Metode ekstrakcije efedrina iz tablet

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Mislim, da da, lahko poskusite z majhno količino.
 

sst

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 3, 2022
Messages
8
Reaction score
2
Points
1
koliko amonijaka in natrija potrebujem za vsak gram pes hcl ?
ali lahko namesto steklene uporabim kovinsko reakcijsko posodo, če mislim, da je varnejša ?
imam amonijev sulfat ali je natrijev hidroksid pomemben za proizvodnjo amonijaka?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Lahko jo štejete v molih, za izdelavo alkalnega prostora morate imeti 1,5-2x presežek alkalije.
Ne, ne morete. Rjavelo bo.
Kaj?:unsure:
 

Maya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 18, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1
ali lahko tablete najprej raztopim v 99,9-odstotnem metanolu in dokončam korake?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Verjetno da, nisem prepričan. Bolje je uporabiti IPA.
 

Maya

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 18, 2022
Messages
8
Reaction score
0
Points
1

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Hii Patron,

Žal mi je, da ne razumem specifičnega izvlečka efedrina iz tablete NeoNapacin, ki vsebuje tudi teofilin.
Imam potreleum eter 90-120, NaOH, hidrokloridno kislino, žveplovo kislino, vodo Aquadest, izopropil alkohol.

Hvala,
 

Attachments

  • RemsXbIpHE.png
    RemsXbIpHE.png
    1,014.3 KB · Views: 250

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Hii @G.Patton,

Kako pridobiti efedrin HCL Sol iz vsake tablete vsebuje teofilin 130 mg in efedrin HCL 12,5 mg * 200 tablet, skupaj 26 gramov teofilina in 2,5 grama efedrina HCL
moje pripravljene sestavine : NaOH, izopropilni alkohol 99 %, Aquadest, petroleter 40-60, za HCL plin uporabljam NaCl, HCL kislino 35 %, H2So4 (AR)

Hvala,
Opravičujem se za veliko vprašanj o tem, ker štirikrat še nisem dobil svojih pričakovanj.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, Robertlouis. Metoda je opisana v tem prispevku. Kaj je težava, ki jo je treba ponoviti? Prosim, prenehajte s spamom @G.Patton pod vsakim vprašanjem.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Okej, patrona, oprostite. Pri postopku z mehurčki plina HCL nimam velikega izkoristka kristalov, le 10 %. Kaj je narobe? Ali moram najprej ločiti teofilin?
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
kateri je najboljši nadomestek za nafto VM&P?
-Kerozin
-lahko plinsko olje
-Parafin
-razredčilo

ker v moji državi ni bilo mogoče najti nafte VM&P, hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Da, to morate najprej storiti vi. Ne vem, kje je vaša težava. Ne morem ugibati in vam odgovoriti brez vaše podrobne razlage postopka.
Ok, google: sestava nafte vm&p
nato morate izbrati enako ali podobno. Mislim, da je najboljši kerozin. Ali vidite, da morate samo uporabiti google in ga vprašati? To res dobro deluje za preprosta vprašanja, kot je vaše.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
ali lahko to pojem za lahki petrolejski eter (25C do 80C) ? namesto za težki.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni
domnevam, da je tako
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Rdeča nit, ki !
Nikoli ne poznate ustreznega ekvivalenta o nafti, ko je bilo rečeno "brez zamenjave"
nafta = lahki petrolejski eter
vam bom povedal, če sem še vedno veljaven po mojem kemijskem nastopu o_x'
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
V redu, zdaj vem, kje je moja težava, potem ko sem prebral veliko vaših vsebinskih zaščitnikov. Vnaprej se vam zahvaljujem. moja težava je torej v tem, da ne vem veliko o kislinsko-bazični teoriji za ločevanje efedrina od tablet, ki vsebujejo tudi teofilin. dobro, katera metoda je zame boljša? V tej vsebini imam 2 metodi, prav tako imam metodo v videoposnetku Fester Cookin Crank. Poskušal sem upoštevati 2 metodi v videoposnetku Fester, vendar pri tem dobim le 1/5 celotnega efedrina hcl, ki ga ekstrahiram. kratko znanje, kolikor vem, je samo efedrin hcl topen v vodi, teofilin pa je topen v olju (nepolarnem). in ko sem končal to in dobil kristale efedrina hcl, bom nadaljeval z metodo refluksa s hipofosforno kislino + jodom (te 2 sestavine so pripravljene v mojem minilabu). hvala lepa. spet vsaka od mojih tablet vsebuje 12,5 mg efedrina hcl in 120 mg teofilina, imam 200 tablet iz vsake škatle. katera metoda je dobra za mene, da začnem znova z upanjem na 100% rezultate. Pripravil sem še 3 škatle tablet
 
Joined
Jul 25, 2021
Messages
193
Reaction score
296
Points
63
Sodeč po sestavi vaših tablet, ni potrebe po uporabi kislo-alkalne ekstrakcije. Poskusite tablete preprosto zdrobiti v prah in jih preliti s hladno vodo. Efedrin HCl bi se moral raztopiti. Nato filtrirajte netopno oborino in izparite vodo na krožniku, efedrin HCl bi moral tvoriti kristale.
Najprej pa določite natančno težo tablete, saj boste tako vedeli, ali so v sestavi še druge sestavine, ki niso navedene. Nato izberite metodo ekstrakcije.
Če potrebujete več podpore pri ekstrakciji, mi pišite na PM.
 

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Nalijem hladno vodo (destilirano vodo) in z magnetnim mešalom mešam do 15 do 20,

nato jo filtriram s kavnim filtrom in rezultat je rožnat

in jo izparim na petrijevki.

Vprašanje:
Zakaj voda postane rožnata?
b. kako dolgo traja izhlapevanje?
c. Katera raztopina razen vode hitreje kristalizira? kaj je petroleter? dietil eter? etanol? metanol? teluen? izopropil alkohol?
d. ali naj uporabim kislinsko-bazično metodo z NaOH na začetku in HCL plinom na koncu? mislim, da je kot v videoposnetku Uncle Fester Cookin Crank

@G.Patton @HEISENBERG @William Dampier
 

Attachments

  • HEpA8QSJY3.jpg
    HEpA8QSJY3.jpg
    2.1 MB · Views: 230
  • 05MrhjtcK7.jpg
    05MrhjtcK7.jpg
    1.7 MB · Views: 239
  • brcisxDtS4.png
    brcisxDtS4.png
    2.9 MB · Views: 235
  • 0zEisTDy6N.jpg
    0zEisTDy6N.jpg
    2 MB · Views: 236
Last edited:

robertlouis

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 13, 2022
Messages
35
Reaction score
21
Points
8
Opis tablet:
Vsebuje teofilin in efedrin HCL, ki se uporabljata za lajšanje težkega dihanja.

Sestava:
Teofilin 130 mg,
efedrin HCL 12,5 mg

0,3 grama je skupna masa 1 tablete, ki sem jo stehtal.
msds ni bil najden.
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Povejte mi, prosim, kdo ve, kakšna je prosta baza psevdoefedrina, kakšna je topnost v diklorometanu in ali ga je mogoče destilirati v vakuumu? Pri sobni temperaturi je gladek kot lepljiva pasta, ni masten.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Pozdravljeni, mislim, da je topen v DCM. Nisem prepričan, vendar ima to topilo podobno polarnost kot kloroform.

Da,
 

Chery

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 11, 2022
Messages
10
Reaction score
9
Points
3
Moj najljubši Actifet se ne proizvaja in kupila sem druge tablete s podaljšanim sproščanjem, ko sem jih napolnila z alkoholom, je nastala taka zmešnjava,

Škrob... Pomislil sem in skuhal to kašo v 5-odstotni žveplovi kislini, misleč, da je mogoče škrob pretvoriti v glukozo, in o bogovi, kaša se je spremenila v tekočino( foto 2)

Ko sem vse filtriral in dodal natrijev hidroksid, je padla čudna plastična snov, ki sem jo pobral (fotografija 3), ima grenak okus po efedrinu. kaj bi to lahko bilo? plastifikatorji?
 

Attachments

  • RvIX6gz5Pu.jpg
    RvIX6gz5Pu.jpg
    57.7 KB · Views: 332
  • IdqCPx9cmL.jpg
    IdqCPx9cmL.jpg
    159 KB · Views: 328
  • Fxuza17cBI.jpg
    Fxuza17cBI.jpg
    195 KB · Views: 329
Top