Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
Reakcija z natrijevim borohidridom lahko uide izpod nadzora, če ne spremljate temperature. Poleg tega lahko majhno razpršene bakrove spojine motijo čiščenje končnega izdelka.
 

V€ctor Company

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 19, 2023
Messages
24
Reaction score
7
Points
3
Če je
reakcija natrijevega borohidrida res uide izpod nadzora, kaj lahko storim v zvezi s tem, je sinteza zgrešena? Če so prisotne majhne razpršene bakrove spojine, ali jih pri čiščenju ne morem odstraniti?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Po nenamernem hitrem dodajanju z nabh4 sem imel p2np izbruh, ki ni naredil ničesar negativnega za moj končni izdelek.

Vse bakrove spojine sem filtriral z 2-3 kavnimi filtri, potem ko sem pustil, da se je po segrevanju na 80c usedel.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
730
Reaction score
1,022
Points
93
klikni. Koraki 1-5 so boljši v pogojih brez vode (z enim ekvivalentom NaBH4). Nato so z nastalim nitropropanom in kovinskim kloridom kot katalizatorjem možni vodni pogoji.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
@William Dampier kakšen je BP amfetaminske proste baze in ali jo je treba destilirati v vakuumu?
Ali je primerna tudi destilacija s paro?
Hočem samo, da je moja Freebase brezbarvna kot voda!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
v videoposnetku novator pravi, da bo približno polovica 26,25 g raztopine CuCl2 zadostovala za "prenehanje" nastajanja črnega bakrovega oksida.

Ali dejansko uporabi vso raztopino CuCl2 ali le polovico?

(pri zadnji sintezi, ki sem jo izvedel, sem dodal raztopino CuCl2 v nezmerni količini, dokler na dnu reakcijske mešanice ni nastal črni bakrov oksid. kakovosti in izkoristka končnega izdelka še nisem določil).
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Karkoli že počnete, najprej to naredite na mg ali gramski skali, da boste lahko videli, kaj se dogaja. To je veliko izdelka, ki ga lahko izgubite, če se kje zmotiš.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
da. delal sem manj kot 10 g serije. verjetno se bom vrnil na 5 g, dokler ta težava ne bo odpravljena
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Od lanskega leta vsakih nekaj mesecev delam 5g serije in šele zdaj začenjam dobivati dobre rezultate.

Nekaj nasvetov imam pri tako majhnem obsegu. Počakajte, dokler ne dodate vsega p2np, nato pa ga ročno segrejte na 60c za 30-45 min in enako s CuCl2, ko ste ga dodali vsega. Segrevajte ga nazaj na 80 stopinj Celzija in ga držite 30-45 minut.

V videoposnetku je za dodajanje P2np in CuCl2 zaradi večje sinteze potrebnega nekaj časa, vendar je pri manjših količinah to nekako potrebno, da se začnejo redukcije.

Uporabite tudi čim bolj suha IPA in aceton, to ima res velik vpliv na vse, kot sem ugotovil.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Vedno cenim nasvete iz resničnih izkušenj. Suhega IPA še nisem preizkusil :)

, kakšen je vaš vir p2np?
 

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Joined
May 27, 2023
Messages
46
Reaction score
27
Points
18
Najdeno na eBayu. Trenutno sem v postopku učenja, kako ga izdelati.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ali se je še komu zgodilo, da se je v zadnjem koraku oborila veliko večja količina snovi?

ko sem opravil korak obarjanja s fosforno kislino, se mi je oborila več kot štirikrat večja količina, kot bi se morala obarjati amfetamina
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Zelo zanimivo, opazoval bom in počakal na razlago strokovnjakov na tem :). Slišal sem tipične ulične govorice o tem, da naj bi fosforna kislina povečala izkoristek, vendar bi me zanimalo, zakaj bi se s tem povečal izkoristek in tudi kakšen vpliv bi to imelo na čistost izdelka. Amfetamini iz fosforove kisline naj bi bili nekoliko šibkejši, mar ne?
 
View previous replies…

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Kolikor sem obveščen, je to izvedeno v okviru iste sinteze kot za nitroetan, vendar je izvedena z nitrometanom.
Vonj in videz sta enaka, vendar ni aminov.

Mislim, da se imenuje nitrostiren, vendar nisem prepričan, da sem si ga pravilno zapomnil.

Edir: Imenuje se B-nitrostiren
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ali lahko poveste, kakšen je najboljši način za preverjanje, ali imam pristen p2np?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
IPA ni treba izpariti, vendar je treba T zmesi zvišati na 60C.
Če je vsa kemija čista, je mogoče, da je preveč CuCl2 reagiralo z aminom.
Ali lahko opišete barvo zmesi ob dodajanju CuCl2?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Izvedete lahko določanje temperature taljenja

MP P2NP 64-66 °C
MP B-Nitrostiren 58 °C

Tališče se lahko spreminja zaradi kakovosti izdelka, seveda bo najbolj natančno, če je izdelek popolnoma čist..v primeru, da je kakovost vašega izdelka morda nizka, ga lahko rekristalizirate in nato izvedete MPD!
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
v trenutku, ko sem dodal raztopino bakra (uporabil sem CuSO4*5H2O), je postala temno siva. dodajal sem jo počasi in po prvih nekaj kapljicah sem vključil ogrevanje. (v raztopini je bilo tudi nekaj, kar je bilo videti kot neraztopljena zrnca borohidrida).
Ko sem ga še naprej dodajal, se barva ni spremenila, vendar je nastala usedlina bakrovega oksida, kot je prikazano v videoposnetku. zaradi moje grelne plošče temperature nisem mogel dvigniti nad 62 C, zato sem jo pri 62 C držal približno 3 ure in pol.
Vendar sem opravil še eno sintezo, pri kateri v rm ni bilo nobenih zrnc, in po dodatku raztopine CuSO4*5H2O sem temperaturo držal na 80c, pri čemer je na zadnji stopnji še vedno nastal enak izdelek.

pri eni sintezi, ki sem jo opravil, je rm ob dodatku raztopine CuSO4*5H2O postal temno zelen, po nekaj dodatnih kapljicah pa je postal temno oranžen.

pri vseh sintezah, ki sem jih naredil, se je vse v tej prvi fazi vsaj zdelo skladno z videoposnetkom.

mislim, da sem pri vseh dosedanjih sintezah po dodatku CuSO4*5H2O pustil rm tako, kot je, z bakrovim oksidom na dnu za nekaj dni, preden sem ga ločil, ali pa sem pustil ločene raztopine s 25-odstotno raztopino Naoh v njih stati dva dni. ali je to lahko težava?

zgodilo se je tudi nekaj nenavadnega, da se je v "glavni oranžni raztopini" nekaj oborilo, potem ko sem jo pustil nekaj dni samostojno, ne glede na to, ali sem jo pustil z raztopino naoh po ločitvi ali pa sem jo pustil 2 dni pred ločitvijo z bakrovim oksidom na dnu. (mislim, da se v raztopini, pridobljeni z ekstrakcijo bakrovega oksida, ni nič oborilo).

morda je še ena potencialna težava v tem, da sem pri rekristalizaciji nekaterih svojih p2np poskušal za čiščenje uporabiti natrijev bikarbonat, vendar sem ga dodal preveč (približno enako količino natrijevega bikarbonata kot p2np. dodal sem ga v raztopino, ko je bil p2np raztopljen v vroči raztopini etoh. (nato sem ga dal v zamrzovalnik, ga filtriral, ko se je p2np obarjal, nato pa izvedel standardno ponovno kristalizacijo tako, da sem ga samo raztopil in obarjal po zamrznitvi). toda morda natrijev bikarbonat ni bil odstranjen. možnost je, da je morda natrijev bikarbonat prisoten v p2np, ki ga uporabljam.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Hvala, gordon.

mislim, da sem opravil 3 rekristalizacije, tako da bi moral imeti zelo čist izdelek. na tej točki ima puhasto konsistenco, ima šibek vonj, kjer je bil nekoč zelo oster, in je svetlo rumene barve.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
poskusil bom to narediti v enem zamahu. ali je še kaj, kar sem naredil in za kar bi lahko rekli, da je lahko razlog za moj navidezni neuspeh?

ali je CuSO4*5H2O zagotovo primeren za uporabo namesto CuCl2?

Kmalu bom objavil sliko mojega p2np. upam, da jutri.
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
CuCl2 je bolj topen kot CuSO4*5H2O, zaradi česar lahko pride do razredčenja RM.
Včasih se lahko po dodajanju CuCl2 in NaOH RM po 20-40 minutah strdi in raztopino amina je mogoče enostavno dekantirati.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
to sem opazil. v eni seriji, ki sem jo naredil, sem CuSO4*5H2O dodal malo več vode, da bi se vse raztopilo. vendar se ni zlahka raztopilo. ali lahko poveste, koliko dodatne vode lahko dodamo, preden to postane težava?
 

EileiterBurner

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 1, 2023
Messages
14
Reaction score
4
Points
3
Zvečer sem danes ponovno izvedel nekaj poskusov, pri čemer sem namesto IPA uporabil metanol.

Lahko rečem le to, da se pri dodajanju NaOH ne tvorita dve plasti.

Kar po mojem mnenju v tem primeru ni slabo, saj se lahko sol takoj obori...

Prav tako lahko rečem, da je hitrost pri obračanju zelo močna in že dolgo nisem imel takšne kakovosti...


PS.sorry za moj slab englisch
 

PabloEscobar

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 12, 2022
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Zahvaljujemo se vam za sintezo in videoposnetek GhostChemist. Imam eno vprašanje: Ali je kdo izračunal čistost končnega izdelka?
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Kemijska analiza je pokazala, da je Na2SO4 prisoten kot nečistota, kadar so bili uporabljeni alkoholi. V večini primerov je čistost odvisna od izhodnih reagentov in nadaljnjega čiščenja.
 
Top