Metódy extrakcie efedrínu z tabliet

ralralro

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
1
Zaujímalo by ma, či potrebujem 100 % xylén, alebo je v poriadku použiť len xylén z lakovne?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Je to to isté, čo ste tam nie je žiadny iný xylén, ale hard ware store Myslím, že by ste si mohli objednať z ebay laboratórnu triedu, ale to nebude mať žiadny rozdiel
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Pochopili ste, čo som vám napísal vyššie? Môžete skúsiť tento roztok rozpustiť vo vode a oddeliť od PEG alkalickou extrakciou. Získate toluén (alebo iné vhodné rozpúšťadlo) s voľnou bázou PseudoE). Potom sa kyslou extrakciou oddelí PseudoE od Ibuprofénu.
 
Last edited by a moderator:

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Ale práve všetky neaktívne zložky sa stávajú problémom povedzme, že oddelíte pseudoefedrín a ibuprofén, čo potom teraz musíte vyčistiť aj všetky neaktívne zložky a väčšina z nich je rozpustná v tej istej chemikálii je to takmer nemožné a po 4 hodinách práce na tom a pravdepodobne získaní 50 % skutočného metamfetamínu by ste čas a peniaze vynaložené na všetko vlastne brali do straty a to v prípade, že sa vôbec nejaký konvertuje väčšinou skončíte s polovicou konvertovaného metamfetamínu a pseudoefedrínu
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Môže vyskúšať bleskovú chromatografiu pre tento prípad. Tento postup by však bol dosť vyčerpávajúci.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Ahoj Patton, ďakujem za objasnenie. Moje zmätenie vyplynulo zo zápisu na portáli Erowid, kde sa navrhuje zbaviť sa PEG namočením pôvodnej zmesi do toluénu, takže som začal uvažovať, či časť PEG nezostane v toluéne.

Tu je podľa môjho názoru správny postup, ak by ste niečo zmenili, dajte mi prosím vedieť.

1. Pridanie alkalického roztoku na pH 13
2. Extrakcia toluénom/iným nepolárnym
3. zlikvidujte starú vrstvu vody, potom možno urobte niekoľko premytí vodou?
4. Pridajte trochu čistej vody do nepolárneho rozpúšťadla
5. Okysliť na pH 3 zriedenou HCl
6. Pseudo bude migrovať do vodnej fázy ako pseudo-HCl soľ
7. Ibuprofén (teraz kyslý) sa vyzráža vo vodnej fáze, takže teoreticky máme vo vode celkom čistý pseudo.
(8.) Možno by konečným čistením mala byť AB extrakcia éterom, hoci by to mohlo znížiť výťažok.
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Sry potrebujem urobiť niekoľko krokov, ktoré sa vyjasnia.

pridanie alkalického roztoku do pH 13.........adding alkalic solution to what? like soke pills in alkaline water ? because my pills contain shit that activates in water.
2. extrakt s toluénom/iným nepolárnym.......dobrým
3. zlikvidujte starú vrstvu vody, potom možno urobte niekoľko premytí vodou?........good
4. Pridajte trochu čistej vody do nepolárneho rozpúšťadla...........good
5. Okyslite na pH 3 zriedenou HCl..........good
6. Pseudo sa presunie do vodnej fázy ako pseudo-HCl soľ..........good
7. Ibuprofén (teraz kyslý) sa vyzráža vo vodnej fáze, takže teoreticky máme vo vode celkom čisté pseudo.............takže teraz môžem odfiltrovať ibuprofén z vody a mať čistú vodu len s pseudo ?
(8.) Možno by konečným čistením mala byť AB extrakcia éterom, hoci by to mohlo znížiť výťažok.
 
View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Máte nejaké nápady?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
K drveným tabletám
Nie som si istý, či sa týmto spôsobom vymyjú všetky prímesi, ale znie to ako dobrá možnosť
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Takže ak tomu správne rozumiem, rozdrvené tabletky namočím do toluénu, potom pridám zmes alkalického vodného roztoku a potom budem extrahovať toluénom ALEBO namočím do alkalickej vody a potom extrahujem toluénom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Viete mi povedať rozdiel? =)
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Žiadny rozdiel sry im hlúpy, vďaka
Posledná otázka... aktivujú sa aktívne zložky vody pridaním alkalického roztoku (voda/NaOH) ?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
A/b extrakcia pravdepodobne najlepšia možnosť stále nie je zaručená
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
?takže to znamená, že by som mal na celý tento postup použiť extrakciu A/B ?

môj nový plán je najprv rozpustiť tabletky v etanole na 5 až 8 hodín. (naposledy som tento teqniqe rozpustil bot IBU a PSE, ale hmotnosť škatuľky Modafenu je 24ks a jedna tableta obsahuje 200mg Ibuprofenu a 30mg PSE. takže na začiatku som začal s 5500mg
Po etanolovom súku som ich len nechal odparovať rdry v chill.....it bolo okyn a najviac insteresting myslím, že som išiel z 5500a na ako 1500-1700 mg, ale im reallz istý, že to len pse, ibu a niektoré málo plnidiel.
a z tohto bodu som zvedavý.
SOOOO myslíte si, že to bude fungovať ?


1. Soalking celej hmoty v etanole po dobu 5-8 hodín
2. filtrovanie roztoku a ponechanie si tekutiny a vyhodenie zvyškov
3. teraz je čas zahrievať na veľmi nízkej teplote a pomaly odparovať, kým nedostanem požadovanú zmes prášku PSE n IBU.
4.pridávanie alkalickej vody, kým môj roztok nedosiahne pH 13.........dodávanie alkalického roztoku na čo? ako soke pilulky v alkalickej vode ? pretože moje pilulky obsahujú sračky, ktoré sa aktivujú vo vode.
5. extrakt s toluénom
6. teraz zlikvidovať starú vrstvu vody, potom možno urobiť niekoľko vodných praní?
7. Pridajte trochu čistej destilovanej vody do nepolárneho rozpúšťadla
8. Okyslím na pH 3 zriedenou HCl (musím to pretrepať, alebo stačí pomalé vírenie?).
9. Pseudo bude migrovať do vodnej fázy ako pseudo-HCl soľ
10. Ibuprofén (teraz kyslý) sa vyzráža vo vodnej fáze, takže teoreticky máme vo vode celkom čistý pseudo
11. Nakoniec môžem vykonať extrakciu A/B, aby som ešte viac vyčistil PSE.

Ďakujem za odpovede :D
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Pre najsilnejší najčistejší spôsob a zelený je nasledujúci dehydrogenácia kruhu alias zbavenie sa alkoholu pomocou rekryštálovej cyklizácie pridaním menšieho množstva vo viacerých kruhoch pri odstránení alkoholu a nečistôt . Aka mikro kryštálový tek
 

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nemám MEK na opláchnutie pseudo HCL. (Postup 12)Čo mám použiť namiesto MEK?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Dobrý deň, odborníci,
Mám tablety, ktoré majú levocetirizín hydrochlorid 5 mg & pseudoefedríniumhydrochlorid s predĺženým uvoľňovaním 120 mg, oxid železitý.
Moje otázky sú nasledovné
1) ako extrahovať pseudoefedrín z nasledujúceho zloženia.
2) natha nie je v mojej krajine dostupná a odosielaná.
3) v procese extrakcie je striktne uvedené, že vm&p natha a žiadna iná náhrada. Existuje nejaká konkrétna iná chemická látka, ktorá ju môže nahradiť.
Vaša odpoveď pre mňa veľa znamená. Vopred ďakujem.
 

spiritveg

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Ahoj. mám otázku. v mojom prípade tablety obsahujú 5 mg levocetrizínu hcl a 120 mg pse hcl. je tam povlak oxidu železitého. Keďže levo aj pse sú amíny a majú podobnú polaritu, neviem, ako ich oddeliť. tiež by bol problém, keby som neodstránil levo? plz help.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vyexcerpujete oba izoméry. Povedali ste, že majú rovnaký dipólový moment (polaritu), ako predpokladáte, že extrahujete len jeden izomér?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton levocitrizin a pseudoefedrín nie sú izoméry. pod levo myslí levocitrizin a nie levo a dextro formu. Obe sú polárne a rozpustné v takmer rovnakom rozpúšťadle. Takže otázka znie, ako ich oddeliť.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Prepáčte, nečítal som pozorne a myslel som si, že hovoríte o l-efedríne. Pravdepodobne ich môžete oddeliť pomocou bleskovej chromatografie (pozrite sa na Lab FAQ), ale nemám k dispozícii písomný záznam pre tieto látky. Musíte si sami vybrať vhodné rozpúšťadlá.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Bola som prax po čistení, aby som potom Redox
pretože je ťažké priamo redukovať benzylové hydroxyly
a veľmi ľahko redukovať benzylové ketóny oxidačným činidlom používaným najmä je
[oxodiperoxo molybdénový katalyzátor vo vode a peroxid vodíka].
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Čo je to bronkaid sulfát 25 mg
 

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Sulfátové soli pôsobia inak ako hydrochloridové soli.

Môže byť nesprávne - efedríniumsulfát sa musí rozpúšťať v h2o. Nerozpúšťa sa ľahko v alkohole (etanol/metanol).
Nasleduje extrakcia A/B.
 
Top