Sinteza 4-MMC (mefedrona). Bromiranje v diklormetanu.

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Vaša pripomba me zelo zanima. Nekdo je to že omenil tukaj na forumu.

Načrtujem, da bom temperaturo togo nastavil na 34 stopinj (polovica navedenega razpona 32-36 stopinj), reakcijski čas pa na 4 ure.

Oseba, ki je podala te informacije, je navedla tudi razmerja za to reakcijo.

In sicer:
- 100 g bk4
- 250 ml DCM
- 150ml m40

1. Ali bodo ta razmerja reagentov pravilna?
2. Na začetku reakcije moram dodati 1/2 m40, po eni uri reakcije pa 1/2 m40. Kakšen je namen tega? Razumem, da želimo ukrotiti temperaturo, vendar kakšna je razlika, če to naredimo v enem zamahu ali razporedimo na dva pristopa?

En pristop k temu poskusu sem že imel. Vse sem dodal v razmerju, kot je navedeno zgoraj. Mešanico sem segrel na 20 stopinj in začel dodajati m40. Žal se temperatura ni začela dvigovati sama od sebe. Po začetku ogrevanja od zunaj je temperatura nenadoma poskočila na 40 stopinj. Tekočina je začela vreti in izklop ogrevanja ni pomagal.

Kaj mislim. Pred dodajanjem m40 reakcijsko maso segrejemo na 25-30 stopinj in šele nato začnemo postopoma dodajati m40, da ne presežemo omenjenih 36 stopinj? Ali je to v redu? Ali pa naj celotno zadevo segrejem do reakcijske temperature 34 stopinj in šele nato dodam m40?

Imam še eno vprašanje. Kako očistim prosto bazo?

Ali zadostuje, če prosto bazo dvakrat sperem z enako količino 10-odstotne raztopine natrijevega trisulfata, da odstranim preostali bromoketon, in jo dvakrat sperem s čisto vodo? Ali je treba uporabiti še kaj drugega?


Zakaj se pri nevtralizaciji s klorovodikovo kislino v acetonu na pH 6, ko dodam mešanico HCL:aceton prosti bazi, ta začne obarvati. Prašek je potem strašno težko oprati do snežno bele barve.

Barve, ki so se mi pojavile, so modra, zelena, temno rdeča in rožnata.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Če želite opraviti pri temperaturi 34 stopinj, boste morali hladiti in ne segrevati. Po dodajanju metilina se bo v 10 do 15 minutah zmes začela samoohlajati, pred dodajanjem metilina segrevajte bromketon. Ni posebej jasno, zakaj ravno 34 stopinj, diklormetan zavre z raztopljenim bromketonom bo pri visokih temperaturah. Ko je kisel, aceton pogosto daje barvo Mefedron, nekdo priporoča, da se namesto njega uporabi etilacetat in se zakisa s soljo -kislino izopropanol, nekdo, da se zakisa z vodo in nato odstrani.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Hi. Po rekonstituciji BK4 v DCM (25-26 stopinj C) je bila bučka postavljena na mešalnik in vključeno maksimalno mešanje. Ogrevanje je onemogočeno. Naenkrat je bil dodan celoten m40, po 5-10 minutah se je temperatura začela dvigovati na 35-37 stopinj v 30-35 minutah, nato pa je začela sama padati. Omenili ste, da naj bi celotna reakcija trajala približno 3,5-4 ure in se bo končala, ko bo temperatura samodejno začela padati. Pri meni se je v 30-35 minutah segrela le na 35-37 stopinj in začela padati. Kaj delam narobe?
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
kako izračunati količino dcm v tej sintezi?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
sorazmerno
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
Poskusil sem to metodo x ready 2b4chloro. Dobil sem hladne mehke kamne. Po čiščenju z acetonom je bil izkoristek nizek +- 20 %.
 

WhalterWhite

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 4, 2022
Messages
26
Reaction score
13
Points
3
To po 12 urah zamrzovanja
 

Attachments

  • MmWKsIxTZd.jpg
    MmWKsIxTZd.jpg
    185.2 KB · Views: 312
  • baKWE6PDQ9.jpg
    baKWE6PDQ9.jpg
    144.6 KB · Views: 312

Zetetic

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 2, 2022
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Pozdravljam vas, gospodje! kaj lahko nadomesti diklorometan? na voljo so benzen, aceton, izopropil alkohol, etilacetat, petroleter. upam na hiter odgovor. ostane še pet ur in laboratorij bo zaprt.
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Benzen bo dobro deloval, vendar se bo metodologija nekoliko spremenila. Pošljite mi sporočilo PM in vam bom vse podrobno povedal.
 

Chemix-Express

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 13, 2022
Messages
45
Reaction score
22
Points
8
Ali lahko prosim tudi za nekaj nasvetov glede reakcije na benzen? Trenutno je pri benzenu izkoristek pri kristalih približno 53-55 %. Morda bo kaj koristnega. S spoštovanjem in pozdravi
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Ne uporabljajte
Bezen je toksik uporabite toulen ali dcm
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Te so namreč tudi strupene. Z ustrezno zaščito (dobro prezračen prostor in obrazna maska) lahko vsako škodo pomnožimo z 0.
 

euphoria84

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 29, 2022
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
To sem našel na ruskem forumu, po njihovem mnenju 100-odstotni bromoketon reagira v 7 urah pri 30 stopinjah Celzija
 

Attachments

  • 9bmrcLKsCH.jpg
    9bmrcLKsCH.jpg
    112.3 KB · Views: 486

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Avtor Linx (prepovedano) informacije niso zanesljive. Reakcija v diklorometanu traja v povprečju 2 uri pri 30 stopinjah.
 

StarWars

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 7, 2022
Messages
132
Reaction score
71
Points
28
Policijski kemik pravi, da je 24 ur v 20°c s toulenom veliko sinteza najboljša je hitro čista in veliko.
 

breathing.fire

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Oct 19, 2022
Messages
37
Reaction score
11
Points
8
Če nimam acetona ali IPA, ju lahko nadomestim z drugim alkoholom, kot sta metanol ali etanol?
 

hexen

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 2, 2023
Messages
29
Reaction score
7
Points
8
Ne samo etilacetat
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Alkoholi morajo biti dobre kakovosti, da se prilegajo. IPA je najlažje dostopen. Tudi metilni in etilni bi morala ustrezati, vendar je pri njih težje najti ustrezno kakovost.
 
Top