Haplardan efedrin çıkarma yöntemleri

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
İbuprofen bir karboksilik asit iken psödoefedrin bir amin olduğu için ibuprofeni psödoefedrinden ayırmak oldukça basit olmalıdır. Psödoefedrin asidik suda suda çözünürken ibuprofen çözünmeyecektir. İbuprofenin pka değeri 4-5 arasındaysa, çoğunu serbest asit formuna dönüştürmek için oldukça asidik bir çözelti isteyeceksiniz; 3'lük bir pH iyi sonuç verecektir. Bu düşük pH, hidroklorik (muriatik asit) ile kolayca elde edilebilir. Polietilen glikol suda çözünen bir polimerdir, eter veya petrol eteri yardımıyla sudan pseudo ekstrakte edebilirsiniz.

Last edited by a moderator:

xile

Don't buy from me
Resident
Reaction score
50
Parasetamol veya ASS için de aynı şey geçerli mi?

Chery

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
En sevdiğim Actifet üretilmiyor ve uzatılmış salımlı tabletlerle başka haplar aldım, onları alkolle doldurduğumda, böyle bir karmaşa ortaya çıktı,

Nişasta... Nişastayı glikoza dönüştürmenin mümkün olduğunu düşünerek bu lapayı %5 sülfürik asitte kaynattım ve aman tanrım lapa bir sıvıya dönüştü( foto 2)

Her şeyi filtrelediğimde ve sodyum hidroksit eklediğimde, garip bir plastik madde düştü ve topladım (fotoğraf 3) tadı efedrin gibi acı. ne olabilir? plastikleştiriciler mi?

Attachments

• RvIX6gz5Pu.jpg
    RvIX6gz5Pu.jpg
    57.7 KB · Views: 332
  • IdqCPx9cmL.jpg
    IdqCPx9cmL.jpg
    159 KB · Views: 328
  • Fxuza17cBI.jpg
    Fxuza17cBI.jpg
    195 KB · Views: 329

Nacho

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Çamurunuz var. Size çorba yok! (Çorba=psuedo)
Çoğu hap üzerinde herhangi bir türde alkol kullanamazsınız. 1 ml alkol, psuedo'yu sodyum klorüre dönüştüren bir şeyi aktive eder ve sonsuz miktarda gak oluşturur.
Su da bu gakk'ı aktive eder, bu nedenle çözücü olarak su kullanmayı veya psuedo'yu serbest bırakmayı unutun. Sadece bir yöntem buldum ve yayınlamakta tereddüt ediyorum çünkü gak üreticileri ve hap formülatörleri de bu forumları okuyor ve gizli kimyagerlerin herhangi bir başarısıyla mücadele etmek için formüllerini değiştirecekler.
Ancak işin sırrı klor içermeyen fren parçaları temizleyicisi ile yıkamak. Walmart'ta ya da herhangi bir ülkedeki herhangi bir oto yedek parça mağazasında bulunabilir.
Hap kütlesinin üzerine püskürtün ve 15-20 dakika ya da isterseniz daha uzun süre bekletin. Hap kütlesini süzün ve sıvıyı atın. Yıkama sıvısında daha fazla gakk veya yağ çıkmayana kadar bu adımı tekrarlayın.
Şimdi hap kütlesini ksilen, eter veya alabiliyorsanız en iyisi hekzan içinde çözebilirsiniz. QD elektronik temizleyici çoğunlukla hekzandır ancak gazlama için hiç kullanmadım. Filtre edin ve çözücüyü buharlaştırın veya Huş ağacı indirgemesi için freebaza ihtiyacınız varsa sodyum hidroksit çözeltisi ekleyin. Verim sürekli olarak %90+ oranında ÇOK temiz psuedo'dur.

Fren parçaları temizleyicisi tüm gakk ve katkı maddelerini çözer. Aslında psuedo hariç her şeyi çözer. Önce birkaç tablette deneyin çünkü tüm markalarda ve formülasyonlarda denemedim ama henüz hayal kırıklığına uğramadım. Aldığım belirli bir marka hap var ve fren parçaları temizleyicisi ile iki kez yıkayabiliyorum ve hap kütlesini olduğu gibi Hidriodik asit indirgemesinde kullanabiliyorum çünkü geride bıraktığı tek şey saf psuedo. Kaynar solvent yok!!!

Deneyin ve görün ve iyi şanslar arkadaşlar.

Chery

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Evet haklısınız, bu gakk + nişasta, tabletleri susuz metanol ile işledim ve nişasta filtrede kaldı, ancak pseudo ile birlikte gakk'ı geçti, hekzan ile işlemeyi deneyeceğim

John_Jennings

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Hangi marka? İçerik olarak çok çeşitlilik gösteriyorlar. @Nacho

Chery

Don't buy from me
Resident
Reaction score
9
Bu, psödoefedrin serbest bazının oda sıcaklığında kristalleşmesine benziyor

Attachments

• fd2AtkgxiX.jpg
    fd2AtkgxiX.jpg
    711.9 KB · Views: 317
  • OIlAwTi4r9.jpg
    OIlAwTi4r9.jpg
    793.4 KB · Views: 318

The chef

Don't buy from me
Member
Reaction score
0

Merhaba, kısa keseceğim ve anlamadığım için özür dilerim ama yöntem 2, adım 10'da ne kaynatılıyor? ksilen mi yoksa izopropil alkol ve nafta karışımı mı?

Last edited:

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, @The chef. Adım 8 'den sonra alkol ve nafta özüt karışımına 50 ml ksilen eklemeniz ve adım 10'u gerçekleştirmeniz gerekir. Şimdi anladınız mı?

Alper192535

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
G.Patton saf psödoefedrin hidroklorür bu ilacı nasıl çıkarabilirim

IBUCOLD-C 200 mg/30 mg/300 mg Film Kaplı Tablet
Ağızdan kullanım içindir.
- Etkin madde: Her film kaplı tablet 200 mg ibuprofen, 30 mg psödoefedrin hidroklorür ve 300 mg askorbik asit (C vitamini) içerir.
- Yardımcı maddeler: Kalsiyum hidrojen fosfat (susuz), kroskarmeloz sodyum, mikrokristalin selüloz (PH101), kolloidal silikon dioksit, povidon K30, talk, hidrojene hint yağı, mikrokristalin selüloz (PH 112), Opadry AMB II 88A 230032 Turuncu [Polivinil alkol, titanyum dioksit (E171), talk, gün batımı sarısı FCF Alüminyum Gölü (E110), gliseril monokaprilokaprat, sodyum lauril sülfat]

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Bu konuyu okudunuz mu?

Alper192535

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
evet, ilaç ismi farkı olduğu için tekrar sordum, teşekkür ederim

carbon_hydrogen

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bunu İbuprofen + Psödoefedrin için kullanabilir miyim? ve Nafta yerine Gazyağı kullanabilir miyim?

luci007

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar
Yardımınıza ihtiyacım var!!
Antihistaminik tabletlerden psödoefedrini nasıl çıkarabilirim?!
Bununla ilgili eğitici bir video var mı?!
Teşekkür ederim.

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
İstenmeyen tüm maddelerden kurtulmak için sadece klor içermeyen fren temizleyiciyi kullanıp geriye sadece Pseudo HCL kalması hakkında ne düşünüyorsunuz? Bu mesajlardan biri işe yaradığını söylüyor ama ben şüpheliyim. Eğer işe yarıyorsa bu yöntemi kullanmayı tercih ederim.

Gofaster72

Don't buy from me
Member
Reaction score
1
Yanılıyor olabilirim, ancak klor içermeyen fren temizleyicinin hiçbir işe yaramadığına inanıyorum Her zaman içinde trikloroetilen olduğu için istediğiniz kırmızı kutu olduğunu düşünmüştüm. Burada okuduklarınızdan bağımsız olarak günümüzde işe yaradığını bile sanmıyorum. Yine de yanılıyor olabilirim????

None

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Merhaba, bu harika ama ikinci yöntemde mek ile yıkamayı anlamadım, bölüm 12, filtreden sonra çözeltiyi mek ile birleştirip ısıtmalı mıyım?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Hayır, sadece saf MEK'i durulamak için efedrin hidroklorür tortulu huniden geçirin.

Gawer

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Na2co3 yerine nahco3 kullanabilir miyim?

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Sözde HCL'yi durulamak için MEK'im yok. (Prosedür 12) MEK yerine ne kullanmalıyım?