávne zistenia. Vrátil som sa k `starej dobrej amalgámovej reakcii Al/Hg, jednoducho pre nedostatok NaBH4 a nechcel som na ňu míňať peniaze. Kedysi som používal Al/Hg, ale nikdy som nebol úspešný s oplachovaním vodou, čo - ako vidím - vadí mnohým nováčikom tu. Kľúčové je, čo si myslím, že vám pomôže, je emphesising niektoré malé a zásadné detaily:
- použitie čo najhrubšej fólie je nevyhnutnosťou, zabudnite na fólie zo supermarketov, hoci niekedy sa tam dajú nájsť aj hrubšie fólie. Ja som si objednal Al fóliu online, so známou hrúbkou, myslím, že je to asi 25 mikrónov. Amalgamácia je vďaka tomu MNOHEM pomalšia, takže máte viac času na výber správneho momentu a dokonca aj na prípravu ďalších ingrediencií, ak ste tak ešte neurobili.
- Fólia nemusí byť nevyhnutne mletá káva, hoci som nerobil porovnanie, moje výťažky sa blížili k 80 %.
- S preplachovaním buďte rýchli a nepoužívajte príliš veľa vody. Vyskúšal som len jedno prepláchnutie.
- Rýchlosť: rýchlo pridajte vodu, urobte pár pretrepaní a rýchlo prefiltrujte.
- Keď máte amalgamovanú fóliu, pridajte činidlá/prekurzory a sledujte, čo sa deje. V tejto fáze nepoužívajte na chladenie ľadový vodný kúpeľ. Reakcia sa začne menej prudko a po niekoľkých sekundách, takže máte viac času na pripojenie kondenzátora bez toho, aby ste vdýchli príliš veľa plynu.
- Počkajte, kým sa reakcia definitívne rozbehne a takmer sa začne vymykať spod kontroly (ale nečakajte ani príliš dlho, kým sa začne variť, inak si reakciu ZABIJETE. V podstate počkajte, kým v banke začnú bublať bublinky a kým sa nezačne veľmi zohrievať, potom ju začnite chladiť.
- Ja som rozrezal 45 g fólie a nebolo to veľa, veľkosť bola približne polovica malej škatuľky od zápaliek. Rozrezanú fóliu okamžite pridajte do banky.
- Touto metódou som dosiahol asi 80 %, presný výťažok som nevypočítal, ale bolo to celkom slušné množstvo.
= namiesto HgNO3 som použil HgCl2, ale nemyslím si, že je to dôležité.
- Pomocou dvoch kondenzátorov som zredukoval 35 g P2NP v 2 l banke, keď budem mať väčšiu banku, pokúsim sa to zvýšiť. Napr. 70 g v 5 l banke, pomer reagent/veľkosť banky pravdepodobne nie je lineárny.
- Vyskúšal som len jedno rýchle premytie a to sa mi podarilo fan1tastic. Odporúčam to aj ostatným, potom skúste zvýšiť počet oplachov.

Zhrnutie: dôležitá je hrúbka fólie, najmä ako začiatočník, a nie ju hneď chladiť; dôležité je tiež byť trpezlivý a počkať, kým sa celá fólia dostane na povrch, nebuďte príliš rýchli, pretože to trvá dlhšie, ale máte aj väčšie okno príležitosti.
 

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Dá sa to použiť na nahradenie syntéz vyžadujúcich NaBH4? Snažím sa vyrobiť 5-MeO-DMT z 5-MeO-T podľa syntézy Hamiltona Norrisa, ale nemám k dispozícii NaBH4.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Nemyslím si to
 
View previous replies…

farukhocaoglu

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
14
Reaction score
1
Points
3
Jedinou vecou, ktorou si nie som príliš istý, je výrobok, či sa z neho bude vyrábať MMT alebo DMT. Pri vašej syntéze metamfetamínu z amfetamínu pomocou Al/Hg sa k amínu pridáva len jedna metylová skupina.
 
Top