Bitkilerden efedrin ekstraksiyonu

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32

Önümüzdeki aylarda bir ekstraksiyon deneyeceğim ve sonuçları yayınlayacağım.

nobody66

Don't buy from me
Member
Reaction score
2
Merhaba kardeşim, daha önce denedin mi? Sonuç ne oldu? Bu yöntemde başarılı oldun mu?

9-Tryptophan

See my products
Seller
Language
🇩🇪
Reaction score
6
Deals
8
250 g Ma Huang sipariş ettim ve 25 g ile basit ekstraksiyonu test ettim.

Blenderde toz haline getirdim ve 1 ölçek etanol ve 1 ölçek IPA ile ekstrakte ettim, her iki ekstraktı da yaklaşık 30°C'de kuruttum ve beklendiği gibi, her iki ekstrakt da klorofilden yeşil renkteydi ve konsantre edip dondurduktan sonra hiçbir şey olmadı ve buharlaştırdıktan sonra geride beyaz toz kalmadı, daha ziyade viskoz yeşil yağ kaldı.

Bu yağı Naptha ile ekstrakte edip iyice karıştırırsam efedrin elde edebileceğimi düşündüm. Ancak dondurulduğunda hiçbir şey olmadı ve nafta buharlaştıktan sonra geriye sadece siyah katran benzeri bir kalıntı kaldı.

En son denediğim şey onu biraz naftada çözüp asetonla çökeltmekti, ama bu da işe yaramadı.

Çinliler bana boktan bir şey göndermiş de olabilir, ama en azından Ephedra sinica'ya benziyor.

DrGodMan

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
polar olmayan çözücüler
petrol => polar olmayan çözücü ?

Irving Langmuir

Don't buy from me
Resident
Reaction score
5
Bir süre önce efedra distachya üzerinde asit-baz ekstraksiyonu denedim çünkü etanol ekstraksiyonu klorofil ve diğer ıvır zıvırı çözer.

İşe yaramış gibi görünüyor, çünkü elimde beyaz bir toz kalmıştı, ancak efedrin için uygun bir kaynak olamayacak kadar küçük bir miktardı.

Aldığım ephedra distachya'da muhtemelen fazla efedrin yoktu ve ben de bunu bekliyordum ya da çalışmam berbattı.

İlgilenenler için, farklı efedrin tuzlarının özellikleri hakkında bir belge

https://onlinelibrary.wiley.com/doi/epdf/10.1002/jps.20927

Nikolas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
3
Merhaba arkadaşlar, elimde hem toz hem de sıvı formda efedra özütü mevcut. Efedra ekstresinden efedrin elde edebilir miyim? Nasıl bir yöntem önerirsiniz? Kuru bitki tozu olmak zorunda mı?

lapgan1

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Reaction score
0
Merhaba, ikinci ekstraksiyon yöntemiyle elde edilen 1c adımındaki beyaz tozu meth sentezlemek için kullanabilir miyim?