Čiščenje amfetamina s kislinsko-bazično ekstrakcijo

teodor

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 12, 2022
Messages
25
Reaction score
5
Points
3
hi.can i use benzene to extract the amphhetamine base (ali lahko za ekstrakcijo amfetaminske baze uporabim benzen)
 

TimmyT

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Hej, najprej se najlepše zahvaljujem za podrobna navodila! Imam samo dve vprašanji:

V moji državi je ta kislina nadzorovana kemikalija, medtem ko je H3PO4 prosto dostopna. Problem fosforne kisline pa je, da je vedno na voljo le kot vodna raztopina (npr. 25% vsebnost vode). Ali korak 11 še vedno deluje, kot je opisano, ali bi vsebnost vode raztopila amfetamin fosfat? Če s tem ne deluje, kaj moram storiti, da bo delovalo s to vodno kislino? Ali ga lahko posušim z magnezijevim sulfatom?

2. Ali lahko ta navodila 1:1 uporabim tudi za MDMA-HCl in ketamin-HCl in če ne (kar bi domneval zaradi -HCl), kaj bi moral pri teh snoveh narediti drugače?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1, IMO s H3PO4 je težje delati zaradi tega, kar ste rekli, zlahka pretiravate in svoj izdelek raztopite v luži. oksalat lahko dobite z oksalno kislino v alkoholu. oksalna sol je lepa in stabilna, ni higroskopična. če ne najdete oksalne, v kar dvomim, lahko iz ustreznih kislin dobite fumarat, stearat, glutamat, sukcinat.

2. Za mdma da, ketamin idk
 
View previous replies…

TimmyT

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
1. če torej pravilno razumem vaš odgovor, u predpostavlja, da namesto H3PO4 uporabim oksalat. Ali bi bil potem končni izdelek amfetamin oksalat? In če je tako, zakaj to ni nikjer drugje omenjeno, ko berem o čiščenju s kislimi bazami? In zakaj sem moral dodati fosforno kislino z acetonom, pri oksalatu pa nenadoma sol in ne kisline?

2. Pri uporabi te tehnike za MDMA-HCl, kot je razvidno iz imena, je v obliki hidrokloridne soli. Ker pa niti H2SO4 niti H3PO4 ne vsebujeta hidroklorida, kako bi nastala HCl? Ali bi moral namesto H2SO4 uporabiti klorovodikovo kislino? In ali bi NaOH še vedno lahko ustvaril prosto bazno različico MDMA v koraku 2? In še eno vprašanje: ker ketamin-HCl in MDMA-HCl vsebujeta HCl, ali to ne pomeni, da ista tehnika, ki deluje pri MDMA, deluje tudi pri ketaminu?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dobra vprašanja!

1. Da, namesto fosforjeve ali žveplove uporabljate oksalno kislino . da, pravilno, amfetamin oksalat. žveplova je samo de facto kislina, ne morem natančno povedati, zakaj, morda zato, ker ima dehidracijske lastnosti in se pogosto uporablja v industriji, vendar veliko drugih kislin proizvaja ustrezne soli.Če mi ne verjamete, si oglejte, kakšne soli vsebuje adderall :)
. Zadnjega vprašanja ne razumem, vendar ni pomembno, kako ga dodate, nekatere stvari so zaradi topnosti boljše v raztopini acetona ali alkohola, lahko pa preprosto dodate fosforjevo kot je, ali oksalno v trdni obliki..boste morali nekaj mešati, vendar se bodo soli na koncu obarvale, če jih dodate v raztopini alkohola, bo obarjanje bolj ali manj takojšnje, upam, da je to jasno.

2. Da, seveda bi uporabili ustrezno kislino, ki je, kot ste rekli, HCl. da, naoh bo osvobodil vaš amin ne glede na to, da bi bil to logičen sklep, ker pa nimam pojma o ketaminu, raje ne komentiram, prosta oblika je lahko zelo hlapna in se samo razgradi ali hidrolizira ali kdo ve kaj še, raje ne komentiram, če ne vem.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
samo ne pozabite, da ima oksalna kislina do neke mere vidik toksičnosti (ne da bi bilo telo z njo zastrupljeno, ampak na primer ledvični kamni so sestavljeni iz približno 80 % kalcijevega oksalata) oksalatne soli z mojega vidika ne bi smeli zlorabljati (to lahko nekatere ljudi dejansko nauči, da obstaja skrivnost pri uporabi amfetaminov, da je treba spoznati, da "manj je več")
 

TimmyT

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Hvala za opozorilo. Zdaj sem malo raziskal o sušenju raztopine acetona in fosforne kisline in ugotovil, da je to mogoče z magnezijevim sulfatom, saj je verjetnost reakcije precej majhna, zato se bom odločil za to možnost. Ugotovil pa sem tudi, da sta H2SO4 in H3PO4 razmeroma slabo topna v acetonu. Ali to ne bi pomenilo, da bi se lahko deli kisline oborili iz raztopine in končali v filtru skupaj z amfetaminsko soljo kot kristalizirana oblika kisline?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
kadar se uporabljajo močne kisline, je priporočljivo uporabiti razmerje med kislino in acetonom vsaj 1:10 (v/v)
 

TimmyT

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 26, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
V redu, hvala za odgovor. Imam samo še nekaj zadnjih vprašanj, da se prepričam, da ne delam nič narobe. Če torej uporabim oksalno kislino, jo lahko tudi samo zmešam v razmerju 1 : 1 z acetonom ali je potreben etanol? Ali oksalat spremeni fizikalne ali kemijske lastnosti (zlasti topnost v različnih topilih, kot sta aceton in heksan) v primerjavi z amfetamin sulfatom? In nenazadnje, ali mora biti mešanica acetona/etanola in kisline suha, torej ali jo moram ponovno izrecno posušiti z magnezijevim sulfatom ali je bilo dovolj, da sem samo posušil topilo, preden sem ga zmešal s kislino, ali vsebnost vode sploh ne bi bila pomembna?

Edit: to sporočilo je bilo mišljeno kot odgovor @UWe9o12jkied91d, vendar zdaj ne vem, kako ga izbrisati ^^
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
želite, da je vse čim bolj suho, voda je v tem primeru sovražnik, ni slaba ideja, da posušite vsa topila.
Mislim, da bodo meOH ipOH etOH vsa delovala, aceton morda, odvisno od topnosti kisline, najbolje je, da to preverite in uporabite največjo. po mojem mnenju ni topna v acetonu, vendar preverite to pls.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
upoštevajte tudi dejstvo, da kisline in alkoholi tvorijo estre v ravnotežni reakcijski kinetiki, zato raztopin posebno močnih kislin ne shranjujte v alkoholih (primarni alkoholi, zlasti metanol, so prepovedani; IPA je boljši, najboljši pa je aceton)
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
IPA:H2SO4 (10:1) se mi je zdel zelo stabilen, enkrat sem ga pustil več tednov pri sobni temperaturi (zamašenega, da ne bi bilo kisika in vlage v zraku), nato pa, ko sem čez nekaj tednov ugotovil, da je še vedno tam, sem ga poskusil obarjati A-sulfat in je deloval popolnoma dobro.

Po drugi strani pa aceton v prisotnosti 10 % prostornine H2SO4 nikoli ni ostal stabilen dlje časa, temveč je postal rdeče barve in neprijetnega vonja. Poskusil sem več različnih metod, več H2SO4 (različnih znamk itd.) ter destiliran in posušen aceton, vendar je v nekaj urah vedno postal rdeč. Edini način, kako je bilo mogoče to rdečino odložiti, je bila uporaba hladnega Acetona in H2SO4 z zelo počasnim dodajanjem kisline po kapljicah (to dodajanje ustvarja veliko toplote). Tako je ostala brezbarvna dovolj dolgo, da je bilo mogoče iz brezbarvne zmesi pripraviti sol.

Nekoč sem naredil primerjavo nevtralizacije enake količine baze (raztopljene v IPA) z IPA:H2SO4 ali Acetonom:H2SO4. Dobljena masa soli je bila skoraj enaka.

Ta sprememba rdeče barve z acetonom je bila tako moteča, da sem se začel pogovarjati s strokovnjaki, vendar nismo mogli priti do končnega zaključka, saj so rekli, da gre za nečistoče, in priporočili hlajenje, ki je rešilo težavo, vendar raztopina ni postala stabilna. Morda nisem bil dovolj previden, da bi jo zaščitil pred zrakom, in je ta barva posledica oksidacije, ki jo toplota pospešuje?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
to je res, razlog, zaradi katerega je treba raztopino kisline pripraviti na kraju samem
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
En popravek: vsaka močna kislina sproži katalitično samokondenzacijo acetona z rezultati barvnih katranov in različnih nenasičenih ketonov.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
lahko postane temno rdeča, če nanjo pozabimo, vendar svetujem, da jo zavržemo takoj, ko je delo opravljeno, najbolj se zavedam, da je vitriol po tradiciji močan oksidant in da sem imel iz njega pripravljeno raztopino v spojini, iz katere lahko dobimo triacetoneper ... kabum, če bi bil slučajno oksidant 50%+ a.q. peroksid
 

sadow

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
107
Reaction score
63
Points
28
Deals
11
Pozdravljeni vsi. svoj 3-fma sem opral z alkoholom IPA

VRlJauwqk6

Opravil sem 5 pranj in izgubil več kot 50 % izdelka. Nisem imel dobrih filtrov ali dobrega materiala, ker nisem mogel narediti vakuumske filtracije, sem filtriral z gravitacijo in uporabil majhen pritisk, da bi se čim bolj posušil, in zdaj se suši

Merim tudi ph in izide visoko, nisem prepričan, ali v 7 ali 8 Prilagam tudi fotografijo ph

FBIZ967VDl


Ali mi lahko kdo malo svetuje? Ali je res imel toliko pomožnih snovi ali ostankov sinteze ali da je bil tudi razrezan, majhen del je ostal v steklu in v filtrih, saj sem uporabil zelo fine tkanine, vendar seveda, ne glede na to, kako fino je, to ni filter filter in veliko materiala je ostalo v njem, saj ga nisem mogel odstraniti, ne da bi mi vzel vlakna Ali je bilo delo kaj vredno? lahko mi kdo pomaga?

moja angleščina je zelo slaba, se opravičujem, če česa ne razumete

To je končni rezultat. Pozabil sem fotografirati, preden sem začel prati.
BnadU8wlZc

Naslednjič si bom zabeležila, kaj moram storiti, preden začnem, in tako imela korake, ki jim bom sledila. poleg tega, da sem dobila kavne filtre, ki jih ni bilo mogoče najti nikjer

vsaka pomoč in nasvet sta dobrodošla
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Ali ste svoj IPA posušili, preden ste ga uporabili za pranje? Ali je bil ledeno hladen? Ti dve stvari sta osnovni, petkratno pranje pa se zdi pretirano, zlasti z rahlo mokrim topilom. Menim, da bi moralo zadostovati 3 pranja in vsaj eno od njih bi moralo biti suho, z acetonom (po možnosti zadnje, saj imate potem lažje delo z izhlapevanjem topila).
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Prepričan sem, da je aceton tisto, kar opažam, da niste omenili, zato ne zavrzite svojega IPA, samo pustite, da del izhlapi, nato pa z mešanjem dodajte hladen aceton in prišel bo iz raztopine. Da, aceton ali celo MEK je toliko boljši od IPA.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Naslednja ugotovitev, po kateri poti sinteze amfetamina, ni pomembna.
Potem ko se z dodatkom NaOH sprosti A-raztopina in se oljnato zbere na površini, izvedem ekstrakcijo s petrol etrom.
Najprej raztopino prenesem v valj in počakam, da se oblikujejo plasti. Z brizgalko zberem zgornjo plast v Erlenmeyerjevo bučko. Nato raztopina pride v ločilni lijak in se trikrat strese z 10 % prostornine raztopine z etrom in prav tako zbere v Erlenmeyerjevo bučko.

Pri tem opazimo, da se amfetaminska baza s petroletrom ne zmeša v celoti in da tudi tu nastaneta dve plasti.
Erlenmajerico posušimo z 1-2 čajnima žličkama MgSO₄ in zdaj se zgodi nekaj nenavadnega.
Raztopina postaja vse gostejša in gostejša, tudi stresanje ne pomaga, postane kaša. Dve uri v zamrzovalniku in nato vakuumsko filtriranje in zdaj imam veliko več soli, kot sem je dodal.

Kaj se tu dogaja?
Ali A-frebaza reagira s SO₄ iz MgSO₄ in tvori amfetamin sulfat?

Ko sol delno raztopim v čaši z vodo, spet nastane oljnata plast. Po dodajanju NaOH lahko zgornjo plast ekstrahiramo in jo skupaj s petroletrom postavimo na krožnik, da eter izhlapi.

Kdo mi lahko pove, kaj se zgodi z MgSO₄ med sušenjem, ali je treba izbrati drugo sušilno sredstvo?
Ali uporabiti kaj drugega, kot je petroleter?
Hvaležen sem za vsako pomoč. hvala.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Nekaj Na2SO4 verjetno naredite zaradi NaOH, ki je ostal v mešanici etra in oljne baze. Zakaj ga ne bi pred sušenjem nekajkrat oprali z destilirano vodo in videli, kaj se bo zgodilo.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
To se sliši dobro ... I.will try next time.

Toda ali lahko razložite tudi, od kod pride A-raztopina, ko filtrirano sol raztopim z vodo? Ali se ponovno tvori?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, amfobaza po daljši izpostavljenosti reagira z Mg2+ ioni. Menim, da je to razlog za nastanek vaše kaše. To ni najboljše sušilo za amine. Na2SO4 je boljši za ta postopek.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Ekstrakcijo amfetamina A/B z MgSO4 sem izvedel brez težav. Verjetno je vaš razlog za težave drugačen.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, tudi jaz, vendar imam včasih ta rezultat, da med sušenjem nekaj reagira. Mislil sem, da nisem edini, ki se mu to dogaja
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
ACAB, ponovno sem prebral vaš prispevek in mislim, da je ključ do težave v tem stavku:
To pomeni, da plast, ki ste jo izločili kot `oljno bazo`, ni čista oljna baza. Zakaj ne bi tudi tu uporabili petroletra (ali drugega nepolarnega topila)? Od trenutka, ko raztopina doseže pH12 in se tvori plast, je v redu, da ločite oljno plast, vendar jo dajte v ločilni lijak in dodajte enako količino petroletra, nato pa shranite plast petroletra v Ehrlenmeyerjevem lončku, če se tvorita dve plasti. Plast, ki ne vsebuje petroleterja (če nastane), lahko dodate prvotni vodi in nato ekstrahirate z ostalo vodo. Če trikrat uporabite le 10 % prostornine vode, je to verjetno premalo, zato uporabite 30 %, nato 20 % in nato 20 %.

Vem, da je to precej etra, vendar lahko vodo uporabite kot indikator: voda postane skoraj čista, ko je ekstrahirana večina olja.

Združite frakcije bencinskega etra, jih dodajte v ločilni lijak in jih vsaj 2-3x sperite z destilirano vodo, nato 1x s slanico (nasičena raztopina NaCl). Nato ga začnite sušiti, vendar dodajte le dovolj MgSO4, ne pa "več je bolje". Ko MgSO4 po 15-20 minutah pokaže učinek snežne kepe, je vse v redu. Če imate molsko sito, ga lahko uporabite tudi namesto MgSO4/Na2SO4. MgSO4 filtrirajte po gramaturi. Meni ni preveč všeč, ker ima precej majhno molekularno velikost in lahko pride skozi nekatere filtre in ga je treba filtrirati večkrat.

Ko imate čisti in suhi bencinski eter, ga nato destilirajte, tako da uporaba več pred tem ne bo pomembna, saj ga boste dobili nazaj. To bi morali storiti z večino svojih topil.

Prav tako je splošno pravilo, da pri hlajenju ali puščanju suhih raztopin zunaj nikoli ne pozabite pokriti s kuhinjsko folijo in gumijastim trakom, da bo raztopina neprepustna za zrak.

Sporočite nam, če težava še vedno obstaja, če ravnate na ta način.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Predpostavljam, da je nastalo plast mogoče ločiti (zame je to olje A, ker v njej ne more biti nič drugega, razen nečistoč, potem ko sem sprostila prosto bazo) in da moram preostanek raztopine ekstrahirati le s petroletrom. Ali ta predpostavka ni pravilna?
Ker če poskušam dve plasti ekstrahirati s petroletrom, imam vedno tri plasti in ne ekstrahiram vsega ali pa bi moral opraviti veliko ekstrakcij, dokler se srednja plast popolnoma ne raztopi. Če je to sploh mogoče.
 
Top