Čiščenje amfetamina s kislinsko-bazično ekstrakcijo

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Končno nekaj, kar je bilo narejeno pravilno :D
 

BakingBread

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 14, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
kaj če je izdelek narezan na kofein?
Ali bi bil ta izvleček skupaj z amfetaminom v obliki kofein sulfata/fosfata?
Če je tako, koliko tega bi se preneslo? celotna količina?
Hvala!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Če je amfetamin sulfat raztegnjen s kofeinom in izvajate ekstrakcijo A/B, bi se zaradi topnosti kofeina v vodi po dodatku NaOH in oblikovanju druge plasti proste baze večina kofeina ločila od amfetamina in ostala v vodni plasti.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Ali lahko preidem s sulfatov in fosfatov na hidrokloride? Kaj naj storim?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Preprosto, sledite zgornjemu postopku in na koncu zamenjajte kislino. amf. HCl je higroskopična in se hitro pokvari, česar ne počnite, razen če jo želite zakuriti na kraju samem.
 

Beeber

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 17, 2022
Messages
9
Reaction score
2
Points
3
Ali lahko to storim? Ali mi to lahko razložite?

1. Pridobiti morate 1 mol baze brez amfetamina (1) tako, da v 20-odstotno vodno raztopino NaOH do pH 12 dodate amfetaminske soli, mešate 15 min in ekstrahirate. Bazo brez amfetamina z DCM ali bencinskim etrom 3 x 75 ml.

2.HCL plinski mehurčki
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Da, plin HCl morate barbotati skozi raztopino proste amfobazne kisline.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Za točko 6. Združite izvlečke. Ali to pomeni, da je treba ponovno združiti tako zgornjo kot spodnjo plast? Sem zmeden, se opravičujem za vprašanje za novince
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Gre za nekakšno ekstrakcijo. Vsi ekstrakti petroletra so po 3x ekstrakcijah združeni skupaj.
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Po ive je dodal petroleter 3x. To je to, kar sem dobil. Torej od tu, ko preidem v korak 7, dodam mgSO4, ga zaprem in postavim v zamrzovalnik?
 

Attachments

  • saKt2WVD09.jpg
    saKt2WVD09.jpg
    1.6 MB · Views: 175

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ali ste po dodajanju etra ločili plasti?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Še ne, zdaj sta vidni dve plasti. Petrol eter je na vrhu. Torej moram zdaj najprej odstraniti petrolejski eter na vrhu?
 

Charlie3

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 1, 2022
Messages
35
Reaction score
11
Points
8
Ok, razumem. Zdaj preberite.
 

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
@G.Patton Dodal sem amfo v vodo v razmerju 1:1, kot so vaše smernice tukaj, in moj zgornji sloj je prozoren. Ali prozornost pomeni čistost ali manjšo čistost?

Prav tako sem se iz radovednosti dotaknil raztopin in opazil, da ima moja spodnja plast oljnato teksturo, medtem ko se zgornja plast ob stiku posuši kot alkohol. Za ločevanje plasti sem uporabil petroleter, vendar sem zaradi teksture nekoliko zmeden.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, amfov sulfat je popolnoma raztopljen v vodi. Ne vem, kaj ste dobili kot zgornjo plast, to ni amfetamin. Petrol eter ni topen v vodi in ne bo ekstrahiral amfetaminske soli. To olje s primesjo morate ločiti in z dodatkom aq raztopine NaOH pridobiti bazo brez amfetamina. Nato lahko bazo ekstrahirate s petrolejskim etrom. Upam, da me boste dobro razumeli.
 
View previous replies…

JuanoImano4378

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 14, 2022
Messages
17
Reaction score
1
Points
3
Nadaljeval sem z izvajanjem preostalih korakov, kot je bilo opisano, in uspelo mi je dobiti nazaj prečiščeno amfazno sol. Verjetno zato, ker sem dal majhno količino amfisoli, da bi preizkusil ta postopek ekstrakcije. Imam pa eno vprašanje za zadnji korak, ko sem dodal H2SO4, je amfalna sol začela kristalizirati, zato sem preizkusil majhen vzorec z dodajanjem več žveplove kisline, kot je bilo predvideno, da bi videl, kaj se bo zgodilo. Kristali so izginili in raztopina je postala rdeče barve.

če dodam premalo H2SO4, se nekateri kristali ne kristalizirajo, če pa jih dodam preveč, izginejo in postanejo rdeči. Vprašanje torej je, kako naj vem, koliko H2SO4 moram dodati za največji izkoristek?
 

Attachments

  • A9tqbav36O.png
    A9tqbav36O.png
    478.1 KB · Views: 145

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni. Uporabite indikatorski papir s pH vrednostjo. Če tega ne poznate, se ozrite po razdelku Pogosta vprašanja v laboratoriju.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Če bi le obstajala standardizirana meritev konc. kisline v raztopini, ki bi jo lahko takoj in enostavno preizkusili, prekleto, kakšna sramota, nekdo bi moral to izumiti.
 

teodor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 12, 2022
Messages
25
Reaction score
5
Points
3
hi.can i use benzene to extract the amphhetamine base (ali lahko za ekstrakcijo amfetaminske baze uporabim benzen)
 
Top