Metódy extrakcie efedrínu z tabliet

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Myslím, že áno, môžete to skúsiť s malým množstvom.
 

sst

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 3, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
1
Koľko amoniaku a sodíka potrebujem na každý gram pes hcl ?
môžem použiť kovovú reakčnú nádobu namiesto sklenenej, myslím, že je bezpečnejšia ?
mám síran amónny je hydroxid sodný dôležitý na výrobu amoniaku ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Môžete to počítať v móloch, na vytvorenie alkalického priestoru musíte mať 1,5-2x prebytok zásady.
Nie, nemôžete. Bude to hrdzavieť.
Čo?:unsure:
 

Maya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 18, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
Môžem najprv rozpustiť tabletky v metanole 99,9 %a dokončiť kroky?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pravdepodobne áno, nie som si istý. Lepšie je použiť IPA.
 

Maya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 18, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Hovorí sa tu o patológii,

Ospravedlňujem sa, že naozaj nerozumiem špecifickému výťažku efedrínu z tablety NeoNapacin obsahuje aj teofylín.
Mám potreleum ether 90-120, NaOH, Hydrocloride Acid, Sulfuric Acid, Aquadest water, Isopropyle Alcohol.

Vďaka
 

Attachments

  • RemsXbIpHE.png
    RemsXbIpHE.png
    1,014.3 KB · Views: 250

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Hii @G.Patton,

Ako extrahovať efedrín HCL Soľ z každej tablety obsahuje teofylín 130 mg a efedrín HCL 12,5 mg * 200 tabliet, spolu 26 gramov teofylínu a 2,5 gramu efedrínu HCL
moje hotové zložky : NaOH, izopropylalkohol 99%, Aquadest, petroléter 40-60, pre plyn HCL používam NaCl, kyselinu HCL 35%, H2So4 (AR)

Ďakujem,
Ospravedlňujem sa za veľa otázok o tomto, pretože 4 krát som ešte nedostal moje očakávania.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, Robertlouis. Metóda je opísaná v tomto príspevku. Čo je problém zopakovať? Prosím, prestaňte spamovať @G.Patton pod každou otázkou.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Dobre, ospravedlňujem sa. Nemám veľký výťažok kryštálov pri procese bublania plynu HCL, len 10 % výťažok. Kde je chyba? Musím najprv oddeliť teofylín?
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Ktorá najlepšia náhrada VM&P nafty?
-Kerozín
-ľahký plynový olej
-Parafín
-teplejšie

pretože v mojej krajine sa nenašiel žiadny Vm&P Naptha, vďaka
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Áno, musíte to urobiť ako prvé. Neviem, kde je váš problém. Nedokážem odhadnúť a odpovedať vám bez vášho podrobného vysvetlenia postupu.
Dobre, vygooglite si: zloženie vm&p benzínu
potom si musíte vybrať rovnaký alebo podobný. Myslím, že petrolej je najlepší. Vidíte, že stačí použiť google a spýtať sa ho? Naozaj to funguje dobre na jednoduché otázky, ako je tá vaša.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Môžem to brať ako ľahký petroléter (25C až 80C) ? namiesto ťažkého.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Riešenie, ktoré !
Nikdy nepoznám zodpovedajúci ekvivalent o nafte, keď sa hovorí "bez náhrady"
Nafta = petroléter
poviem vám, či som ešte platný po mojom chemickom výkone o_x'
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Dobre, teraz už viem, kde je môj problém po prečítaní mnohých vašich obsahových patálií. Vopred vám ďakujem. môj problém teda spočíva v tom, že neviem veľa o acidobázickej teórii na oddelenie efedrínu od tabletiek, ktoré obsahujú aj teofylín. dobre, ktorá metóda je pre mňa lepšia? V tomto obsahu mám 2 metódy, mám aj metódu vo videu Fester Cookin Crank. Pokúsil som sa postupovať podľa 2 metód vo videu Fester, ale vznikne len 1/5 celkového efedrínu hcl, ktorý extrahujem. krátka informácia, pokiaľ viem, len efedrín hcl je rozpustný vo vode a teofylín je rozpustný v oleji (nepolárny). a po tom, čo som to dokončil a získal kryštály efedrínu hcl, pristúpim k metóde refluxu s kyselinou hypofosforečnou + jódom (tieto 2 zložky sú pripravené v mojom minilabe). ďakujem veľmi pekne. opäť každá z mojich tabletiek obsahuje 12,5 mg efedrínu hcl a 120 mg teofylínu, mám 200 tabletiek z každej škatuľky. ktorá metóda je pre mňa dobrá, aby som začal znova s nádejou na 100% výsledky. Pripravila som si ďalšie 3 škatuľky s tabletkami
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Súdiac podľa zloženia vašich tabliet, nie je potrebné používať kyslo-alkalickú extrakciu. Skúste tablety jednoducho rozdrviť na prášok a zaliať ich studenou vodou. Efedrín HCl by sa mal rozpustiť. Potom odfiltrujte nerozpustnú zrazeninu a vodu odparte na tanieri, Efedrín HCl by mal vytvoriť kryštály.
Najprv však zistite presnú hmotnosť tablety, vďaka tomu budete vedieť, či sú v zložení uvedené aj iné zložky, ktoré nie sú uvedené. Potom vyberte metódu extrakcie.
Ak potrebujete väčšiu podporu pri extrakcii, napíšte mi na PM.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Dám do nej studenú vodu (destilovanú vodu), premiešam ju na 15 až 20 pomocou magnetického miešadla,

potom ju prefiltrujem pomocou kávového filtra a výsledok je ružový

a odparím ho na Petriho miske.

Otázka:
Prečo je voda ružová?
b. ako dlho trvá odparovanie?
c. Ktorý iný roztok ako voda kryštalizuje rýchlejšie? čo je petroléter? dietyléter? etanol ? metanol? teluén? izopropylalkohol?
d. mal by som použiť acidobázickú metódu s použitím NaOH na začiatku a HCL Gas na konci? mám na mysli ako vo videu Uncle Fester Cookin Crank

@G.Patton @HEISENBERG @William Dampier
 

Attachments

  • HEpA8QSJY3.jpg
    HEpA8QSJY3.jpg
    2.1 MB · Views: 230
  • 05MrhjtcK7.jpg
    05MrhjtcK7.jpg
    1.7 MB · Views: 239
  • brcisxDtS4.png
    brcisxDtS4.png
    2.9 MB · Views: 235
  • 0zEisTDy6N.jpg
    0zEisTDy6N.jpg
    2 MB · Views: 236
Last edited:

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Opis pilúl:
Obsahuje teofylín a efedrín HCL, používa sa na zmiernenie dýchavičnosti.

Zloženie:
Teofylín 130 mg,
efedrín HCL 12,5 mg

0,3 gramov je celková hmotnosť 1 tablety, ktorú som odvážil.
msds nebol nájdený.
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Povedzte mi, prosím, kto pozná voľnú bázu pseudoefedrínu, aká je rozpustnosť v dichlórmetáne a či je možné ho destilovať vo vákuu? Pri izbovej teplote je hladký ako lepkavá pasta, nie je mastný.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý deň, myslím, že je rozpustný v DCM. Nie som si istý, ale toto rozpúšťadlo má blízku polaritu ako chloroform.

Áno
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Môj obľúbený Actifet sa nevyrába a kúpila som si iné tabletky s predĺženým uvoľňovaním, keď som ich naplnila alkoholom, vznikla z toho taká kaša,

Škrob... Pomyslel som si a uvaril som túto kašu v 5 % kyseline sírovej, myslel som si, že je možné premeniť škrob na glukózu a o bože, kaša sa zmenila na tekutinu( foto 2)

Keď som všetko prefiltrovala a pridala hydroxid sodný , vypadla z nej zvláštna plastická látka, ktorú som zozbierala (foto 3) chutí to horko ako efedrín. čo by to mohlo byť? zmäkčovadlá?
 

Attachments

  • RvIX6gz5Pu.jpg
    RvIX6gz5Pu.jpg
    57.7 KB · Views: 332
  • IdqCPx9cmL.jpg
    IdqCPx9cmL.jpg
    159 KB · Views: 328
  • Fxuza17cBI.jpg
    Fxuza17cBI.jpg
    195 KB · Views: 329
Top