Изомери и винена киселина

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Ето, направих това преди известно време, първият ред описва "моята" процедура, не съм навлязъл в подробности за пътя на D-винена киселина, защото нямам опит от първа ръка, но при използването на L-винена киселина в излишък, както е описано, се получава, поне според мен, доста оптически чист продукт, все още нямам начин да го докажа, но теорията се потвърждава, както и фармакологията, която е забележимо по-добра, по-нисък сърдечен ритъм, без спазми, намален бруксизъм.Също така фактът, че L-винена киселина(правят разлика) се обсебва редовно, ако сте в крак с литературата. това е случай на "доверете ми се, брато", но както казах, теорията е солидна.

Ще положа малко труд през следващите дни, работейки "на запис" с моите резултати и пропорции и може би ще отворя тема, за да покажа моите открития, или ще публикувам тук idk

също така извинете за рисунките, не съм най-добрият графичен дизайнер


Ij0D3XaBvK
 
View previous replies…

Ihml

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 3, 2024
Messages
7
Reaction score
6
Points
3
Може ли да се използва обикновен хартиен филтър за филтрация, или вместо него трябва да се използва филтър от боросиликатно стъкло? Тъй като амфетаминът е слаба основа с рН около 11.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Знам, че вие не изхвърляте вашия L- метамфетамин, когато можете да направите инверсия и да го превърнете в D- метамфетамин. Виждал съм го да се прави по няколко начина.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Здравейте, да, това може да се направи чрез тиоли. Тези съединения имат изключително лоша миризма.
 

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Някой от вас изпълнявал ли е тази задача?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Не, чел съм за този начин.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Добре, имам резултатите от моите тестове, като се опитвам да следвам видеометода, но подобни реактиви, които имам под ръка и които обикновено използвам.
Разделих 70gr рацемична свободна основа (не е дестилирана с водна пара и не е правено киселинно-основно промиване, просто е извлечена и изсушена от редукцията на NaBH4 P2P) на 2 равни части от по 35gr. С първите 35 gr направих видеопроцеса, но с някои различни реактиви, а с другите 35 gr направих метода, който използвам за направата, който е подобен на видеопроцеса:

- Метод 1 (видео метод)


- 35 грама чиста свободна основа
- 42 грама L-винен камък
- 205ml метанол
Количествата са като съотношението във видеото, но метанола реших да използвам с 12% по-малко, тъй като етанолът във видеото е 88% разтвор.
Добавих киселината в колбата, след това метанола и накрая фребазата.
След като започнах да разбърквам, веднага се случи това, което обикновено ми се случваше в останалите процеси, които съм опитвал за тази цел, твърдите соли се утаиха бързо, образувайки маса.
Охлаждах я в продължение на един час, като при нагряването масата се превърна в гъста течност.
След часа на рефлуксация я държа при температура около 4-5 часа, докато в сместа не се появят нови твърди частици.
Филтрирах я и съхранявах в различни съдове твърдата и течната част.
-Течна част
Охлаждам течната част във фризера с разтвор на NaOH, за да избегна излишната топлина при етапа на алкализиране.
Добавям бавно разтвора на NaOH към сместа до ph13 и го добавям в разделителна фуния в продължение на 30 минути.
Изваждам долния воден слой и го запазвам, а горният тънък маслен слой се съхранява в съд.
Екстрахирам с DCM водния слой и добавям тези DCM екстракции към масления слой.
Изсушавам го с безводен натриев сулфат и го филтрирам.
Изпарих DCM и получих 10 грама D-meth фрибаза (не изглежда толкова чиста, колкото трябва)
- твърда част

Добавих повече или по-малко същото количество топла вода, отколкото грама от теглото на твърдата част, разтворих я с разбъркване и я оставих да се охлади.
Добавих бавно студения разтвор на NaOH до ph13 и го добавих в разделителна фуния в продължение на 30 минути.
Следващите стъпки са абсолютно същите като при течната част.
След като DCM се изпари, получих 15 грама L-мета фрибаза, която също е доста "мръсна"

- Метод 2 (този, който обикновено правя и е подобен на метода от видеото)



- 35gr чиста свободна база
- 41,2gr L-винен камък
- 412ml метанол
Метанолът и виненият камък се смесват до пълното им разтваряне, добавя се фребазата при разбъркване и се продължава да се разбърква енергично 2-3мин.
Оставя се на RT в продължение на 24 часа, докато се образува пълна твърда маса (ако след няколко часа не се образуват твърди частици, трябва да се разбърка отново).
Филтрира се и сега се изпълняват абсолютно същите стъпки като при другия метод.

- В течната част, след като имах всички екстракции на DCM, реших да направя киселинно-основно промиване, дори цветът на DCM изглежда по-чист от другия, за да избегна да бъда "мръсен", както се случи при първия метод, и получих 10 грама D-meth абсолютно чист и неподправен (линк към снимката в долната част)
- В твърдата част се получиха 13 грама достатъчно чист L-meth свободна основа без киселинно-основно промиване.
- Проблемът с почистването може да се реши и по време на етапа на кристализация, има много начини.

Очевидно е много трудно да се провери колко D или L има в действителност в нещата, само с хирален анализ не е лесно достъпно.
Знам също, че не е най-правилно да се сравняват два метода, които използват някои различни реагенти, но в действителност те изпълняват практически една и съща функция в процеса.

Накратко, сходни методи и добиви, основните разлики са, че при втория може да се избегне рефлукса (така че може да е по-лесно) и крайните фребази изглеждат по-чисти от другите методи.

Когато отново имам свободно време като този уикенд (за съжаление не е обичайно :-( само ще остане да тествам в малък мащаб "мексиканския" метод за разделяне на изомерите на метамфетамините е доста различен и съм го правил само в голям мащаб, въпреки че накрая реших да използвам обяснения метод и за голям мащаб.
Това ще са трите метода, които направих, и мога да говоря за тях с опит.

За това кога и как да се направи киселинно-основно промиване вместо парна дестилация... и т.н. и т.н. е необходим пълен и дълъг пост, същото важи и за кристализацията.

Мисля да публикувам всички възможни и по-изгодни варианти по време на пътя от BMK(5449) до D-Meth HCL, но това ще е дълга работа и не знам кога ще имам достатъчно време отново хахах, поне е планирано.

Благодаря.
 
View previous replies…

Tweaker

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Какъв е третият метод? Предполагам, че той е много по-подходящ за широкомащабно производство?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Разтворете 1 mol винен камък в 200 ml H2O и добавете 1 mol свободна основа, като разбърквате.
Оставете го да престои 24 часа на RT.
Филтър....
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Следвах метод 2, защо твърдото вещество не се появява?
 

Attachments

  • WQx6YGqaoz.jpeg
    WQx6YGqaoz.jpeg
    5.7 MB · Views: 345

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Настроих сместа от метанол и свободна основа на ph 13 и се опитах да я екстрахирам с толуол, но всичко се смеси. Поради това не можах да го отделя. Как се прави това или къде е грешката ми? Редовно го правех с h2o, доста подобно на този метод. Единственото дразнещо нещо е, че трябва да прекъсвам 2 пъти, за да получа висок d-изомер и по този начин да получавам високи загуби.
 
View previous replies…

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Братко, използвай хексан.

Хексанът се наслоява с метанол и вода.
Толуенът се наслоява с вода, но НЕ и с метанол

https://www.sigmaaldrich.com/MK/en/technical-documents/technical-article/analytical-chemistry/purification/solvent-miscibility-table
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Благодаря ви
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Може ли някой да опише някои основни принципи на винената киселина за начинаещите, моля? Или, може би, има някаква популярна статия за нея?

Прочетох някаква "брошура" за винената киселина и останах с впечатлението, че тя реагира отделно само с един изомер (LorD), оставяйки друг непокътнат. Грешно ли е това?

Разбира се, мога да повторя стъпките, както са описани в "наръчника", без да разбирам, но моето състояние на духа винаги изисква да разбера напълно темата.
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Много просто.

Към разтвор, съдържащ избраната от вас рацемична смес, се добавя L-винена киселина, докато не се образува повече утайка. Утайката е левовият изомер.

Ако това е, което сте искали, го филтрирате, а филтърната утайка е вашият продукт (тартаратна сол).

Ако искате декстро изомера, той остава разтворен във филтрата вместо във филтърната утайка. След това го превръщате в желаната сол, като например хидрохлорид, като изпомпвате газ HCl през разтвора. Обикновено има стабилни соли, които можете да утаите от филтрата след това. Зависи от това коя искате.

Трябва да се отбележи, че можете да закупите и D-винена киселина, но тя е по-скъпа и обикновено не си заслужава.

Общата идея е, че тъй като киселината е или (L-), или (D-), тя винаги ще реагира само със специфичния изомер на двата енантиомера.
 
View previous replies…

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Не виждам защо да е различно, но добре, би било интересно да се знае емпирично с тест на ЕК.
Изобщо не е екзотермичен, особено в среда на петролен етер. не е много разтворим в петрол, най-добрата разтворимост, различна от вода или нещо непрактично, са алкохолите.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Не, още веднъж не, моля! хахахахахахахаха "СИЛНИЯТ" ИЗОМЕР(R-D) В МЕТАЛ с L-ТАРТАРИНОВ РАЗТВОР Е В ТЕЧНАТА ЧАСТ, А НЕ В Твърдата ЧАСТ! А ЗА MDMA ИСКАТЕ ТВЪРДАТА ЧАСТ ВМЕСТО ТЕЧНАТА (S-L).
;-)
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Ако случаят е такъв, ще можете да го извлечете с хексан или толуол. Но не можете
 

Never to sleep

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 31, 2022
Messages
128
Reaction score
158
Points
43
Опитвали ли сте се дори в действителност да извършите това сами? Знаете, че няма как D-метамфетамин тартаратът да се утаи, когато добавите L-винена киселина, нали? Киселината, която е L-изомер, реагира само със същия изомер на противоположна основа. Това означава, че е точно както казах. Желаният от вас D-метамфетамин (по-добрият изомер от двата, които бихте искали да запазите) остава разтворен в свободната основа, която е течният филтрат, който след това можете директно да изпомпате със сух газ HCl, за да получите сладката сол D-метамфетамин хидрохлорид. Повярвайте ми, човече. Ето как става това... Благодарете ми по-късно, когато изпробвате резултата.

Изглежда, че това наистина обърква хората.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Благодаря за корекцията. Не съм объркан с R-S, но все още съм объркан с твърдо и течно: така че много дебати за това)) хаха
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Разделяне на изомерите на MDMA за първи път. Пълен доклад.

Стъпка 1.
Получават се 40 g ФБ, промити с п.етер.
Цветът е леко жълтеникав, но добър.
RzVPSsLY26

Стъпка 2.
20,65 gr L-винен CAS 87-69-4 се приготвя в 40 ml вода. Моларно съотношение FB:тартар 1:08.
ФБ и виненият камък се съхраняват във фризера до 0С.

Стъпка 3.
Добавя се винена киселина до PH=2 за 10 минути с известно разбъркване (100 об./мин.) и се оставя за през нощта.
Важно! Реакцията е доста екзотермична!!!
Цветът стана мътнокафяв.
Използваното тегло на винения камък = 22 gr, което позволява да се изчисли теглото на реагиралия ФБ като 28,34 gr. и да се посочи доста висок процент на S-iso в оригиналния рацемик.

Стъпка 4.
Тъй като горният слой на ФБ е емулгиран с долния слой, за разделянето им на три етапа е използван п.етер 15+10+10 ml. Общият обем на ФБ в горния слой (R-изомер) след изпаряване е 9 гр.

Стъпка 5.
ФБ от долния воден слой (S-изомер) се екстрахира с NaOH. ФБ с мътнокафяв цвят се отделя доста лесно. Теглото след изсушаване с магнезий е 40 gr.
Етерното промиване не е прилагано за тази част от FB.
5E2TBOrCRm

Стъпка 6.
Добавя се HCl 36% в обем 14 ml до PH=2, което позволява да се оцени теглото на реагиралия FB като 27-29 gr.

Стъпка 7.
MDMA HCl се загрява до 130С и се промива в 200 ml замразен ацетон.
7YAtRw2EQS

Работата е свършена!

Интересен факт е теглото на ФБ, отделен със стъпка 5 - 40 g. То е равно на теглото на ФБ в началото (стъпка 1). В същото време обемът на HCl, използван при стъпка 6, съответства на теглото на реагиралия FB от 27-29 гр.
Очевидно някои остатъци и странични продукти на винения камък са били смесени с ФБ по време на екстракцията на основата.
 
View previous replies…

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
Малка корекция на стъпка 2: Приготвен L-винен камък - 24,85 гр.
Използвани са 22 гр.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43
S-изотопът е взет след 24 часа във фризера.
Окончателният йелд е 29 гр. розов прах.
PH = 5
LD3fTkbcj2 5X3MS1tasg

Той е разтворен във вода 1 gr : 1 ml и е загрят до 108С за повторна кристализация.
Втора снимка при точка 106С.
TuWsjwd0G8 LeP5fUAxFS

Цветът е странен. Вероятно има около 2-4% примеси. Следващия път ще го промия с етер за по-добър резултат.

Също така имайте забележка относно контрола на PH в два слоя. Пробата е взета от долния слой с Пастьор. След това, като се извади, се промива с ацетон и се пуска върху лакмус. Нищо трудно.
 

Mr Good Cat

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 6, 2023
Messages
281
Reaction score
112
Points
43

Моля, не обръщайте внимание на този мой пост.

Резултатът не е правилен. Той ТРЯБВА да бъде преразгледан в съответствие с новия опит!!!

След няколко дни ще се върна с нов метод за разделяне на изомерите на MDMA.
 
Top