Metode ekstrakcije efedrina iz tablet

ralralro

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
1
Zanima me, ali potrebujem 100-odstotni ksilen ali lahko uporabim samo ksilen iz lakirnice?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
To je ista stvar, ki ste tam ni drugega ksilena, ampak hard ware store Mislim, da bi lahko naročil off ebay laboratorijski razred, ampak to ne bo naredil nobene razlike
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali ste razumeli, kar sem vam napisal zgoraj? To raztopino lahko poskusite raztopiti v vodi in ločiti od PEG z alkalno ekstrakcijo. Dobili boste toluen (ali drugo ustrezno topilo) s prosto bazo PseudoE). Nato s kislinsko ekstrakcijo izločite PseudoE iz Ibuprofena.
 
Last edited by a moderator:

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Toda problem postanejo vse neaktivne sestavine recimo, da ločite psevdoefedrin in ibuprofen, kaj pa zdaj, ko morate očistiti tudi vse neaktivne sestavine, večina pa je topna v isti kemikaliji to je skoraj nemogoče in po 4 urah dela na tem in verjetno dobite 50 % dejanskega meta čas in denar, porabljen za vse bi dejansko izgubili in to če se sploh kaj pretvori večino časa končate s pol pretvorjenim metom in psevdoefedrinom
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Za ta primer lahko poskusite s fleksokromatografijo. Vendar bi bil ta postopek precej naporen.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Pozdravljeni, Patton, zahvaljujemo se vam za pojasnilo. Moja zmeda je izhajala iz zapisa v Erowidu, kjer predlagajo, da se znebimo PEG z namakanjem začetne mešanice v toluenu, zato sem se začel spraševati, ali bo del PEG ostal v toluenu.

Tukaj je po mojem mnenju pravilen postopek, če bi kaj spremenili, mi prosim sporočite.

1. dodajanje alkalne raztopine do pH 13
2. ekstrakcija s toluenom/drugo nepolarno snovjo
3. odstranite staro vodno plast, nato pa morda naredite nekaj izpiranj z vodo?
4. Nepolarnemu topilu dodajte nekaj čiste vode.
5. Z razredčeno HCl dokisamo do pH 3
6. Pseudo bo migriral v vodno fazo kot sol pseudo-HCl
7. Ibuprofen (zdaj kisel) se bo obarjal v vodni fazi, tako da imamo teoretično v vodi precej čist psevdo.
(8.) Morda bi morala biti zadnja čistilna faza AB ekstrakcija z etrom, čeprav bi to lahko zmanjšalo izkoristek.
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Žal mi je, da moram nekaj korakov razčistiti.

dodajanje alkalne raztopine na pH 13......... dodajanje alkalne raztopine na kaj? kot na primer dušenje tablet v alkalni vodi ? ker moje tablete vsebujejo sranje, ki se aktivira v vodi.
2. izvleček s toluenom/drugim nepolarnim.......dobrim
3. zavrzite staro plast vode, nato morda naredite nekaj pranj z vodo?........good
4. Nepolarnemu topilu dodajte nekaj čiste vode...........good
5. Z razredčeno HCl dokisajte do pH 3..........good
6. Pseudo bo migriral v vodno fazo kot sol Pseudo-HCl..........good
7. Ibuprofen (zdaj kisel) se bo obarjal v vodni fazi, tako da imamo teoretično v vodi precej čistega pseudo.............so Ibuprofen lahko zdaj filtriram iz vode in imam čisto vodo samo s pseudo?
(8.) Morda bi morala biti zadnja čistilna faza AB ekstrakcija z etrom, čeprav bi to lahko zmanjšalo izkoristek.
 
View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Kakšne ideje?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Za zdrobljene tablete
Nisem prepričan, da se bodo na ta način izpirale vse primesi, vendar se sliši kot dobra možnost
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Torej, če prav razumem, bom zdrobljene tablete namočil v toluenu, nato dodal mešanico alkalne vodne raztopine in nato ekstrahiral s toluenom ALI namočil v alkalni vodi in nato ekstrahiral s toluenom?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ali mi lahko poveste kakšno razliko? =)
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Brez razlike sry im stupid, hvala
Zadnje vprašanje ... ali se bodo aktivne sestavine v vodi aktivirale z dodajanjem alkalne raztopine (voda/NaOH) ?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
A/b ekstrakcija verjetno najboljša možnost, ki še vedno ni zagotovljena
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
?torej hočete reči, da moram za celoten postopek uporabiti ekstrakcijo A/B ?

moj novi načrt je, da tablete najprej raztopim v etanolu za 5-8 ur. (zadnjič je ta teqniqe raztopil IBU in PSE, vendar je teža škatle Modafen 24 kosov in ena tableta vsebuje 200 mg Ibuprofena in 30 mg PSE. tako da sem na začetku začel s 5500 mg
Po etanolnem souku sem jih pustil izhlapeti rdry v chill.....it je bilo okyn in najbolj zanimivo mislim, da sem šel iz 5500a na kot 1500-1700 mg, ampak im reallz prepričan, da je to samo pse, ibu in nekaj nekaj polnil.
in od te točke se sprašujem.
SOOOO ali mislite, da bo to delovalo?


1. potopitev celotne mase v etanol za 5-8 ur
2. filtriranje raztopine in zadržanje tekočine ter zavrženje ostankov
3. zdaj je čas za segrevanje na zelo nizki temperaturi in počasno uparjanje, dokler ne dobimo želene mešanice PSE in IBU v prahu.
4.dodajanje alkalne vode, dokler moja raztopina ne doseže pH 13......... dodajanje alkalne raztopine za kaj? kot da bi tablete soke v alkalni vodi ? ker moje tablete vsebujejo sranje, ki se aktivira v vodi.
5. ekstrakcija s toluenom
6. zdaj zavrzite staro plast vode, nato pa morda naredite nekaj izpiranj z vodo?
7. Nepolarnemu topilu dodajte nekaj čiste destilirane vode
8. Z razredčeno HCl (ali moram z njo stresati ali je dovolj le počasno vrtenje?) zakisamo do pH 3.
9.Pseudo bo migriral v vodno fazo kot sol Pseudo-HCl
10. Ibuprofen (zdaj kisel) se bo obarjal v vodni fazi, tako da imamo teoretično v vodi precej čist pseudo
11. nazadnje lahko izvedem ekstrakcijo A/B, da še bolj očistim PSE.

Hvala za odgovore :D
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Za najmočnejši najčistejši način in zeleno je naslednja dehidracija obroča oziroma znebitev alkohola z uporabo ciklizacije s ponovno kristalizacijo dodajanje manjših količin v več obročih, pri čemer se odstranijo alkohol in nečistoče . Aka micro crystal tek
 

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nimam MEK za izpiranje psevdo HCL. (Postopek 12)Kaj naj uporabim namesto MEK?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Pozdravljeni strokovnjaki,
Imam tablete, ki imajo levocetirizin hidroklorid 5 mg in psevdoefedrin hidroklorid s podaljšanim sproščanjem 120 mg, železov oksid.
Moja vprašanja so naslednja
1) kako pridobiti psevdoefedrin iz naslednje sestave.
2) natha ni na voljo in se ne pošilja v moji državi.
3) v postopku ekstrakcije je strogo rečeno, da vm&p natha in noben drug nadomestek. Ali obstaja kakšna posebna druga kemična snov, ki jo lahko nadomesti.
Vaš odgovor mi veliko pomeni. Hvala vnaprej.
 

spiritveg

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
hej. imam vprašanje. v mojem primeru tablete vsebujejo 5 mg levoketrizin hcl in 120 mg pse hcl. na njih je prevleka iz železovega oksida. Ker sta tako levo kot pse amin in imata podobno polarnost, ne vem, kako ju ločiti. prav tako bi bil problem, če ne bi odstranil leva? plz pomagajte.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Izločili boste oba izomera. Povedali ste, da imata enak dipolni moment (polarnost), kako mislite ekstrahirati samo en izomer?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton levokitrizin in psevdoefedrin nista izomera. z levo misli na levokitrizin in ne na levo in dextro obliko. Oba sta polarna in topna v skoraj istem topilu. Vprašanje je, kako ju ločiti.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Oprostite, nisem pozorno prebral in sem mislil, da ste govorili o l-efedrinu. Verjetno ju lahko ločite s fleksokromatografijo (glejte Pogosta vprašanja laboratorija), vendar nimam zapisa za te snovi. Ustrezna topila morate izbrati sami.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Bil sem praksa po čiščenju, da nato Redox
ker je težko neposredno reducirati benzilne hidroksile
in zelo enostavno reducirati benzilne ketone, oksidator, ki se večinoma uporablja, je
[oksodiperox molibdenov katalizator v vodi in vodikovem peroksidu].
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Kaj je bronkaid sulfat 25 mg
 

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Sulfatne soli delujejo drugače kot hidrokloridne soli.

Lahko je napačno - efedrinov sulfat je treba raztopiti v h2o. V alkoholu (etanolu/metanolu) se ne raztopi zlahka.
Sledi ekstrakcija A/B.
 
Top