Sinteza amfetamina iz P2NP z NaBH4/CuCl2 v enem loncu (merilo 1 kg)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
v videoposnetku novator pravi, da bo približno polovica 26,25 g raztopine CuCl2 zadostovala za "prenehanje" nastajanja črnega bakrovega oksida.

Ali dejansko uporabi vso raztopino CuCl2 ali le polovico?

(pri zadnji sintezi, ki sem jo izvedel, sem dodal raztopino CuCl2 v nezmerni količini, dokler na dnu reakcijske mešanice ni nastal črni bakrov oksid. kakovosti in izkoristka končnega izdelka še nisem določil).
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Menim, da ni bilo v celoti navedeno, ali je bilo v videoposnetku uporabljenih 100 % ali 50 %. Mislim, da morda 100 %, vendar je bilo poudarjeno, da bi bilo morda dovolj, če bi se ustavili po 50 % raztopine.
Naučili se boste videti, kdaj je bila dosežena točka za ustavitev, glede na to, kako se obnaša vaš RM. Kljub temu uporabljam skoraj večino, če ne kar vso :)
V končnem izdelku tako ali tako ne bi smeli ostati ostanki bakra.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Pozdravljeni, gordon,

ali ste ugotovili kakšno razliko v izkoristkih med uporabo vsega ali dodajanjem le toliko, da se tvori bakrov oksid?
(ne vem, zakaj v videoposnetku novator uporablja besedo "prenehala", saj ali se bakrov oksid ne tvori na dnu erlenmajerice, ko dodamo dovolj CuCl2? ali sem kaj narobe razumel?)

Kakšne barve je vaša reakcija, ko prenehate dodajati raztopino CuCl2?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Zaenkrat še nisem primerjal izkoristkov niti nisem posvečal prevelike pozornosti barvam te faze, prej temperaturi, lahko pa jo opazujem pri naslednji sintezi :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
dobro, sporočite mi!

mislim, da sem pri svojem zadnjem sintetizatorju dodal malo preveč (preizkušam, ali lahko to zanesljivo naredim na oko glede na to, kakšna je raztopina) in opazil sem zelo izrazite in takojšnje spremembe barve. ob dodajanju prvih kapljic je postala črnosiva, nato pa je po morda 15-20 minutah mešanja in ponovnem dodajanju nekaj kapljic postala rumena. vse to je bilo, ko je bila temperatura približno 60 C. iz nekega razloga sem imel težave s povečanjem temperature na 80 C. (Pravzaprav ni nikoli dosegla 80C, vendar sem jo mešal približno 3 ure in pol pri 62C, ko sem končal z dodajanjem CuCl2.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Običajno ga dodajam precej hitro, kar pomeni, da ga neprekinjeno kapljam, tako da ohranjam temperaturo in ne presežem 80 °C, morda želite tudi paziti, da se vaš RM ne razširi premočno

Mogoče, če lahko svojo kuhalno ploščo zamenjate za grelni plašč. Izguba toplote na poti od vašega vira toplote do RM bo prevelika, da bi hitro dosegli to temperaturo.
Na kakšno temperaturo ste imeli nastavljeno grelno ploščo?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
zaradi tega bom naslednjič uporabil svoj plašč.

njegova keramična kuhalna plošča. najprej je bila nastavljena na 83C, vendar raztopina ni hotela preseči 60C. in dolgo je trajalo, da je s približno 50C prišla tja. nato sem kuhalno ploščo obrnil na 100C, z raztopino se ni nič spremenilo, nato sem kuhalno ploščo nastavil na 120C in še vedno se ni nič spremenilo. to se je že zgodilo z drugimi sintetizatorji.

pred segrevanjem sem bučko zavil v folijo.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Dobro, pri tem vam bo pomagal grelni plašč.

Pomembno je, da bučko in tudi spodnji del zavijete tik nad grelno ploščo. To so lahko tudi zunanji vaktorji, kot je ventilator ali kaj drugega, ki piha hladen zrak in preprečuje segrevanje erlenmajerice do 80 °C.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
@GhostChemist delam z 10L bučko z okroglim dnom s 4 vratci, kot je v videoposnetku, vendar ali mi lahko prosim poveste, katero napravo z vakuumom uporablja za sesanje Rm v drugo bučko, potrebujem prav isto stvar, vendar je ne morem nikjer najti. 🤷‍♂️
Pošljite mi zasebno, prosim
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Žal nisem ghostchemist, ampak ali mislite vakuumsko črpalko? mislim, da bi bila tista v videu lahko tudi rotacijska lopatica, če vam to lahko pomaga
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Poiščite peristaltično črpalko. Najdete jih lahko zelo poceni ali drage, odvisno od vaših potreb
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Pozdravljeni! Oglejte si priložene datoteke. Vakuumska črpalka kot primer in tehnična shema za sesanje Rm v drugo bučko
63GHD7LA0Y
NHkscUbSq0
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ali se je še komu zgodilo, da se je v zadnjem koraku oborila veliko večja količina snovi?

ko sem opravil korak obarjanja s fosforno kislino, se mi je oborila več kot štirikrat večja količina, kot bi se morala obarjati amfetamina
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Zelo zanimivo, opazoval bom in počakal na razlago strokovnjakov na tem :). Slišal sem tipične ulične govorice o tem, da naj bi fosforna kislina povečala izkoristek, vendar bi me zanimalo, zakaj bi se s tem povečal izkoristek in tudi kakšen vpliv bi to imelo na čistost izdelka. Amfetamini iz fosforove kisline naj bi bili nekoliko šibkejši, mar ne?
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ja, mislim, da je tako. vendar niti za trenutek ne mislim, da je vse, kar imam, amfetamin. vendar nimam pojma, kaj drugega bi to lahko bilo.

pred kratkim sem poskusil izvesti ponovno kristalizacijo z vodko, pri čemer sem uporabil del nečesa, kar naj bi bil amfetamin. ko sem ga segrel v vodki, se je ves amfetamin raztopil, razen nekaj koščkov usedline. nato sem ga dal čez noč v zamrzovalnik in ko sem ga vzel ven, je bila večina zamrznjena na dnu, na vrhu pa je bila plast tekočine, ki sem jo filtriral, in iz nje je bil majhen košček belega prahu (ki ga moram še stehtati.)

Poskusil sem tudi ekstrakcijo s kislino/bazo, vendar je v prvem koraku, ko sem ga moral raztopiti v vodi, nastala le bela pasta. zato sem to filtriral in dobil belo pasti podobno snov, ki je sedela na filtru, voda pa je kapljala navzdol in na dnu bučke je nastala zelo majhna plast kristalov.

Tukaj je podrobnejša objava o mojem problemu:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/240-yield-of-amphetamine-whats-going-on.8936/#post-43483
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
majhna posodobitev: poskusil sem izvesti ekstrakcijo s kislino/bazo, vendar se ni oblikoval noben sloj, potem ko sem dodal raztopino naoh, da sem ph povečal na 12. Nato sem dodajal še več 50-odstotne raztopine naoh, tako da je postal ph nekoliko višji, vendar se še vedno ni oblikoval noben sloj. z drugimi besedami, videti je, da nimam amfetamina.

po dodatku bakrovega klorida nisem odstranil ipa. morda ima to kaj opraviti s končno oborino, ki ni videti kot amfetamin? @GhostChemist
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Od kod vam je na voljo P2NP? Ali ste prepričani, da gre za P2NP in ne za njegovega goljufivega mlajšega brata? :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
poskusil bom pridobiti fotografijo, vendar naj bi bila pristna. imela je vse prave značilnosti.

ali menite, da bi lahko bilo to, da niste odstranili ipa, razlog, da se je očitno oborilo še kaj drugega?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
prišel je od enega od velikih kitajskih prodajalcev tukaj. vendar p2np ni pristen, kar sem mislil...

katera kemikalija je prevarantski mali brat?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
1 g amfetamin sulfata vsebuje 720 mg amfetamina
1 g amfetamin monofosfata vsebuje 570 mg amfetamina
To je lahko razlaga.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Mislim, da je verjetno od tam, kjer sem v fazi ponovne kristalizacije onesnažil p2np z natrijevim bisulfitom. (dodajam ga etohu med raztapljanjem p2np kot način odstranjevanja določenih nečistoč). Uporabil sem ga veliko preveč (količino, ki je enaka količini p2np, ki sem jo imel, čeprav mislim, da bi moral uporabiti približno 5 %).
Moj p2np je videti in diši tako, kot bi moral, če bi bil res čist.

Sintetiziral sem zelo majhno serijo (moja prva sinteza amfetamina) s p2np, ki ni bil potencialno kontaminiran, in pri kateri je bilo vse drugo v zvezi s to sintezo enako kot pri vseh drugih, ki sem jih opravil z (najverjetneje) kontaminiranim p2np. dobil sem 30 % izkoristek, kar bi pomenilo slabo sintezo (naredil sem nekaj napak, kar se zgodi prvič), sicer pa bolj ali manj v skladu s pričakovanim izkoristkom.
 

Alchemik

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
1
Ali lahko IPA zamenjam za drug alkohol, kot sta metanol ali etanol? in po dodajanju 25-odstotne raztopine NaOH preprosto ekstrahirate freebase DCM ali toluen (brez izhlapevanja alkohola). vakuumsko izhlapevanje 20 l IPA traja približno 20 ur na vakuumskem uparjalniku. To je veliko časa. Pri uporabi Zn/HCl redukcije nitrostirenov (metanol, 37 % HCl) vam po redukciji ni treba izpariti metanola. Po bazifikaciji s 25 % NaOH samo ekstrahirate freebase DCM ali toluen (1 liter zadostuje za 350 g aminske freebase). Izplen: 60-70 % proste baze.
 
Top