"BENİM" MDMA serbest baz kristalizasyonu

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Elbette HCL'yi eklemeden önce freebazı çözücü ile karıştırabilirsiniz, ancak daha sonra bu çözücü buharlaşacağı için karışımı 130C'ye koymak için daha fazla zamana ihtiyacınız olacak, dondurucudan HCL ile freebaz da soğuk olacak ve ekleme sırasında yüksek sıcaklıklardan kaçınmak sorun olmayacak ;-)

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Reaction score
165
MDMA'nın asitlerle yüksek sıcaklıklara kadar ısıtılamayacağını biliyor musunuz? Ürün bozulur ve artık saf MDMA değildir.

View previous replies…

bblanco

Don't buy from me
Resident
Reaction score
41
Hayatınızı pek çok olumlu yönde değiştirebilecek çok ilginç bir yöntemi açıklayan birine bakın ve bunun yerine sadece şirretlik için şirretlik yapabilen ve imaginaire kredisi almayı uman bir ev yaşamı bağımlısı masturbasyon edebiyatçısı kimyager olun ya da bilmiyorum.
Daha da sinir bozucu olanı, tüm bu şirret yorumlar, yöntem açıklayan ve ilginç yorumların tüm yapısını mahvediyor, bu yüzden ilk önce hepsini doldurmak ve satırdaki gürültüyü ortadan kaldırmak zorunda kaldığınız için kafanız karışıyor.

Bu kişi temiz ürün sunuyor size net tarif veriyor Birçok insan ücretsiz vermeye istekli değil ya da kendileri bile bilmiyor. İnsanlar var.... Biliyorum...

Bu arada kişisel olarak biriyle konuşmuyorum, genel olarak konuşuyorum

🥸✅

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
Sorun olmamalı çünkü asetonda parçaladınız. Daha fazla asit sadece daha fazla safsızlık yapar.
Sıcak asitlendirilmiş freebazı soğuk asetona döktüğünüzde büyük kristaller elde ettiniz mi?

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Geçmişte 120C'de yaptığımda evet Büyük kristaller elde ettim şimdi 130C'de parlak toz elde ediyorum

Teşekkürler.

View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Buna "aşırı doymuş çözeltilerin kristalleşmesi" denir. Aşırı doygunluk oranı ile ilgili 3 ana parametre vardır:
- kristallerin boyutu
- kristallerin büyüme hızı
- kristal tanelerinin çekirdeklenmesi

Aşırı doygunluğun bir noktasına ulaşıldığında, çekirdeklenme hızla büyür ve kristallerin büyümek için "fırsatları olmaz". Yani bu bir tozdur.

Bu ilişkiyi açıklayan genel grafiği görebilirsiniz.
RrDltyi3jz

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
"Kirli" asetondan freebazı geri kazanıyorum ve asetonu da geri kazanıyorum.
Yaklaşık 40 litre kirli asetondan 1 litre freebaz elde ettim, bu çok fazla ürün demek ve verimi artırmak için bunu yapmak çok önemli.

Bunun için benim yöntemim:

Asetonu bir rotavapta vakumda, kondansatörden daha fazla aseton inmeyene kadar buharlaştırın.

Küre içinde oluşan karışım dışarı alınır ve hacim olarak ölçülür.

Aynı hacimde su eklenir, karıştırılır ve aynı hacimde çözücü eklenir ve hepsi birlikte karıştırılır.

pH 2'ye kadar kısım kısım %37 HCL eklenir.

Katmanları ayırın, çözücü katmanı atılabilir veya çözücüyü geri kazanmak için saklanabilir.

PH 12 olana kadar organik faza porsiyonlar halinde NaOH+su çözeltisi ekleyin.

Katmanları ayırın, alt katmanı çıkarıp saklayın ve üst katmanı çözücü ile ekstrakte edin.

Bu çözücü katmanı daha önce tuttuğumuz alt katmana ekleyin, kurutun, süzün ve yıkama asetonunda kalan tüm freebazı elde etmek için çözücüyü buharlaştırın.

;-)

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bir diğer önemli nokta da iyi bilinen bir temel tekniktir; sıcaklığı mümkün olduğunca yavaş düşürmektir. Teorik olarak en iyi zamanlama her 30 dakikada bir 1C'dir. Dürüst olmak gerekirse bu zamanlamayı hiç yapmadım ve asla yapacağımı da sanmıyorum hahah bir kabus olabilir ;-) Küçük ölçekte programlanabilir bir ocak gözü ile yapılabilir.

View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Dün aşırı doymuş çözeltilerin kristalleşmesi teorisinin bir kısmını okudum. Hatta başlangıç sıcaklığından arzu edilen sıcaklığa kadar, sıcaklığın 1 saatte kademeli olarak 3C artırıldığı yavaş ısıtma yöntemini bile buldum. Bu gerçekten bir kabus olabilir.
Hiç böyle bir şey denediniz mi?

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Bu prosedürü yavaş sıcaklık düşürme ile tekrarlamaya çalıştım. Ve %100 eminim - ocak gözü çalışmıyor.
Bakın, plakanın alt kısmında sıcak bir yüzey, üst kısmında ise soğuk hava var. Bu, çekirdeklenmenin altta başlamadığı anlamına geliyor - alt kısım daha sıcak, bu yüzden şans yok.
Sonuç olarak, üstte hızlı bir şekilde ince kristal tabaka oluşur ve suyu çözeltinin içine hapseder. Su artık buharlaşmaz.
Ocak gözünün T'sini RT'ye kadar düşürebilirsiniz, bunun bir faydası olmaz. İçerideki jel kilitlendi. Kristalleşme durdu.
Sonunda üstteki kristal tabaka kırılırsa, aşağı düşer ve kristalleşme hızlı ve hemen gerçekleşir. Bu da büyük kristaller elde edemeyeceğiniz anlamına gelir.
Hava girişini azaltmak ve üst katmanı daha sıcak tutmak için kristalleştiriciyi bir tür kapakla örtmeyi denedim, ancak yardımcı olmadı.

Sanırım büyük kristaller elde etmek için kristalleşme sürecini bir şekilde yönetmeniz, çekirdeklenmeyi alttan başlatmanız gerekiyor. Ve bunu yapmak için, ayarlanabilir T'ye sahip bir tür kurutma kutusuna ihtiyacınız var ve ısıtma kaynağı ÜSTTE OLMALI!!!

Bu durumda, çekirdeklenmenin altta başlama ihtimali vardır.

Sanırım, sıcaklık tam olarak ayarlanabiliyorsa bir mutfak fırını iyi olabilir. Ama bende öyle bir fırın yok.

View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Bu, bu sürecin ara kısmıdır. Daha sonra alttaki tüm sulu tabaka bir tür "lapaya" dönüşür. Zaman kaybı. Ayrıca yüksek T'de bu kadar uzun süre maruz kalmak bazı şeyleri buharlaştırıyor. 250 gr saf tozun yaklaşık 20 gr'ını kaybettim.

Başka fikirlerim de var. İlham geldikçe deneyeceğim.

YPNtbTkrZ3

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Yarın ne yapacağıma dair ayrıntılarla cevap vereceğim, ancak yöntem uygun şekilde çalışıyor, yine de ilham bulmak istiyorsanız tamam, geliştirmek ilginç olacağından emin olabilirsiniz.
Bugün çok yorgunum, kusura bakmayın.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bu ipucu, karıştırma sırasında 108C'ye ulaştıktan sonradır.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Şimdi tamamen MDMA üretimine odaklandım ve MDMA için kristalizasyon işlemi sırasında çok az miktarda su kaldığında daha güzel parçalar elde ettiğinizi gördüm, bu nedenle ısıtma sıcaklığı 108C'de bırakmak daha iyidir, muhtemelen daha az test edip güncelleyeceğim.
Güncellenecek bir başka nokta da asetonda kristalleşme süresi Farklı testler yaptım ve aseton tekrar -2C -5C'ye geldiğinde daha fazla kristal oluşmuyor, bu yüzden bekleme süresi o ana kadar azaltılabilir.
Teşekkürler.

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Açıklamanızdan anladığım kadarıyla, 108C sıcaklıkta su içinde doymuş bir MDMA çözeltisi elde edene kadar fazla suyu buharlaştırıyoruz.
Isıtmanın (buharlaştırmanın) hızı / yoğunluğu herhangi bir fark yaratır mı?
Ve başka bir soru: 100 gr MDMA HCL ile çalışıyorsak, kristalizasyon için hazır olan bu doymuş çözeltinin yaklaşık hacmi nedir?

View previous replies…

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Bu durumda 100gr için çözüm 750ML'dir.
Isıtma yoğunluğu ürünü etkileyebilir, orta derecede ısıtma öneririm.
Teşekkürler.

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Aslında ben nihai hacmi soruyordum.
Başlangıç için elimizde 100 gr MDMA HCL (yaklaşık 120 ml) + 630 ml su var.
O zaman 108C noktasına ulaştığımızda nihai hacim nedir?

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Benim çözümümden mi? Sanmıyorum, yani benden %100 bir şey sipariş etmediniz. Ve resimde asetondan yeni çıkmış gibi görünen madde hala yeniden kristalize edilmeli.

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Tam olarak bilmiyorum, bu noktada hacmi hiç kontrol etmiyorum, sadece sıcaklığı kontrol ediyorum ama sanırım 120/150ml civarında.
Sıcaklık 108-109 tamamdır.

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Kristal 0.7 ml'de 1 g su ile yolunuzu yaptı ve ısıtın sadece asetonla yıkayıp kurutmam ve bitirmem gerekiyor

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Benim yöntemim sadece su ile ısıtmak değil, daha önce önemli adımlar var ve miktarlar kullandığınızla aynı değil.

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Reaction score
112
Isıtmayı yeni bitirdim. 108C'deki toplam hacim yaklaşık 140-150 ml, bu da Raoult yasasına uyuyor.
Su hacmi - V
K = 0,52 (su için)
dT = 8 (sıcaklık arttı)
M = 193,25 MDMA HCL'nin molar kütlesi
m = 100 HDMA HCL kütlesi

V = m x K x 1000 / ( M x dT ) = 100 x 0.52 x 1000 / 193.25 x 8 = 33.6
o zaman MDMA HCL'nin hacmi yaklaşık 110-120 ml'dir.

Benim için tüm fazla suyu buharlaştırmak (başlangıçtaki 750 ml çözeltiden) orta ısıtma yoğunluğunda yaklaşık 2,5 saat sürdü. Çok yavaş değil mi?

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
asitlendirilmiş serbest bazınızı damıtılmış su ile ısıttınız ve bu kristalleri mi verdiniz? bana daha iyi açıklayabilir misiniz?

kharpa177

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
Freebazınızı nasıl kristalize ettiğinizi söyleyebilir misiniz? Freebazınızı ısıtmak zorunda mıydınız?

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
Yolunuz sudan geçiyor

Attachments

• fnab1CdJsu.jpeg
    fnab1CdJsu.jpeg
    5.9 MB · Views: 680

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
657
Deals
8
Ne miktarda ürün kullanıyorsunuz? Küçük kristaller gibi görünüyor.

mocnykutas

Don't buy from me
New Member
Reaction score
106
800g

Attachments

• S2rc1QMtqE.jpeg
    S2rc1QMtqE.jpeg
    6.5 MB · Views: 614

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Reaction score
18
0,7 ml su için 1 g mı kullandınız?
Dondurucuda 48 saat 30 dakika kaldıktan sonra ürününüzün ne kadarı hala suda çözünmüş durumdaydı?
Kristalleri kurutmanız ne kadar sürdü ve nasıl kuruttunuz?

tweaker2

Don't buy from me
Resident
Reaction score
20
bu yöntemden bu başlıkta bahsedilmedi, bu yüzden buraya ekliyorum çünkü çoğu kişi bu büyük "şampanya kayalarını" yapmak istiyor, bu yüzden sadece mdma hcl tozunuzu tencereye koyun ve eriyene kadar ısıtın (140-150) ve sonra soğuması ve katılaşması için bir kenara koyun ve isterseniz daha küçük kayalara bölün