Sinteza 4-MMC (mefedrona). Bromiranje v diklormetanu.

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
k prosti bazi v diklorometanu prilijem vodo v količini 1 liter vode na 1 kg BK4, nato dodam klorovodikovo kislino. kot rezultat dobim vodo z raztopljenimi 4 mm.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Na drugih forumih, kjer se razpravlja o sintezi 4mmc, velja, da kislinsko-bazična ekstrakcija prispeva k pojavu izo-4mmc in pirazinov, zanima me vaše mnenje glede te trditve. Če vsi enako naredijo polnopravno kislinsko-bazično ekstrakcijo, koliko KOH potrebuje 1 kg 4mmc? Ali pa se orientirati po stopnji pH? Do katere vrednosti je treba raztopino alkalizirati?
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
tega ne počnite!!! Ekstrakcija s kislo-zeleno snovjo ni namenjena za 4-mmc. Prosta baza 4-mmc je za to preveč krhka in med tem postopkom zlahka razpade. vodo samo zavrite. klorovodikova kislina (HCl) je plin. topilo (voda) bo odšlo - HCl bo prav tako odšla. 4-mmc, ki nastane zaradi izhlapevanja vode, bo treba zdrobiti in sprati z acetonom. vendar pazite!!! ko ostane malo vode, znižajte temperaturo na 50 °C. ker 4-mmc razpade zunaj topila pri temperaturah > 55 °C.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Mimogrede, uporabno dejstvo. Velja prepričanje, da 4-mmc razpade pri > 55 °C. vendar temu ni tako. pri segrevanju 4-mmc razpade zaradi stika s kisikom in ogljikovim dioksidom. vendar v okolju z argonom ali dušikom 4-mmc ne razpade niti pri 300 °C in lahko dobimo talino 4-mmc. mimogrede, staljeni 4-mmc se spremeni v steklast homogen kristal, podoben metamfetaminu v televizijski seriji Breaking Bad. Osebno sem poskusil. vendar je doma zelo težko zagotoviti argonsko atmosfero.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Zato sem se tudi sam bal izvajati kislinsko-bazično ekstrakcijo. To sem sicer vedno počela, vendar je to zahtevno opravilo, ki vsebuje več kot 1 kg. Hočem poskusiti odgnati vodo do koncentracije 1 kg 4mmс na 1000 - 800 ml vode, dodati reprimacijo (aceton ali izopropanol) in jo poslati v zamrzovalnik, da se produkt obori. Pred tem bi rad raztopino dobro očistil, da se ne bi ponovila transistalizacija.
 

yin-yang

Don't buy from me
Resident
Joined
May 18, 2022
Messages
58
Reaction score
29
Points
18
Poskusite lahko s parno destilacijo dobljene baze. ne za celotno prostornino, če ne želite. nereagirani bromoketon bo kondenziral in na kondenzatorju boste videli zeleno barvo. Tudi ostanek metlamina. Prenehajte, kadar koli menite, da ste izdelek dovolj očistili. Izperite z 10 % raztopino NaHCO3 ali Na2S2O3, dajte v zamrzovalnik, da zamrznete preostalo vodo, dekantirajte očiščeno tekočino, dodajte MgSO4 in filtrirajte. Izdelava soli
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
to je najboljša možnost! tako običajno po kristalizaciji iz matične lužine izvlečem preostale 4-mmc. raztopina je zelo umazana. Izparim jo pri temperaturi vrelišča (~ 100C), ko se na površini raztopine pojavi film, jo odstranim s segrevanja. Ohladim jo na ~ 50 C in jo napolnim z dvojno količino acetona. dobro premešam in postavim v zamrzovalnik za 10-15 ur. nato filtriram in dobim zelo čist 4-mmc.
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Razmišljal sem, da bi poskusil NMP kot topilo, sodeč po videoposnetku, ki so objavljeni na tem forumu, je prosta baza čistejša kot na diklormetanu, na drugih forumih so zapisali, da je Orto Xilole pridobil čistejšo bazo. Ste se že srečali z NMP? Ne najdem informacij o popravku temperaturnega režima, zdi se, da je treba ohraniti 60 stopinj, na videoposnetku ni razvidno, da bi se zmes ohlajala, lahko pa se segreje precej višje od 60 stopinj.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Sinteza v DCM daje zelo čist produkt, če ga ne zavremo (vrenje DCM z vodo povzroči hidrolizo in onesnaženje). Pri NMP je vse preprosto, nadzor temperature ni potreben. po dodatku metilamina se temperatura dvigne, doseže plato, nato pa temperatura pade. če se je temperatura začela zniževati, je reakcija končana. vse je preprosto. običajno traja približno 15-20 minut. nato pa morate iz NMP izločiti prosto bazo. za to priporočam uporabo toluena ali ortoksilena. za vsak 1 kg 4-bm vzemite 2,5 litra toluena in nalijte 3 litre vode, dobro premešajte in plasti se bodo ločile. poberite zgornjo plast in delajte z njo. spodnjo plast zavrzite.
 
  • Love
Reactions: $!$

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Hvala!!! odlična objava!!! Bom eksperimentiral
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Kakšen smisel ima potemtakem ukvarjanje z diklormetanščino? Stabilnost pridobljenega izdelka? Temperatura vrelišča je spet odvisna od koncentracije, v nasičeni raztopini bo v določenem časovnem odseku težko ujeti stanje na robu začetka vrelišča. Iskreno, to je prvič, da slišim za hidrolizo diklormetana pri vrenju z vodo. Ker je NMP tako preprost, zakaj bi zapletali postopek?) V bencinu ali orto ksileju je lažje vzdrževati želeno temperaturo, časovno v diklormetanu 4 ure, da v bencinu, v nekaterih primerih celo hitreje v benzenu.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
vrelišče DCM je 38,8 C. temperaturo morate vzdrževati največ 36 C, potem bo izdelek zelo zelo čist. Takšne čistosti nisem mogel doseči v toluenu, ortoksilenu in benzenu. Delo z NMP mi ne ustreza, ker nimam dostopa do 4-bm. 4-bm izdelujem iz 4-metilpropiofenona. Kot topilo v tem postopku uporabljam DXM (bromiranje v DXM je zelo priročno). če bi imel pripravljen 4-bm, bi uporabil NMP
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Nasprotno pa dobim BK4 prek HBR, mislil sem poskusiti z NMP, vendar sem veliko bral o tem, da bi bila raztopina zelo vroča, pregrevanje pa bi povzročilo nastanek mifedrona in drugih neželenih nečistoč. Na splošno je treba poskusiti.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
v NMP pregrevanje skoraj ni mogoče. poleg tega je sam NMP šibka baza in zaradi tega preprečuje izomerizacijo proste baze 4-mmc, zato sinteza v NMP omogoča večjo čistost reakcije
 

subzero013

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
32
Reaction score
22
Points
8
Ali reakcija zahteva segrevanje samo na začetku, pred dodajanjem metilina? Ali je med aminizacijo potreben vakuum v erlenmajerici? Ali pa vse poteka v odprtem sistemu?
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
reakcija aminiranja je kot vsaka reakcija nukleofilne substitucije eksotermna (poteka s sproščanjem toplote). toplota se sprošča sama od sebe, to pomeni, da ni treba ničesar segrevati. Prav tako ni potreben vakuum. reakcijska posoda mora biti odprta, da se prepreči previsok tlak (zaprta posoda lahko poči).
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
V večini primerov reakcijske mase ni treba segrevati. Če pa se reakcija ne začne ali je šibka, jo je bolje segreti. To je lahko posledica slabe kakovosti reagentov ali velike količine vode v sistemu.

Sinteza v NMP poteka brez vakuuma in reaktor ni zaprt, tudi v odprti posodi ne, če ne pride do brizganja mase.
 

ChemDamn

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 27, 2022
Messages
40
Reaction score
28
Points
8
Popolnoma se strinjam. vendar želim poudariti, da je za vsako reakcijo pomembna tudi optimalna koncentracija reagentov v topilu. pri pravi koncentraciji reakcija poteka gladko, brez stranskih produktov in varno.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Lepo izgleda. Spremeniti je treba le idealne pogoje za bromiranje. Najlažji način bromiranja skoraj brez vonja je bromiranje v DCM pod plastjo vode. Voda absorbira vodikov bromid, zato v zunanjem okolju praktično ni vonja in plinov.
Tako lahko naenkrat bromirate od 50 do 100 litrov ketona.
 
Top