Bitkilerden efedrin ekstraksiyonu

Microogata

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Bu bilgiler için çok teşekkür ederim. Bu Ephedra (veya Ma-Huang) bitkisini nereden bulabileceğimi merak ediyordum?
Alibaba'nın satın almak için iyi bir kaynak olduğunu düşünüyor musunuz (Çin'den geldiği için)? https://www.alibaba.com/trade/search? fsb=y&IndexArea=product_en&CatId=&SearchText=ma-huang

cesc

Don't buy from me
New Member
Reaction score
2
Merhaba. Xina'dan 1 kg'a yakın satın aldım, belki size yardımcı olabilirim

raw

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Donmuş ve sürtünme (tabanın cam çubukla ovulması)? Teşekkür ederim. Bunu denemedim. Bu işlemden sonra, kristalizasyon buzdolabından çıkarıldıktan sonra oda sıcaklığında bile kararlı bir şekilde oluşmalı mı?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Evet, bu yazının üst kısmındaki Erime noktasına bakın.

Last edited:
  • Like
Reactions: raw

lililibetfan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
İLGİNÇ BİLGİLER

raw

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Efedra bitkisi hakkında... Nerede bulabilirim? Avrupa'da bir ülkede yetiştiğine dair deneyimi olan var mı? Örneğin, güneyde mi? Hırvatistan'da mı?

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Umarım Ephedra dystachia aklınızda değildir çünkü nesli tükenmek üzeredir ve diastereoizomerik saflığının önemsiz olduğu (psödoefedrinin iyi olduğu meth gibi) şeylerin üretimi için habitatından toplamak doğaya karşı bir suçtur... kiralitenin bir şey olduğu aminorex türevleri yapmak istediğinizi söyleseniz bile, lütfen doğayı bırakın ve doğrudan kaynak bulmaya çalışın veya enantiyoselektif senteze dalın, bu son zamanlarda kimyanın sıcak bir alanıdır.

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Bunu burada ve diğer yerlerde belirtilen birçok şekilde denedim ve sadece Chen-Kao reaksiyonu ile negatif test eden bir çamur elde ettim.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Bunları kesinlikle benzer koşullarda yaptınız mı? Ham bitkilerinizin efedrin içerdiğinden emin misiniz? Muhtemelen elinizde sadece ot var.

PewPew411

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Efedranın kalitesi bilinmiyor Çin'den bazı 10:1 ve normal bitki materyallerim var
Bunu aynen uyguladım ancak ekstrakt ile %50 hacimde ve gaz verirken çökelti olmadan sadece koyulaştı

https://www.thevespiary.org/rhodium/Rhodium/Vespiary/talk/files/4762-writeupd9b9.PDF?topic=2723.0

Alkol ekstraksiyonları ve bitki maddesiyle yapılan diğer deneyler beni hiçbir yere götürmedi. Bundan sonra düz bitki maddesi üzerindeki yazıyı deneyeceğim ve nasıl gideceğimi göreceğim
Bitki maddesinden kloroform pompalamak için kondansatörlü basınç dengeleyici bir ekleme hunisi kullanarak bir getto soxhlet ekstraktörü çalıştırabilirim

nobody66

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Merhaba, ben bir acemiyim ve hala kimya öğrenmeye çalışıyorum. İngilizcem iyi değil, Google Translate kullanıyorum, lütfen anlayın。
"Efedrin içermeyen baz için ikinci (basitleştirilmiş) ekstraksiyon yolunuz" ile ilgili olarak sormak istediğim bazı sorular var。
Soru 1。 1. adımda ve 2. adımda kaç gram efedra tozu kullanılmalıdır?
Soru 2。1. adım: "b) 15 dakika sonra lapayı, içinde bir kahve filtresi bulunan #15 altın filtreden süzün (bir laboratuvar cam hunisi veya başka bir filtre eleği kullanabilirsiniz), ardından lapayı bir kenara koyun.". "Lapa" bundan sonra hala çalışıyor mu? İşim bittikten sonra bu adımdaki "lapayı" atabilir miyim? "Lapa" ile ne yapmalıyım?
Soru 3。2. adım: "a) Öncekiyle aynı şekilde, dört litrelik Pyrex bir tencereye koyun. Tencereye 750 mL Nafta ekleyin, 5-10 dakika kuvvetlice çalkalayın ve üç gün bekletin.""dört litrelik bir Pyrex tencereye koyun". "O" öncelikle neyi ifade ediyor? İlk adımdan sonraki beyaz toz mu? Yoksa birinci adımdaki b adımındaki macun mu? Ya da yeni efedra tozu mu?
Üzgünüm, İngilizcem iyi olmadığı için bazı soruları anlamanız zor olabilir. Cevabınızı dört gözle bekliyorum, teşekkürler!

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, uzun cevap için özür dilerim.
Cevap 1: Yazının sonunda bunu okuyabilirsiniz:
A2: lütfen yazıyı dikkatlice okuyun. Evet, bu mush'ı 2a kökünde ve diğerlerinde kullanmalısınız.
A3: Bu çok şey demek

nobody66

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Cevabınız için teşekkürler! Şimdi ilk adımı tamamladım, yakın gelecekte "Efedrin içermeyen baza giden ikinci (basitleştirilmiş) ekstraksiyon yolu" hakkında konuşmak için bir gönderi yapacağım, birlikte daha iyi bir deneyim eldeedelim ve birlikte ilerleme kaydedelim

nujrc

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Ülkemde saf etanol elde etmek neredeyse imkansız. Bunun yerine metanol veya izopropanol kullanmak mümkün mü (2. adımda)?

Belki de dezenfektanlardan elde edilen etanol yeterince iyi olabilir (%70 etanol, %30 su)?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
IPA'yı deneyebilirsiniz. 70 EtOH da uygundur. Ek olarak, EtOH'nizi kurutabilirsiniz.

broken_sharded

Don't buy from me
New Member
Reaction score
6
L-efedrin ile D-Metamfetamin yapabilir misiniz?

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32

Belki bu yardımcı olabilir.

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Bu patenti ksilen ve oksalik asit ile ekstraksiyon yaparken buldum.

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
279
Alkaloidin bitkideki bolluğu hakkında bir fikrim yok ve korkarım ki saflaştırmanın zorluğunu göreceksiniz

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Küçük bir miktar için hobi amaçlı bir kimyager, bunun eğlenceli bir deney olabileceğini düşünüyor musunuz?