Изомери и винена киселина

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Мисля, че нещо не е наред с графиката.
Ако използвате L+-винена киселина (по-евтина и по-лесна за намиране), D-енантиомерът (amph,Meth) ще бъде в разтвора, а не в твърдото вещество, както изглежда там.
Ако използвате D-винена киселина (по-скъпа и трудна за намиране), D-енантиомерът (amph, Meth) ще бъде в твърдото вещество.
Благодаря.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Неговата схема е правилна. Солта се утаява в твърдо състояние. Няма разлика, сол на л-амфетамин с винена киселина или сол на л-амфетамин с винена киселина. Можете да промените киселината и да получите различен изомер в твърдо състояние със следните процедури.

P.S. Същото важи и за метамфетамина.
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Приложих картинки там (снимка 18). Ще направим видеоклип с разделянето на d-изомера, за да го обясним. Мисля, че много от същите въпроси ще има и след видеото =)
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Какво имате предвид под снимка 18.
"Утаяваме d-амфетамин с допълнително количество d-винена киселина". Мислех, че d-винената киселина, която сте използвали, е разбила d-винената сол на l-амфетамина. Как тя ще утаи d-амфетамина, останал в разтвора?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
D-тартарът оставя желания енантиомер в разтвора, вашето твърдо вещество сега е вашият отпадък в този случай, противоположен за L-тартара (обикновения), след което утаявате с желаната киселина. И при двата процеса ще стигнете до сулфат или фосфат, тъй като тартаратите не се съхраняват
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Разбрах, че: "Не съм съгласен с това, че трябва да имам достъп до информация за химичните вещества. Но ако сте прочели процедурата, която е публикувана , ето я.
"Екстрахирайте с 5 ml петролен етер и загрейте разтвора, добавете към сместа 2,45 g d-винена киселина в алкохолен разтвор. След това добавете алкохол до пълното му разтваряне и охладете при разбъркване. Утаява се d-винена сол на l-амфетамин. d-амфетаминът остава в разтвора. Можете да повторите процедурата за почистване на утайката от l-амфетамин d-винена сол с метанол, за да увеличите добива."
За тази следваща част говоря.
"Утаяваме d-амфетамин с допълнително количество d-винена киселина. Филтрираме утайката, получаваме основата на d-амфетамина, като добавяме алкална основа до pH = 11"
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Това е по процедурата g pattons, това грешка ли е
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Да, това няма смисъл , изчакайте и вижте какво видео е като той прави :)
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Имам предвид, че излишъкът от d-винена киселина утаява и d-амфетамин. Това е нещо като а/б екстракция. Мисля, че можете да пропуснете тази стъпка и да подкиселите етерния разтвор след първото добавяне на d-винена киселина.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Ок. Но как може да утаиш d амфетамин с d винена киселина, Когато отделяш
l амфетамин d тартарат със същата тартарова киселина в етапа преди
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Съществува много объркване около тази тема. Надяваме се, че вашето видео хвърля малко светлина върху нея .
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Направих го в еквимоларно съотношение. За d-amph се използва излишъкът на d-тартран.
 

Davidrobinson

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 16, 2022
Messages
86
Reaction score
18
Points
8
Така че L+ винената киселина може да утаи и двата изомера
 

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Звучи добре по този начин

Аз имам друг начин. Използвах L++ винен разтвор. Правя базовото масло и л++ тартара заедно.
Приготвям 1,4 л h2o и слагам 700 г винена киселина заедно. Тази смес слагам върху 1 л свободно базово масло.

След няколко минути той стана твърд. Оставям масата да се охлади и след няколко часа ще я отделя с центрофуга.
Маслото, което излезе, се превръща в ph11/12, за да получи базовото масло.
А прахът, който остава в центрофугата, го приготвям с гореща вода и също така донасям с наола до ph 11/12, за да получа базовото масло

D и L са отделени..


Някакво предложение, за да го направя по-добре?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Изсипвате ли водния слой от слоя с разтворител преди центрофугиране? Струва ми се, че губите продукт във водния слой, ако да, но може би не разбирам.
 
View previous replies…

smallworker

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 17, 2022
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Да, свалям от твърдото парче цялата вода във филтърна хартия и след това събирам водата и водата от центрофугираната твърда маса.

Това заедно го правя с Ной ph 12
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
да, вероятно, той описва пътя на L-тартарата. той центрофугира, за да отстрани колкото е възможно повече разтворител и l-amph, след което базифицира твърдия си продукт( d-amph l-тартарат) и репреципитира, доколкото разбирам, което е добре
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,660
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте. Вашата L-винена сол на d-амфетамин няма да се утаи във вода, защото е разтворима във вода. Както написах в ръководството си, трябва да използвате алкохол за винената киселина.
 
Top