Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
To by ovlivnilo výtěžek, borohydrid sodný vytváří exotermickou reakci a tak to funguje.
Mohli byste se pokusit udržet stálou teplotu kolem 60c, zatímco přidáváte p2np, ale mohlo by to být docela těžké.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Napadlo mě, že bych možná výchozí materiál rozpustil v IPA a pomalu ho nakapal do reakční nádoby pomocí nálevky SEP. Rekonstruujete, že by to mělo nějaký negativní vliv?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Dobrý den,

Dnes jsem udělal druhý pokus a tentokrát to šlo mnohem hladčeji.



Jak můžete vidět na obrázku,

Vlevo máte "vodní vrstvu" po extrakci 25 % NaOH a vpravo máte amfetaminový olej, volnou bázi, a-olej, jakkoli to chcete nazvat.

V baňce s waterlyerem vidíte asi 5ml A-oleje, který se mi nepodařilo extrahovat, smíchal jsem waterlayer s IPA a extrahoval ipa vrstvu, bohužel můj domácí destilátor nefungoval, příliš mnoho spojů na promazání a příliš mnoho shonu, podle mého názoru to nestojí za námahu kvůli pár ml navíc.

Budu muset později investovat do rotovapu.

Amfetamin-olej byl třikrát vyčištěn přes buchnerův trychtýř a pokaždé čisté filtry.

Dejte mi vědět, co si o tom myslíte.

S pozdravem
 
Last edited by a moderator:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Těžká otázka, protože jsem si postavil vlastní chladicí systém.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Když mám destilovat IPA ve vakuu, jak vysoká má být teplota? A co ca mám udělat, abych optimalizoval výsledky bez vysušení acetonu?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Pokud ji chci odpařit, musím ji vařit, nebo ji pouze nechat delší dobu odstát. Když to musím vařit, jakou teplotu musím použít?
Za druhé, když chci postupovat přesně podle popisu ve videu, kolik NaOH potřebuji? 2 litry 25% roztoku NaOH s 500 g NaOH na 250 g P2NP?
 
View previous replies…

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
O.K. oddělit destilační vodu, nebo k čemu děkan Stark? Chci si koupit malou membránovou laboratorní vývěvu s čerpací energií 5,5 - 6 l . Stačí to pro 10l nádobu? Mám také intenzivní kondenzátor.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dean stark je proto, abyste mohli připojit vakuovou vývěvu k horní části vertikálního kondenzátoru a nechat si kondenzát klesat dolů k odběru,U normálního destilačního kondenzátoru, který je umístěn horizontálně, nemůžete takto připojit vakuum, protože byste zaplavili vakuové potrubí.
Můžete zkusit vývěvu, myslím, že nebude na škodu.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Ano, mám k tomu vakuový přijímač a budu se řídit klasickou architekturou pro vakuové destilační aparatury, ale bez woulfscheho baňky a pouze s vakuometrem přímo u vývěvy.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Teoreticky vzato, je možné to úspěšně provést s použitím 55galonového sudu s horním míchadlem jako reaktoru?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Kdybyste si udělali čas a pročetli si vlákno, zjistili byste, že tato otázka byla položena vícekrát v různém rozsahu a otázka zůstává stejná.

Hledejte a najdete.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Děkuji za tip, Zatímco jsem procházel všech 27 stránek, našel jsem m jakékoliv cenné tipy po cestě. Jen by mě zajímalo, zda někdo tuto techniku vyzkoušel a o kolik by ovlivnila výtěžnost? V porovnání s reaktorem.
A jestli jsou nějaké tipy od někoho, kdo to zkoušel.
Díky

"Alchymisté při hledání zlata našli mnoho jiných věcí větší hodnoty"
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Co jste použili za chladicí systém?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Ledová vodní lázeň nebo průtokový plášť se studenou vodou pro reaktorovou dávku.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Ahoj lidi, potřebuju co nejdřív pomoct, existuje něco, čím by se dalo nahradit CuCl2 něčím, co je snadno dostupné?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
CuCl2 je tak přístupný, jak jen to jde
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Kde jej můžete získat v krátké době? Je pro ni nějaké domácí využití? opravdu nemám čas čekat na zásilku.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Krátké upozornění si můžete vyrobit pomocí síranu měďnatého elektrolýzou s olověnou elektrodou.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Dobrý den, čtu už nějaký čas na tomto fóru?vlákno a chci se každého v tomto tématu zeptat, který bod syntézy je pro něj nejtěžší/důležitý a na jaké detaily by si měl každý dát pozor?

A ve videu není přesně ukázáno, Je lepší pro syntézu použít zpětný chladič?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Žádná část není v této syntéze obtížná, jde jen o to být opatrný, aby nedošlo k nehodě.

Měl jsem je a psal jsem o nich zde ve vlákně pro ostatní, aby nedělali totéž.

Ano, je třeba použít zpětný kondenzátor.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Přesně tak! Můžete vynechat reflux, ale ztratíte kvalitu a věřím, že se vytvoří nějaké pro vedlejší produkty. Našel někdo variantu s euforičtějším účinkem formy?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Dočetl jsem se o problémech s ukládáním čisté volné báze, přes několikrát její reakce. Co je třeba udělat pro její správné skladování? Potřebuji k tomu exsikátor?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Z jakého důvodu je potřebujete uložit?

Ano, v průběhu času degeneruje. Ideální skladování by bylo ve vakuovémkontejneru uloženém v lednici.
 
Top