Синтез на MDMA от пиперонилметилкетон (PMK/MDP2P) с мравчена киселина

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Намерих този страхотен BIG мащаб MDMA чрез leuckart, тя обясни някои повече стъпки, но има неща, които не разбирам ощеһттр://.... в стъпка 1 iT SaYS: " Добавете 20 L допълнително масло към 160 L = 180 L." I dont understand that number, since they start from 150L ...I SUPPOSE its the mixing result that this Friend names just OIL



Този метод е използван в миналото в Европа в огромни мащаби за производство на MDMA:

[1] 150 L MDP2P + 400 L NMF + 75 L мравчена киселина :

нагрява се до 190°С (при 140°С H2O + мравчена киселина се прелива) за около 6 часа, докато
миризма на амонячен газ в събирателната колба. Без вакуум! Оставете да се охлади и
промийте с 350 л вода, за да се отървете от излишния NMF. Изтеглете 160 L масло и извлечете
останалата вода с 2 x 30 L DCM. Сварете този DCM при 60°C и 200 mm Hg.
Добавете 20 л допълнително масло към 160 л = 180 л.

[2] Готвене с HCl: хидролиза.

180 L масло + 100 L метанол + (250 L HCl 36% + 550 L H2O): Смесете и гответе. При 60-65°C
MeOH се дестилира, след което се преминава на 95 С и се престоява там 3 часа. Сега получавате
хлоридна сол, която се разтваря във водната част. Оставете да се охлади до 40°C и
екстрахирайте с 40 L DCM. Изхвърлете екстракта от DCM, той е пълен с примеси.
Запазете водната част!

[3] Изготвяне на основен.

100 kg NaOH се разреждат в 100 L вода (90 L 100% HCl се нуждае от +/- 70 L NaOH). Използвайте това
разтвор на NaOH, за да базирате останалата част от водата. НЕ превишавайте 40С! Доведете до
рН 10,3 и тогава ще получите +/- 100 L базово масло MDMA. Екстрахирайте с 2x30 L DCM и
дестилирайте DCM, за да получите сурова база.

[4] Дестилат.

При 4 mm Hg (или друг добър вакуум) и 145°C дестилирате суровата база до
получавате чиста основа. (първо отстранете DCM и водата).

[5] Кристали.
Ако сега знаете името ми, потърсете публикациите ми как да ги направитеһттр://.... Използвайте студен ацетон
и газ HCl...
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
накрая, в стъпката за кристализация, той казва "използвайте студен ацетон и HCL газ.... ако съм разбрал, това означава, че обработва суровата база MDMA, разтворена в студен ацетон, след което ГАЗ? знам, че солта на HCL не се разтваря в ацетон, но може би базата го прави... или той има предвид, че обработва базовия гуд, разтворен в метанол, газ и след това кристализиран в студен ацетон? това ми звучи по-логично
 

Mclssmxxl

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 28, 2022
Messages
74
Reaction score
32
Points
18
Мисля, че сте прави. дестилация на суров продукт -> получаване на чист продукт -> разреждане със студен ацетон -> газифициране на ацетоновия разтвор.
Нямам опит от първа ръка в работата до мд, но това е начинът, който има най-голям смисъл.
 

IM BATMAN

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 4, 2022
Messages
65
Reaction score
9
Points
8
Tnx приятел , ще опитам със сигурност!
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, не. Няма да получите MDMA. Вероятно ще получите MDA, но не съм сигурен.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Колко диетилтера колко метанола колко ацетона?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
2 х50 мл
колкото е възможно по-малко, за да се разтвори
Приблизително 1,5 обема метанол
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Благодаря ви
 

ossi

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 15, 2022
Messages
69
Reaction score
29
Points
18
моля, моля, моля, моля, моля, моля, моля, моля, моля, моля 🙏🏼
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Момчета, имам нужда от експертен съвет от вас. Захванах се с първата си работа без никакъв предишен опит. Успях да направя успешно масло от ПМК и започнах действителния синтез, както е описано по-горе, само умножих количеството по 10. Рефлуксирах с мравчена киселина и N-MF и PMK в продължение на седем часа. След това се охлади малко, така че да не бълбука повече (но не и на стайна температура) и добавих солната киселина. Рефлуксът продължи още три часа. След това добавих достатъчно NAOH, за да получа PH 12. Дотук всичко е наред. Добавих диетил етер и разделих реакционната маса, така че да се отдели и етерът. След това имах проблеми, защото не записах, че етерът трябва да остане със свободната основа. Вторият проблем беше колко магнезиев сулфат да използвам. Раздробих сухия сулфат и добавих твърде много към свободната основа. На следващия ден видях голямо бяло количество и някаква кафява течност, която плуваше отгоре, там вече не знаех какво е целевото ми вещество, съответно не знаех какво трябва да обработвам по-нататък. Първо направих топла водна баня и поставих съда в нея, за да се изпари сулфатът. Мислех, че това, което ще остане, ще бъде моята свободна основа. Но това не се случи. Затова загрех количеството до 100 градуса с надеждата да изпаря сулфата. Нищо не се случи, освен пара, която миришеше силно на анасон, почти като марципан, но без сулфат. Остана бяла маса, която също миришеше на анасон. След това сложих солна киселина в нов съд, капнах сярна киселина, за да се получи реакция на HCL газ. Това също не се случи, така че нагрях киселините и насочих изпаренията към бялата маса. Навсякъде се появиха мехурчета, но цветът не се промени до кафяв. Тя остана бяла. Филтрирах я с вакуумния филтър на Бюхнер и размазах количеството в купа. Следвах рецептата и загрех метанола до 50 градуса. След това сложих метанола върху калта и я разбърках, за да се разтвори. Оставих го да се охлади до 25 градуса и сложих отгоре студен ацетон от хладилника. Състояние: Бяла паста под течностите отгоре. След известно време изхвърлих течностите и поставих купата в контейнера, за да се вакуумира. Бавно, след като започнаха да се образуват мехурчета, не се случваше много. Затова исках да кристализирам отново количеството. Изсипах го в чаша и го загрех до 150 градуса. Нищо повече не се случи. Оставих го да изстине и го оставих настрана херметически затворено.
 

Attachments

  • LKsWk31BXe.jpeg
    LKsWk31BXe.jpeg
    2.5 MB · Views: 283
  • k7HBbjQmwf.jpeg
    k7HBbjQmwf.jpeg
    2.6 MB · Views: 276
  • o5UtZOBy9E.jpeg
    o5UtZOBy9E.jpeg
    3 MB · Views: 262
  • 0XWycdeKur.jpeg
    0XWycdeKur.jpeg
    3.6 MB · Views: 280
  • rXD7IjHW0L.jpeg
    rXD7IjHW0L.jpeg
    3 MB · Views: 274
  • KQnfrp0sUX.jpeg
    KQnfrp0sUX.jpeg
    3.3 MB · Views: 278
  • sh025dmxnR.jpeg
    sh025dmxnR.jpeg
    4 MB · Views: 265
  • SyzgWBH7Nt.jpeg
    SyzgWBH7Nt.jpeg
    2.9 MB · Views: 261
  • D3CTcUaNdB.jpeg
    D3CTcUaNdB.jpeg
    2.7 MB · Views: 262
  • rXiBZhTCpj.jpeg
    rXiBZhTCpj.jpeg
    3 MB · Views: 259
  • kxa8E0pbKg.jpeg
    kxa8E0pbKg.jpeg
    3 MB · Views: 273
  • JQx0BrbOD2.jpeg
    JQx0BrbOD2.jpeg
    3.7 MB · Views: 274
  • GPuibz6XcF.jpeg
    GPuibz6XcF.jpeg
    3.1 MB · Views: 285

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
"Тогава си навлякох неприятности, защото не записах, че етерът трябва да остане със свободната основа".

Какво имате предвид с това, какво направихте, след като събрахте етера със свободната база? Добавихте ли магнезия към етера?
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Отделих етера от свободната база и след това изсуших свободната база с магнезий
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ето това е проблемът. Предполага се, че трябва да изсушите разтворителя, съдържащ фребазата.
Така че или изсушете етера с фребазата, или ацетона, в който ще смесите фребазата преди обгазяването.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
И така, какво мога да направя сега някакви стъпки, за да обезопася някаква маса ?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Ами не знам колко лошо сте се забъркали с фребъра, но ако в него има само сух магнезий, бих го смесил с безводен ацетон и след това бих го газифицирал.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Е, благодаря, ще опитам
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Вие ме
ан нагряване или дестилация или hcl Газ?
 

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Не съм сигурен, че разбирам въпроса ви.
Но от техническа гледна точка би трябвало да имате гумена маса от свободна основа, смесена с магнезиеви соли.
Вземете я и я смесете с безводен ацетон.
След това Отстранете магнезия, който ще се отдели и ще падне на дъното.


След това използвайте газов балон за него.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Съгласете се. Не разбирам защо @RA!NER е решил да затопли тази смес. Няма разтворител. MgSO4 няма да се разтопи. Просто трябва да добавите същото количество етер, както за екстракцията, и да отстраните MgSO4 чрез филтър. След това промийте MgSO4 с разтворител няколко пъти, за да съберете цялата свободна основа.

Вероятно ще загубите част от добива на реакцията.
 

RA!NER

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 20, 2022
Messages
14
Reaction score
1
Points
1
Добре, ще го направя - някаква друга възможност за извличане на кауза им от диетилтера ?
 
Top