Haplardan efedrin çıkarma yöntemleri

diogenes

Don't buy from me
Resident
Reaction score
93
Merhaba Patton, bu konuya açıklık getirdiğin için teşekkür ederim. Benim kafa karışıklığım, ilk karışımı Toluen'de bekleterek PEG'den kurtulmayı önerdikleri Erowid yazısından kaynaklandı, bu yüzden PEG'in bir kısmının Toluen'de kalıp kalmayacağını merak etmeye başladım.

Anladığım kadarıyla doğru süreç şu şekilde, eğer değiştireceğiniz bir şey varsa lütfen bana bildirin.

1. pH 13'e kadar alkali çözelti eklenmesi
2. Toluen/diğer polar olmayan maddeler ile ekstrakt
3. Eski su tabakasını atın, sonra belki birkaç su yıkaması yapın?
4. Polar olmayan çözücüye biraz temiz su ekleyin
5. Seyreltik HCl ile pH 3'e kadar asitleştirin
6. Pseudo, Pseudo-HCl tuzu olarak su fazına geçecektir
7. İbuprofen (artık asidiktir) su fazında çökelecektir, dolayısıyla teorik olarak suda oldukça temiz bir sözde ürünümüz vardır.
(8.) Belki de son temizlik eter ile bir AB ekstraksiyonu olmalıdır, ancak bu verimi düşürebilir.

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
A/b ekstraksiyonu muhtemelen en iyi seçenek hala garanti değil

Urky

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Yani tüm bu prosedür için A/B ekstraksiyonu kullanmam gerektiğini mi söylüyorsunuz?

Yeni planım, hapları öncelikle 5-8 saat boyunca etanolde çözmek. (geçen sefer bu teqniqe bot IBU ve PSE'yi çözdü ama Modafen kutusunun ağırlığı 24 adet ve bir hap 200mg Ibuprofen ve 30mg PSE içeriyor. bu yüzden başlangıçta 5500mg ile başladım
Etanol souk'tan sonra onları sadece soğukta kurumaya bıraktım.....it iyiydi ve en ilginç düşünce 5500a'dan 1500-1700 mg'a gitmemdi ama bunun sadece pse, ibu ve birkaç dolgu maddesi olduğundan eminim.
Ve bu noktadan sonra merak ediyorum.
Sence bu işe yarayacak mı?

1. Bütün kütleyi 5-8 saat boyunca etanolde bekletmek
2. Çözeltinin filtrelenmesi ve sıvının tutulması ve kalan tıkacın atılması
3. şimdi çok düşük ısıda ısıtma ve istenen PSE ve IBU toz karışımını elde edene kadar yavaşça buharlaştırma zamanı.
4. çözeltim 13 pH değerine ulaşana kadar alkali su ekleme......... alkali çözeltiyi neye ekleme? alkali suda hapları soke etmek gibi mi? çünkü haplarım suda aktive olan bir şey içeriyor.
5. toluen ile ekstrakte etmek
6. Şimdi eski su tabakasını atın, sonra belki birkaç su yıkaması yapın?
7. Polar olmayan çözücüye biraz temiz destile su ekleyin
8. Seyreltik HCl ile pH 3'e kadar asitlendirin (çalkalamam gerekiyor mu, yoksa sadece yavaşça döndürmek tamam mı?)
9. Pseudo, Pseudo-HCl tuzu olarak su fazına geçecektir
10. İbuprofen (şimdi asidik) su fazında çökelecektir, bu nedenle teorik olarak suda oldukça temiz bir sözde var
11. Son olarak PSE'yi daha da saflaştırmak için A/B ekstraksiyonu yapabilirim.

Yanıtlar için teşekkürler :D

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
En güçlü en saf yol ve yeşil için, alkol ve safsızlığı çıkarırken daha fazla halkaya daha küçük miktarlar ekleyerek bir yeniden kristal siklizasyonu kullanarak bir hidrojenasyon halkası aka alkolden kurtulmaktır. Aka mikro kristal tek

luci007

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Merhaba arkadaşlar
Yardımınıza ihtiyacım var!!
Antihistaminik tabletlerden psödoefedrini nasıl çıkarabilirim?!
Bununla ilgili eğitici bir video var mı?!
Teşekkür ederim.

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Reaction score
0
Bronkaid sülfat 25mg hakkında ne

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Sülfat tuzları hidroklorür tuzlarından farklı etki gösterir.

Yanlış olabilir - efedrin sülfat H2O içinde çözülmelidir. Alkolde (etanol/metanol) kolayca çözünmez.
Bunu bir A/B ekstraksiyonu takip eder.

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Biri bana sorunu çözmemde yardımcı olabilir mi? Evde aseton var. Oksalik asit. Alkali. Ayrıca efedrin hidroklorür içeren bir Japon ilacı da var. Bu ilacın adı -エスエスブロン錠İçindekiler tablet başına 50 ml metilefedrin hidroklorürdür, bunu çıkarmama ve kristalleştirmeme yardımcı olabilecek bir şef var mı?
Didrojen fosfat kodein ・・・ 30mg

Metformin hidroklorür ・ ・ 50mg

Klorfeniramin Maleat ・・・ 8mg

Susuz kafein ・・・ 90mg

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Vay canına. Bu konu tüm sitedeki en büyük bok gösterisi. Beni ikna etti ki
Bu dünyada gurur diye bir şey kalmadı. Bunun yerini, herkesin mağdur olmak için bulabildiği her şeyin kurbanı olduğu "ben de" ideolojisi aldı. Bu nesil insanlık tarihinin en tembeli. Aç olduğunuzda, kasenizi uzatır ve yemek için yalvarırsınız.
Üşüdüğünüzde elinizi uzatır ve bir battaniye için yalvarırsınız. Komünizm. İşte bu yüzden asla işe yaramaz. Çünkü çok çalışma teşviki ortadan kaldırılmıştır. İster çok çalışın ister hiç çalışmayın, çok çalışanlar çalışmayanları desteklemek ve emeklerinin meyvelerini iş yükünü paylaşmayı reddeden insanlarla paylaşmak zorunda kalacaktır
Sizi kıskanmıyorum @G.Patton, bu başlığın tek işçi arısı sizsiniz ve muhtemelen 100'den fazla soruyu yanıtladınız. Bazılarını 3 veya daha fazla kez cevapladınız

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Bu ilacı buldum ama flaş kromatografi olmadan bunu nasıl ayıracağımı bilmiyorum.
DS43OCQgwm

View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Evet! Bu ilaç. Ama nasıl çıkaracağımı bilmiyorum.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Yaptığım 10 dakikalık araştırmaya göre metilefedrin şeytan gibi görünüyor. Amerikan kimya şirketleri bu konuda konuşmak istemiyor. Hesaplanan özelliklerini bile listelemiyorlar. Gördüklerime dayanarak bir Methylephedrine-dihydrocodeine kokteylini geliştirmek zor 🍸

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Reaction score
1
Yani bu ilaç elde edilemiyor mu? Bu ilaçtan iyi metamfetamin yapılamaz mı?

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Bir şekilde yansıtabileceğinden eminim, sadece bir şey bulamadım. Kanıt eksikliğinin kanıt olmadığını varsaymak eski bir bilimsel hatadır.
Bir teori

ice

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
Merhaba Patton, ikinci yöntemde metil etil keton yerine aseton kullanılabilir mi? Ksilen toluen ile değiştirilebilir mi? Bana haplardan çıkarılan psödoefedrin hidroklorürün bir resmini gösterebilir misiniz? Bir noktada fiberglas gibi bir özüt elde etmiştim ama bunun o olduğundan emin değilim.

View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, sanırım öyle

Eğer şüpheleriniz varsa, efedrin olduğunu onaylamak için erime noktasını kontrol edebilirsiniz

ice

Don't buy from me
Member
Reaction score
3
Çok teşekkür ederim Patton. Dün bir hapı araştırdım ve önce etanol ile çözdüm. Bilgiye göre, sadece psödoefedrin hidroklorür, setirizin hidroklorür ve hipromellozun çözülebileceğini buldum. Kristaller alıyorum. Şu anki düşüncem onları asetonla çözmek, setirizin hidroklorürü çıkarmak ve son olarak hipromellozu çıkarmak için sıcak su kullanmak. Benim yaklaşımım uygulanabilir mi? Psödoefedrin hidroklorür asetonda çözünür mü? Hipromelloz sıcak suda çözünmez mi? Eğer uygulanabilirse, bu hap ekstraksiyonu çok uygun olacaktır

zaners

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Aktif kömürümün bir kısmı filtrelemeden geçerse ne yapabilirim? Yeniden çözüp tekrar mı filtreleyeyim?

zaners

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
İlk yöntemde, kalan napatha'nın içinde psödoefedrin freebase olacağını söylüyor, bu yüzden su ekleyin ve "titre edin "nasıl titre edersiniz?

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
8
Efedrin şurubundan efedrin elde edebilir miyim?🤔🤔

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba. Şurup bileşimine kalmış.

View previous replies…

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
8
merhaba 👋
60ml şurup %1 etanol
her ölçü (5ml) şunları içerir:
efedrin 30mg
sodyum sakarin 1.25mg

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
8
Zaman ayırdığınız için teşekkür ederim kardeşim, şimdi eczaneden dönüyorum. Satın almak için uzman bir doktordan reçete almanız gerektiğini söylediler. Sadece iki gözlük alınabiliyormuş😐😐😑😑
başka bir yol bulmam lazım

Bir dahaki sefere görüşürüz.