Syntéza amfetaminu z P2NP pomocí NaBH4/CuCl2 v jednom hrnci (měřítko 1 kg)

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ve videu novátor říká, že přibližně polovina roztoku 26,25 g CuCl2 bude stačit k "zastavení" tvorby černého oxidu měďnatého.

Používá skutečně celý roztok CuCl2, nebo jen jeho polovinu?

(při poslední syntéze, kterou jsem dělal, jsem přidával roztok CuCl2 v neodměřeném množství, dokud se na dně reakční směsi nevytvořil černý oxid měďnatý. musím ještě určit kvalitu a výtěžnost konečného produktu).
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Myslím, že nebylo zcela uvedeno, zda bylo ve videu použito 100 % nebo 50 %. Myslím, že možná 100 %, ale bylo zdůrazněno, že by mohlo stačit přestat po 50 % roztoku.
Podle toho, jak se chová váš RM, se naučíte poznat, kdy bylo dosaženo bodu, kdy je třeba přestat. Přesto používám téměř většinu, ne-li úplně všechno :)
Zbytky mědi by stejně neměly zůstat uvnitř konečného výrobku.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ahoj, Gordone,

zjistili jste nějaký rozdíl ve výtěžcích mezi použitím všeho nebo přidáním pouze takového množství, aby se vytvořil oxid měďnatý?
(nevím, proč ve videu novator používá slovo "přestal", protože nevytvoří se oxid měďnatý na dně baňky po přidání dostatečného množství CuCl2? nebo jsem něco špatně pochopil?)

Jakou barvu má vaše reakce, když přestanete přidávat roztok CuCl2?
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Zatím jsem neporovnával výtěžky ani jsem nevěnoval příliš velkou pozornost barvám této fáze, spíše teplotě, ale mohu ji sledovat u další syntézy :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Dobře, dejte mi vědět!

myslím, že jsem u posledního synthu přidal trochu moc (zkouším, jestli to spolehlivě udělám od oka podle toho, jak je roztok) a všiml jsem si velmi výrazných a okamžitých barevných změn. po přidání prvních kapek to zčernalo do šeda, pak možná po 15-20 minutách míchání a dalším přidání několika kapek to zežloutlo. to vše při teplotě kolem 60C. z nějakého důvodu jsem měl problém zvýšit teplotu na 80C. (Ve skutečnosti to nikdy nedosáhlo 80C, ale míchal jsem to asi tři a půl hodiny při 62C, jakmile jsem dokončil přidávání CuCl2.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Obvykle ji přidávám poměrně rychle, což znamená, že ji průběžně kapu, aby se udržela teplota a nepřekročila 80 °C, možná si také budete chtít dát pozor, aby se váš RM příliš nerozšiřoval

Možná kdybyste mohl vyměnit vařič za topný plášť. Ztráty tepla na cestě od vašeho zdroje tepla k RM budou příliš velké na to, abyste této teploty dosáhli rychle.
Na jakou teplotu jste měli nastavenou varnou desku?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Kvůli tomu budu příště používat svůj plášť.

je to keramická plotýnka. nejdřív jsem ji nastavil na 83C, ale roztok nechtěl překročit 60C. a trvalo dlouho, než se tam dostal z nějakých 50C. pak jsem plotýnku otočil na 100C, s roztokem se nic nezměnilo, pak jsem plotýnku nastavil na 120C a pořád se nic nezměnilo. už se mi to stalo u jiných syntéz.

A před zahříváním jsem baňku zabalil do fólie.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Dobře pomůže i zahřívací plášť.

Důležité je baňku a také spodní část zabalit přímo nad topnou deskou. Mohou to být také vnější vysavače, jako je ventilátor nebo něco jiného, co vhání studený vzduch, který zabrání zahřátí baňky na 80 °C.
 

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
70
Reaction score
24
Points
8
@GhostChemist pracuji s 10L čtyřhrdlou baňkou s kulatým dnem jako na videu, ale můžete mi prosím říct, jaký stroj s vakuem používá k nasávání Rm do jiné baňky potřebuji přesně to samé, ale nemůžu to nikde najít 🤷‍♂️
Pošlete mi to prosím soukromě.
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Omlouvám se, že nejsem ghostchemik, ale myslíte vývěvu? myslím, že ta ve videu by mohla být také rotační lopatková, pokud to pomůže.
 

Melv99

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 16, 2023
Messages
31
Reaction score
11
Points
8
Vyhledejte peristaltické čerpadlo. Můžete je najít za super levné nebo drahé ceny v závislosti na vašich potřebách
 

GhostChemist

Expert
Joined
Nov 20, 2022
Messages
89
Reaction score
215
Points
33
Dobrý den, viz přiložené soubory. Vakuová pumpa jako příklad a technické schéma pro nasávání Rm do jiné baňky.
63GHD7LA0Y
NHkscUbSq0
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Stalo se ještě někomu, že se v posledním kroku vysráželo mnohem větší množství látky?

Poté, co jsem provedl srážecí krok s kyselinou fosforečnou, se mi vysráželo více než čtyřikrát větší množství toho, co by mělo být amfetaminem.
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Velmi zajímavé, budu pozorovat a počkám si na vysvětlení odborníků na tomto :). Slyšel jsem typické pouliční drby, co se týče toho, že kyselina fosforečná má zvyšovat výtěžnost, ale zajímalo by mě, proč by měla dávat větší výtěžnost a také jaký vliv by to mělo na čistotu produktu. Amfetaminy z kyseliny fosforečné by měly být o něco slabší, ne?
 
View previous replies…

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
ano, myslím si to. ale ani na okamžik si nemyslím, že všechno, co mám, je amfetamin. ale nemám tušení, co jiného by to mohlo být...

nedávno jsem se pokusil provést rekrystalizaci s vodkou s použitím části toho, co by měl být amfetamin. poté, co jsem to zahřál ve vodce, se všechen amfetamin rozpustil až na pár kousků sedimentu. pak jsem to dal přes noc do mrazáku, a když jsem to vyndal, většina toho byla zmrzlá na dně, ale nahoře byla vrstva tekutiny, kterou jsem přefiltroval, a z ní byl nepatrný kousek bílého prášku (který ještě musím zvážit.).

také jsem zkoušel extrakci kyselinou a zásadou, ale v prvním kroku, kdy jsem to potřeboval rozpustit ve vodě, se vytvořila jen bílá pasta. tak jsem to přefiltroval a na filtru seděla bílá hmota podobná pastě, zatímco voda stékala dolů a na dně baňky se vytvořila velmi malá vrstva krystalů.

Zde je podrobnější příspěvek o mém problému:
http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhni37ybtt7mkbjyxn2pgllzxf2qgyd.onion/threads/240-yield-of-amphetamine-whats-going-on.8936/#post-43483
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
malá aktualizace: zkusil jsem provést extrakci kyselinou / zásadou, ale žádná vrstva se nevytvořila poté, co jsem přidal naoh, abych zvýšil ph na 12. pak jsem přidával další 50% roztok naoh, takže se stalo mírně vyšší ph, ale stále se nevytvořila žádná vrstva. jinými slovy, vypadá to, že nemám amfetamin.

po přidání chloridu měďnatého jsem neodstranil ipa. mohlo by to mít něco společného s tím, že konečná sraženina nevypadá jako amfetamin? @GhostChemist
 

Gordon Ramsay

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 2, 2023
Messages
364
Reaction score
680
Points
93
Deals
65
Odkud máte P2NP? Jste si jisti, že se jedná o P2NP, a ne o jeho podvodného bratříčka? :)
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Pokusím se získat fotografii, ale měla by být pravá. měla všechny správné vlastnosti.

Myslíte si, že neodstranění ipa by mohlo být důvodem, proč se zřejmě vysráželo něco jiného?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
pochází od jednoho z velkých čínských prodejců tady. ale že p2np není pravý, to jsem myslel...

Jaká chemická látka je ten podvodný bratříček?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
1 g amfetamin sulfátu obsahuje 720 mg amfetaminu
1 g amfetamin monofosfátu obsahuje 570 mg amfetaminu
Toto může být vysvětlení.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Myslím, že je to pravděpodobně z místa, kde jsem kontaminoval p2np disiřičitanem sodným během fáze rekrystalizace. (Jeho přidání do etohu během rozpouštění p2np jako způsob odstranění specifických nečistot). Použil jsem ho příliš mnoho (množství rovnající se množství p2np, když si myslím, že bych měl použít asi 5 %).
Můj p2np však vypadá a voní tak, jak by měl, kdyby byl opravdu čistý.

provedl jsem syntézu velmi malé dávky (mou úplně první syntézu amfetaminu) s p2np, který nebyl potenciálně kontaminován, a kde všechno ostatní ohledně této syntézy bylo stejné jako u všech ostatních, které jsem provedl s (nejspíš) kontaminovaným p2np. získal jsem 30% výtěžek, což by naznačovalo špatnou syntézu (udělal jsem několik chyb, k čemuž je člověk náchylný napoprvé), ale jinak víceméně odpovídá tomu, co se dalo očekávat z hlediska výtěžnosti.
 

Alchemik

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 11, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
1
Mohu vyměnit IPA za jiný alkohol, jako je methanol nebo ethanol? a po přidání 25% roztoku NaOH jednoduše extrahovat volnou bázi DCM nebo toluen. (bez odpařování alkoholu). vakuové odpařování 20 l IPA trvá na vakuové odparce asi 20 hodin. To je hodně času. Při použití Zn/HCl redukce nitrostyrenů (methanol, 37% HCl) nemusíte po redukci odpařovat methanol. Po bazifikaci 25 % NaOH stačí extrahovat volnou bázi DCM nebo toluen (1 litr stačí na 350 g aminové volné báze). Výtěžky: 60-70 % freebáze.
 
Top