Asit-baz ekstraksiyonu ile amfetamin saflaştırma

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu yüzden 8. adımda zorlanıyorum. Burada benim için çok fazla atık ve kayıp var gibi görünüyor. Ekstraktı sep huniden aktardım, magnezyum ekledim ve dondurucuya koydum. Şimdi burada vakum ile filtre yaptım. Buchner'in sızdırdığı ve hacmi çok büyük olduğu için aldığım kurulumdan çok daha iyi olduğunu düşünüyorum. İlk olarak, düzeneğe dökerken hepsini boşaltmanız mı gerekiyor? Eter ekstraksiyonunu magnezyum almadan nasıl düzgün bir şekilde dökeceğimi anlamıyorum, eğer ekstraktın tamamını dökmezsem, o zaman bu noktada magnezyumla birlikte çok fazla ekstraktım kalır, ayırmak için kalan kısmı ne yapacağım. Ayrıca sızıntının resimlerini de ekledim. Bununla ne yapacağım. Bunların hepsi atık mı? Filtreden geçen magnezyum varsa ne yapmalıyım? Temel olarak bu adımda takıldım ve bekliyorum

Attachments

• uRmBhZdtAo.jpg
    uRmBhZdtAo.jpg
    5.8 MB · Views: 613
  • tgf4n2iJy8.jpg
    tgf4n2iJy8.jpg
    5.8 MB · Views: 598
  • eKPQJ5jCxG.jpg
    eKPQJ5jCxG.jpg
    5.7 MB · Views: 559
  • c5heBExUCz.jpg
    c5heBExUCz.jpg
    6.6 MB · Views: 587
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Hadi dostum, yapabilirsin. Eğer ben kollarım kıçımdan çıkıyorsa, sen de yapabilirsin.
Ve evet! Gözlerime eterle yıkandıktan sonra MDMA'dan daha hoş gelen bir şey yok.
AlO4WhDYHz

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bu joanlab vakum filtresi... Ucuzdu ama tasarımı tamamen yanlış, dışarıya bir şeyler sızmasına izin veriyor... Ya farklı şekilde dökmeyi deneyeceğim Patton'un yazdığı yapışkanın işleri biraz açıklığa kavuşturmada yardımcı olduğunu okudum

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
167
deeperdive36 Bir kelepçe ile bir arada tutulan bir bilyeli mafsal gibi görünüyor.
Bilyalı eklemi önceden taşlama gresi ile yağlamayı ve taşlama netleşene kadar bilyeyi çevirmeyi denediniz mi?
Bu sorununuzu çözecektir.

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Bir yerde yağlamakla ilgili bir şeyler okuduğumu hatırlıyorum. Bugün deneyeceğim, umarım sorun çözülür. Teşekkürler.

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
@G.Patton genel olarak, eter yıkaması yapılırken su + FB çözeltisi + p.eter 40/60'ı 38-39C'ye kadar ısıtmaya değer mi? muhtemelen eter çözünürlüğünü artıracak ve emülsiyon çözünmesini daha kolay hale getirecektir?

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
Daha az uçucu bir şeyle yıkayabilirsiniz, ancak eğer önemliyse ısıtmaya değeceğini sanmıyorum.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Bence bu iyi bir fikir değil. Katmanları daha kolay ayırmak için iki ekstraksiyonu teker teker gerçekleştirebilir ve suya NaCl ekleyebilirsiniz.

View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Evet, haklısınız, NaCl oldukça iyi çalışıyor. Birkaç kez 15-20 gr : 100 ml oranlarında denedim ve hayatımı çok kolaylaştırdı.
Ama hala düşünüyorum, belki uygun sıcaklık işlemi çok daha iyi hale getirebilir.

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
ABE'yi dondurucuda saklanan sıvı ile denedim.
42 gr FB verecek 50 gr tuz vardı.
Alkali eklenir eklenmez çözelti 4 saat boyunca dondurucuya konuldu. Daha sonra önceden dondurucuda tutulan p.eter de ilave edildi.
Sonuç olarak 40 gr FB ile ayırma işlemi çok daha kolay gerçekleşti. Ancak elde edilen FB'nin rengi saf şeffaf değildi: hafif sarımsı.
Yani hafif sarımsı - saf şeffaf değil ama yine de kabul edilebilir: kola değil

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bu konuyu yeni okudum. Kendi kendime, "NaOh ile neden pH 12'ye gidiyoruz?" diye düşündüm. pH 2'ye gitmedik, bu yüzden dengeli değil. Sonra polar olmayan madde olarak yağ kullanarak yaptığım bir deneyi hatırladım. HCL'yi NaOh ile nötralize ettiğimde ne oldu? Kül suyu sabunu yaptım. Petrol eteri, parrifin yapmak için reaksiyona giren fraksiyonlara sahiptir. Burada olan da bu. Parrifin 3. katmandır, pH 12 aşırıdır ve petrol eteri sodyum hidroksit ile reaksiyona girer. Yanılıyorsam düzeltin, kimyager değilim.

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Adım 9'da Eter'de yaptığımız gibi 2/3 hacim DCM'yi buharlaştırmalı mıyız?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
ABE'nin bir başka denemesi.
Başlangıçta yaklaşık 300 gr mdma hidroklorür.
1,2 litre su
85 gr NaOH
+ yaklaşık 150 gr laboratuvar sınıfı NaCl işlem sırasında eklendi.

NaOH eklendikçe, alt katmanda oldukça kirli siyah FB katmanı ortaya çıktı (üst katman değil!!!), bu yüzden onları ters çevirmek için NaCl ekledim.

İlk aşamada 180 gr mükemmel saf FB p.eter ile ekstrakte edildi, yani son derece düşük yeld.

Su artıkları şişelerde bir hafta falan kaldı.

Bir süre sonra, 500 ml DCM ile bir başka adım bana 20 gr hafif sarımsı FB getirdi, kişisel olarak 9/10 olarak değerlendirebilirim.

Yani, nihai yeld toplamda 200 gr
50 gr kaybetti

curlyfries

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Amf 1/1'i suda çözmek benim için neredeyse imkansız. (2 farklı kötü parti ile 2 kez denedim).
Amf ai/hg'den geliyor.
- 1/1 su/amf çözeltisini hangi sıcaklığa kadar ısıtabiliriz? ( 80*c ?)
- ne kadar ekstra su ekleyebiliriz?
20 gram saf olmayan amf'yi manyetik karıştırıcı ile suda çözmek için 1 saat kadar bekledim (içinde bazı parçalar vardı, bir dahaki sefere ekstra ince olduğundan emin olacağım).
Suda çözünmeyen katıları bir şekilde filtrelemeyi denediğimde, buhner filtrede geride kalan kalıntı çok fazla tuz yapısı gibi.

InLikeFlynn

Don't buy from me
Resident
Reaction score
27
Not: Çözücü olarak DCM kullanıyorum

Adım 10'da reaksiyon karışımına aseton eklerken, 2 ayrı katman oluştuğunu gördüm ve sülfürik asit / aseton çözeltisinin eklenmesiyle reaksiyon karışımından herhangi bir toz tuzlayamadım.

Neyi yanlış yaptım? Eter yerine DCM kullanırken özel tekniklere ihtiyaç var mı?

ActionAyi

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
7
Çok teşekkürler ilk Yöntemi deneyeceğim

Sık sık Yöntem 2'yi uyguladım ama sadece Kahve kağıdı filtresi ile süzdüm ve Aseton ile daha iyi sonuçlar elde ettiğimi düşünüyorum.

garro

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Öncelikle, bilginizi paylaşan herkese teşekkürler.

İkinci olarak, A/B ekstraksiyonunu batırdım ve elimdekinin kurtarılabilir olup olmadığı konusunda tavsiyeye ihtiyacım var.

Ben kullanıyorum
1) Kül suyu
2) Sülfürik Asit (Kanalizasyon temizleyici)
3) VMP Naptha
4) ~3g meth

Her şey yolunda gidiyordu. Freebase tabakasını çıkardım ve suyu uzaklaştırmak için dondurdum. Sonra sanırım aşırı asitlendirdim. Geri kazanmaya çalıştım ve daha fazla karmaşaya neden oldum. Şu anda iki katmanım var, biri su (PH ~2) ve biri naptha Ayrıca ya filtrelenmiş ya da su katmanında çözünmüş olan bazı partikül maddeler de vardı.

Ayrıca sülfürik asidi asetonla değil suyla seyrelttim. Bunun bir hata olduğuna inanıyorum, eğer yanılıyorsam lütfen beni düzeltin.

Birkaç sorum var:
1) Bundan herhangi bir ürünü geri kazanmak mümkün mü? Eğer öyleyse hangi adımları önerirsiniz?
2) Gelecekte, aşırı asitlendirirsem, mevcut işlemi kurtarmak veya başlangıca geri dönmek için ne yapmalıyım (damıtılmış suda amph)
3) A/B'yi eter/spiritsiz katman olmadan yapabilir miyim? Süreci anladığım kadarıyla, bu suda çözülebilir kesikler bırakacaktır, ancak sadece doğrulamak istiyorum.

EmilioE66

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Merhaba benim bir sorum var. Sülfürik Asit eklerken Amfetamin (metanol ile karıştırılmış sıvı Form) için ideal PH nedir? Metanol ile 1:2 Amfetamin ph 12'ye sahiptir.

EmilioE66

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Amfetamin ph12'ye sahip olduğunda, ph 6'ya ulaşana kadar sülfürik asit koymam gerekir, değil mi?

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Merhaba General Patton, pembe adderal haplarının nihai üretimini gösteren herhangi bir kaynak bulamıyorum. Pembe adderal hapları yapmak istersem, bu talimatı özel olarak takip etmek zorunda mıyım? Zaman ayırdığınız ve yardımınız için teşekkür ederim.

HIGGS BOSSON

Expert
Reaction score
659
Pembe renkle mi yoksa amfetamin ve dekstroamfetaminin farklı tuzlarını içeren amiralin bileşimiyle mi ilgileniyorsunuz?

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Piyasadaki tüm adderal hapları pembe renkli değil mi? Naif sorum için özür dilerim, ama adderal üretimine bakmak istiyorum ve buna nasıl başlayabilirim?

kinkyfeet1

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Daha önce bir tane almıştım ve odaklanmama çok yardımcı oldu. pembe bir haptı ve üzerinde 20MG yazıyordu sanırım. aynı şeyi evde veya hatta doğru kaynaklarla bir laboratuvarda üretmemin bir yolu var mı?