Bitkilerden efedrin ekstraksiyonu

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
hayır, mevcut durumda kristal yapmak için tavsiyede bulundum, konudaki talimat doğru

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Patton sorabilir miyim, etanollü ikinci yöntemde, ikinci adımda dört litrelik ısıya dayanıklı cam tencereye konan madde efedra tozu mu yoksa ilk adımda bir kenara konan lapa mı?

View previous replies…

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, ilk adımdan bir kenara bırakılan lapadan bahsediliyor. Bu ikinci ekstraksiyon.

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
İlk bölüm için talimatlarınızı adım adım takip ettim, ancak alkol buharlaştıktan sonra hiç beyaz toz görmedim. Bunun yerine sadece siyah yağ vardı ve özellikle hoş olmayan bir kokusu vardı.

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Bununla birlikte, alkolün buharlaştırılması sırasında, buharlaşmayı hızlandırmak için yaklaşık 50°C'de ısıtma kullandım ve çözeltiye doğru bir fan yönlendirdim. Bunun herhangi bir etkisi olur mu?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Tam olarak bu bitkiyi çıkardığınızdan emin misiniz? Isıtmanın bu konuda bir etkisi yoktur. Muhtemelen, bu yağ efedrin içerir ve bu da ilave manipülasyonlarla ekstrakte edilmeli ve saflaştırılmalıdır.

Bigassjohnson

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
G.Paton Gönderinizi takdir ediyorum! Size iki sorum var:

1) Batı ABD efedrası, diğer adıyla "morman çayı "nın e ekstraktı için uygun bir çeşit olup olmadığını biliyor musunuz?

2) sadece doğrulamak için, basit yöntemde; (yoğunlaştırılmış talimatlar) başlangıç malzemesini EtHO ekstrakte edin> nafta ön işlemini yapın> ikinci EtHO ekstraksiyonunu yapın> ekstraktları birleştirin> buharlaştırın fb toplayın.
Yani rxm'ye alkil eklemeyecek miyiz?

None

Don't buy from me
Resident
Reaction score
6
Merhaba arkadaşım, bitkiyi alabildim, bitki kurutulmuş, efedrin içeriyor mu? İkinci ekstraksiyon hakkında sorularım var. Neden ilk aşamada iş bitmiyor? İkinci aşamada daha fazla efedrin alınmasının sebebi nedir? Pandispanya yapılmasının sebebi nedir? Buharlaşamaz mı?

lain

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
6
Çin'den geliyorum ve efedrayı kolayca bulabiliyorum. Soxhlet ekstraksiyonu ile efedrin elde edebilir miyim?

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32

İşte ilginç bir makale ve yöntem.

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Reaction score
510
Deals
5
İşe yararsa bu oldukça şık, yüzey aktif madde olarak kullandıkları reaktif PTC olarak da kullanılabilir, etrafta bulundurmak için çok yararlı küçük bir reaktif

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Cesur bir fikrim var: Ephedra sinica sıcak suda çözündüğünde sürekli olarak efedrin salgıladığından, Ephedra sinica, iyot, kırmızı fosfor ve su karışımını 24 saat boyunca reflü altında doğrudan ısıtmak mümkün olabilir mi? Elde edilen ürün potansiyel olarak doğrudan serbest baz metamfetamin verir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Hayır. Sanırım siyah yağlı bir karışım elde edeceksiniz. Suda çözünürlüğü kötüdür.

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Reaction score
3
Çok garip bir şey elde ettim, pembe, peynir benzeri bir madde, çöp gibi.

googie

Don't buy from me
Resident
Reaction score
32
Bir deneyin ve sonucu bize bildirin!

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Merhaba. G.Paton
Size sormak istediğim birkaç soru var, çünkü hala acemiyim ve ana dilim İngilizce değil, bu yüzden üzerinde düşünmediğim birkaç soru var.
Sorun sadece Yöntem 2 ile sınırlı
1: Adım 1 A)'da ince tozun ağırlığı 453 gram mıdır?

2. Adım 2 a): Pyrex kaptaki ilk adım b) bir kenara konmuş bir şey mi, yoksa başka bir şey mi?

3. İkinci adım e)'de sırasıyla ikinci çözelti ve birinci çözelti nedir? İkinci çözelti ikinci adımdaki çözeltiyi mi ifade eder, d)? Birinci çözelti 2. adım c)'deki çözeltiyi mi ifade eder?

4. Yani ilk adımdaki ürün c) nihai ürün müdür? Bunun ikinci adımla ne ilgisi olduğunu anlamadım.

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,732
Deals
1
Merhaba, evet. Doğru.
Adım 1b'de önce lapa bir kenara bırakılır
2b, 2c ve 2d adımlarından çözüm hakkında yazılmıştır
İki porsiyon ürün vardır. 1. adımdan ve 2. adımdan. Neyi anlamıyorsunuz? Adım 1'de efedrin olduğu açıkça yazıyor. Neden eğlence olsun diye 2. adımı uyguladığımızı sanıyorsunuz? =)

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Merhaba hocam, sıvı parafin naftanın yerini alabilir mi? Değilse, başka hangi çözücü onun yerini alabilir?