Пречистване на амфетамин чрез киселинно-основна екстракция

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Съотношението може да се избира свободно, независимо дали е 1:1 1:4 или 1:10, като колкото по-рядка е сярната киселина, толкова повече разтвор е необходим за неутрализирането ѝ. Някои използват и 2 различни разтвора, в началото 1:1, а когато наближи рН6, вземат по-рядък разтвор, защото така е по-лесно да се регулира рН6, без да се прекалява с подкиселяването. Имайте предвид, че колкото по-гъст е разтворът на H2SO4, толкова по-голям е рискът от временно подкиселяване, трябва да добавяте разтвора много бавно, за да избегнете това.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Продължавам да прекалявам с подкиселяването... Мислех, че утаяването ще е незабавно, затова продължих да добавям киселина и когато проверих, тя беше 1, червена. Опитах се да я върна обратно, като добавих още ацетон, но тогава започна да прави кристали. В този момент не знам какво да правя, да започна отначало или да го филтрирам. Какви са последиците от прекаленото подкиселяване и какво можете да направите, за да го поправите.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
ако има излишък на киселина, вероятно има само един начин да се разреши този проблем: да се направи отново АБЕ. простото промиване в ацетон няма да помогне.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
също така имайте предвид факта, че киселините и алкохолите образуват естери в кинетиката на равновесна реакция, поради което не съхранявайте разтвори на особено силни киселини в алкохоли (първичните алкохоли, особено метанолът, са забранени; IPA е по-добър, но ацетонът е най-добър)
 

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 7, 2023
Messages
22
Reaction score
19
Points
3
Една поправка: всяка силна киселина ще започне каталитична самокондензация на ацетон с резултати от цветни катрани и различни ненаситени кетони.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
може да се получи наситено червено, когато се забрави за него, но съветвам да го изхвърлите веднага след като работата е свършена, най-много се сещам, че витриолът е силен окислител по традиция и бях направил разтвор от него в съединение, от което може да се получи триацетонпер... кабум, ако случайно окислителят е 50%+ а.к. пероксид
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Следващото наблюдение, кой път за синтез на амфетамин няма значение.
След като А-свободата се освободи с добавянето на NaOH и се събере маслено на повърхността, извършвам екстракция с петролен етер.
Първо прехвърлям разтвора в цилиндър и изчаквам да се образуват слоеве. Със спринцовка събирам горния слой в колба на Ерленмайер. След това разтворът постъпва в делителната фуния и се разклаща 3 пъти с 10 % от обема на разтвора с петролен етер и също се събира в Ерленмайеровата колба.

Тук се забелязва, че амфетаминовата основа не се смесва напълно с петролния етер и тук също се образуват два слоя.
Ерленмайерът се изсушава с 1-2 чаени лъжички MgSO₄ и сега се случва нещо странно.
Разтворът става все по-гъст и по-гъст, дори разклащането не помага, той се превръща в каша. Два часа във фризера и след това вакуумно филтриране и сега имам много повече сол, отколкото съм добавил.

Какво се случва тук?
Дали А-фребазата реагира със SO₄ от MgSO₄ и образува амфетамин сулфат?

Когато частично разтварям солта в чаша с вода, отново се образува маслен слой. След добавянето на NaOH горният слой може да се извлече и да се постави заедно с петролния етер върху блюдо, за да се изпари етерът.

Кой може да ми каже какво се случва там с MgSO₄ по време на сушенето, друг изсушител ли да избера?
Дали да се използва нещо друго като петролен етер?
Благодарен съм за всяка помощ. благодаря.
 
View previous replies…

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
ACAB, препрочетох поста ви и мисля, че ключът към проблема е в това изречение:
Това означава, че слоят, който извличате като `маслена основа`, не е чиста маслена основа. Защо не използвате малко петролен етер (или друг неполярен разтворител) и тук? Искам да кажа, че от момента, в който разтворите ви достигнат рН12 и се образува слой, е добре да отделите масления слой, но го поставете в делителната фуния и добавете равно количество петролен етер, след което запазете слоя с петролен етер в Ерленмайер, ако се образуват два слоя. Слоят, който не е петролен етер (ако се образува), може да се добави към първоначалната вода и след това да се извлече с останалата вода. Използването на само 10 % от обема на водата 3 пъти вероятно е твърде малко, използвайте 30 %, след това 20 %, след това 20 %.

Знам, че това е доста голямо количество етер, но можете да използвате водата като индикатор: водата става почти прозрачна, когато по-голямата част от маслото е извлечена.

Комбинирайте фракциите на бензиновия етер, добавете ги в делителната фуния и промийте поне 2-3 пъти с дестилирана вода, а след това 1 път със солен разтвор (наситен разтвор на NaCl). След това започнете сушенето, но добавете само "достатъчно" MgSO4, а не "повече е по-добре". Когато след 15-20 минути MgSO4 покаже ефект на снежна топка, значи сте готови. Ако разполагате с мол сито, можете да го използвате вместо MgSO4/Na2SO4. Филтрирайте MgSO4 по гравитационен метод. Аз не го харесвам, тъй като той има доста малък размер на молекулите и може да премине през някои филтри и да се наложи да се филтрира повече от един път.

Когато получите бистър и сух бензинов етер, тогава го дестилирайте, така че използването на повече преди това няма да има значение, ще го получите обратно. Така или иначе трябва да правите това с повечето от вашите разтворители.

Също така, като общо правило, когато охлаждате или просто оставяте навън сухи разтвори, никога не забравяйте да ги покриете с кухненско фолио и гумена лента, така че да са херметически затворени.

Уведомете ни, ако проблемът продължава да съществува, ако следвате този начин.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Предполагам, че образуваният слой може да се отдели (за мен това е А-масло, защото там не може да има нещо друго, освен примеси, след като съм освободил свободната база) и трябва само да екстрахирам останалата част от разтвора с петролен етер. Това предположение не е ли правилно?
Защото, ако се опитам да екстрахирам двата слоя с петролен етер, винаги имам 3 слоя и не успявам да екстрахирам всичко, или би трябвало да направя много екстракции, докато средният слой се разтвори напълно. Ако това изобщо е възможно.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Благодаря за интересния метод. Опитвам се да пречистя доста мръсен MDMA HCL. Самият продукт изобщо не е бил пречистван. PH в началото беше 7.


Така че кристалите след първата кристализация са почти черни. Опитах се да довърша някакво малко количество около 18 гр + 20 мл вода.

Направих стъпка 2 и достигнах PH=12. Бяха необходими около 6 ml 50% разтвор на NaOH. Но вместо да се образува отгоре, свободната основа се образува отдолу. Има и трети слой, много тънък, едва видим, отгоре. Почти съм сигурен, че фребазата е на дъното, тъй като тази част има специфична миризма на путка.

Това нормално ли е и мога ли да започна стъпка 3, или съм направил нещо погрешно?

Qbg7XdJYf1
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
След нощта в разделителната фуния слоевете промениха позициите си.
Тук се намират три слоя - вода, свободна основа, етер.
Изглежда, че този черен слой е свободната основа. Отделете го и проверете теглото - то отговаря.
V9La6sfKEo
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
След всички усилия получих приблизително 10 ml от чистата свободна база. Не знам сега, или съм допуснал грешка, или обемът на замърсителите е бил огромен. Мисля, че и двете. Както и да е, не е зле за първи път. Поне последователността вече ми е ясна.
Направих промивка 3 пъти с етер, докато цялата емулсия се разтвори. Изсуших с MgSO4, изпарих го под абсорбатора и го подкиселих в студения ацетон с 36% HCl. Резултатът изглежда доста чист.
Доколкото разбирам, емулсията се е образувала от високото ниво на замърсители, а целта е била да се измие свободната основа от цялата тази черна гадост.

8xWAGRcn7k
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Общо 9 грама от чистия продукт - точно както си мислех в едно от предишните съобщения.
Малко съм разтревожена от PH=7,5 - това ли е катастрофата за перорален прием?
85gl0tmScY
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Мисля, че е така. Сместа ви изглеждаше твърде мръсна.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
pH в лигавиците ви е 7, това е добро pH.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
94
Points
28
Всъщност по-високото рН увеличава скоростта на абсорбция и количеството на амфетамините. Веднъж облизах малко прясно направена основа от върха на пръста си, тя изгори, но след това получих почти психеделичен прилив от малко количество.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Опитах се да работя с DCM. По мое мнение с етер е много по-лесно да се работи.

Също така беше отбелязано, че в края на изпарението на дъното на бехеровата чаша се появяват солни кристали в едва забележимо количество. Това означава, че DCM лесно се разгражда до HCl + CH2O в присъствието на вода. Вероятно изсушаването с MgSO4 не е било перфектно(((( или някаква вода е била уловена от въздуха.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Още един глупав въпрос за промиването с етер.
Струва ли си да се използва някаква дестилационна система за отделяне на чист ФБ от етера вместо изпаряване, в случай че се използва петролен етер 40/60?
Основната цел е да се направи по-бързо от обикновеното изпаряване в чаша и вероятно да се спести малко етер в приемната колба.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ниска температура на водна баня или само вакуумна дестилация, чух, че най-добре е да се използва ротовап при ниски точки на кипене... но никога не съм използвал такъв
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Ротавап е най-добрият, това е сигурно. Вевор се продава за 1140 EUR, може би дори бих си купил, но просто нямам място, където да го съхранявам)))))))))
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Останах с впечатлението, че диетилният етер е неполярният, който трябва да се използва. Мислех, че петролният етер е напълно различен... Петролният етер е далеч по-лесен за получаване, така че ако това работи, толкова по-добре... Каква е разликата между двата етера? По-добре ли е да се използва единият от другия
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Тук това няма значение
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Видях пречистване на хероин и там се споменават други разтворители, мисля, че метанол или диетил етерһттр://.... Може ли и тук да се използва вместо това петролен етер. Също така защо няма значение... Мислех, че са много различни.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Затова се затруднявам със стъпка 8. Струва ми се, че тук има много загуби и разхищения. Прехвърлих екстракта от сепариращата фуния добавих магнезий поставих във фризера. Сега тук направих филтъра с вакуум. Мисля, че Бюхнер е много по-добър от настройката, която получих, тъй като тя протече и обемът е твърде голям. И така, първо, когато наливаш в уредбата, трябва ли да изхвърлиш всичко... Не разбирам как правилно да изсипя екстракта от етера, без да получа магнезий с него, освен ако не изсипя целия екстракт, тогава в този момент ми остава много екстракт с магнезий, какво да правя с тази останала част, за да отделя. Също така съм приложил снимки на теча. Какво да правя с това. Всичко това отпадък ли е . Ако има магнезий, който е преминал през филтъра, какво трябва да направя? По принцип съм заклещена и чакам на тази стъпка
 

Attachments

  • uRmBhZdtAo.jpg
    uRmBhZdtAo.jpg
    5.8 MB · Views: 615
  • tgf4n2iJy8.jpg
    tgf4n2iJy8.jpg
    5.8 MB · Views: 600
  • eKPQJ5jCxG.jpg
    eKPQJ5jCxG.jpg
    5.7 MB · Views: 560
  • c5heBExUCz.jpg
    c5heBExUCz.jpg
    6.6 MB · Views: 590
View previous replies…

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Какъв вид филтър е това?
Бих извадил разтвора от фризера, разбъркал бих го добре и след това бих го излял съвсем равномерно във филтъра, към края изплакнете филтъра с разтворител, за да намалите загубите.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Това е вакуумният филтър на joanlab... Беше евтин, но дизайнът му е изцяло погрешен, позволява на нещата да изтичат отвън... Я ще опитам да се налива по различен начин Прочетох лепенката, която Патън написа, полезна за изясняване на нещата малко
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
@deeperdive36 Изглежда, че става дума за сачмено съединение, което се държи заедно със скоба.
Опитахте ли да намажете предварително сачменото съединение с грес за шлайфане и да завъртите сачмата, докато шлайфането стане ясно?
Това би трябвало да реши проблема ви.
 

deeperdive36

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 24, 2023
Messages
10
Reaction score
0
Points
1
Аааа, спомням си, че някъде бях чел за смазването му. Ще го опитам днес, надявам се, че ще се оправи проблемът. Благодаря.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Хайде, човече: можеш да го направиш. Ако аз с ръце, които растат от задника ми, мога, значи и ти можеш.
И да! Няма нищо по-приятно за очите ми от MDMA след промиване с етер.
AlO4WhDYHz
 
Top