Εκχύλιση εφεδρίνης από φυτά

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Όχι, έδωσα συμβουλές για την κατασκευή κρυστάλλων στην τρέχουσα κατάσταση, η οδηγία στο θέμα είναι σωστή
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Patton μπορώ να ρωτήσω, στη δεύτερη μέθοδο με αιθανόλη, η ουσία που τοποθετείται στο γυάλινο δοχείο των τεσσάρων τετραγώνων ανθεκτικό στη θερμότητα στο δεύτερο βήμα είναι η σκόνη εφέδρας ή ο χυλός που παραμερίστηκε στο πρώτο βήμα;
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, εκεί μιλάμε για μανιτάρια που έχουν τεθεί στην άκρη από το πρώτο βήμα. Πρόκειται για τη δεύτερη εκχύλιση.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Ακολούθησα τις οδηγίες σας βήμα προς βήμα για το πρώτο μέρος, αλλά αφού εξατμίστηκε το οινόπνευμα, δεν είδα λευκή σκόνη. Αντίθετα, υπήρχε μόνο μαύρο λάδι και είχε μια ιδιαίτερα δυσάρεστη οσμή.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Ωστόσο, κατά την εξάτμιση της αλκοόλης, χρησιμοποίησα θέρμανση στους 50°C περίπου και έστρεψα έναν ανεμιστήρα προς το διάλυμα για να επιταχύνω την εξάτμιση. Θα είχε αυτό κάποια επίπτωση;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Είστε σίγουροι ότι εξάγετε ακριβώς αυτό το φυτό; Η θέρμανση δεν επηρεάζει σε αυτό. Πιθανώς, αυτό το έλαιο περιέχει εφεδρίνη, η οποία πρέπει να εξαχθεί και να καθαριστεί με χειρισμούς προσθήκης.
 

Bigassjohnson

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 11, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
@G.Paton Εκτιμώ τη θέση σας! Δύο ερωτήσεις για εσάς:

1) Γνωρίζετε αν η εφέδρα των δυτικών ΗΠΑ ή αλλιώς "τσάι του Μόρμαν" είναι μια βιώσιμη ποικιλία για την εξαγωγή e;

2) απλά για να επαληθεύσω, στην απλή μέθοδο που; (συμπυκνωμένες οδηγίες) εκχυλίζετε το αρχικό υλικό EtHO> κάνετε την προεπεξεργασία με νάφθα > κάνετε δεύτερη εκχύλιση EtHO> συνδυάζετε τα εκχυλίσματα> εκχυλίζετε συλλέγετε fb.
Δηλαδή δεν προσθέτουμε αλκύλιο στο rxm;
 

None

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 18, 2022
Messages
30
Reaction score
6
Points
8
Γεια σας φίλε μου, κατάφερα να πάρω το φυτό, το φυτό είναι αποξηραμένο, περιέχει εφεδρίνη; Έχω ερωτήσεις σχετικά με τη δεύτερη εκχύλιση. Γιατί η εργασία δεν έχει ολοκληρωθεί στο πρώτο στάδιο; Είναι ο λόγος που στο δεύτερο στάδιο λαμβάνεται περισσότερη εφεδρίνη; Ποιος είναι ο λόγος για το παντεσπάνι; Δεν μπορεί να εξατμιστεί;
 

lain

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2023
Messages
17
Solutions
1
Reaction score
6
Points
3
Είμαι από την Κίνα και μπορώ εύκολα να προμηθευτώ εφέδρα. Μπορώ να εκχυλίσω εφεδρίνη με εκχύλιση Soxhlet?
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

Ακολουθεί ένα ενδιαφέρον άρθρο και μια ενδιαφέρουσα μέθοδος.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Αυτό είναι αρκετά έξυπνο αν δουλέψει, το αντιδραστήριο που χρησιμοποιούν ως επιφανειοδραστικό μπορεί να χρησιμοποιηθεί και ως PTC, πολύ χρήσιμο μικρό αντιδραστήριο για να έχετε γύρω σας
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Έχω μια τολμηρή ιδέα: Δεδομένου ότι η Ephedra sinica απελευθερώνει συνεχώς εφεδρίνη όταν διαλύεται σε ζεστό νερό, θα ήταν δυνατόν να θερμανθεί άμεσα ένα μείγμα Ephedra sinica, ιωδίου, κόκκινου φωσφόρου και νερού υπό παλινδρόμηση για 24 ώρες; Θα μπορούσε το προϊόν που θα προέκυπτε να δώσει άμεσα μεθαμφεταμίνη ελεύθερης βάσης;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Όχι, υποθέτω ότι θα πάρετε ένα μαύρο ελαιώδες μείγμα. Έχει κακή διαλυτότητα στο νερό.
 

smdoukeyi

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 13, 2023
Messages
23
Reaction score
3
Points
3
Έχω λάβει κάτι πολύ παράξενο, μια ροζ, τυροειδή ουσία που μοιάζει με σκουπίδια.
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18
Δοκιμάστε το και ενημερώστε μας για το αποτέλεσμα!
 

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
6
Reaction score
7
Points
3
hello. G.Paton
Έχω μερικές ερωτήσεις να σας κάνω, επειδή είμαι ακόμα αρχάριος και δεν είμαι φυσικός ομιλητής της αγγλικής γλώσσας, οπότε υπάρχουν μερικές ερωτήσεις που δεν έχω σκεφτεί καλά.
Το πρόβλημα περιορίζεται μόνο στη μέθοδο 2
1: Στο βήμα 1 Α), το βάρος της λεπτής σκόνης είναι 453 γραμμάρια;

2. Βήμα 2 α): Είναι το πρώτο βήμα στο δοχείο πυρέξ β) κάτι που έχει τεθεί στην άκρη ή κάτι τέτοιο;

3. Στο δεύτερο βήμα ε), τι είναι το δεύτερο διάλυμα και το πρώτο διάλυμα αντίστοιχα; Το δεύτερο διάλυμα αναφέρεται στο διάλυμα του δεύτερου βήματος δ); Το πρώτο διάλυμα αναφέρεται στο διάλυμα του δεύτερου βήματος, γ);

4. Είναι λοιπόν το προϊόν στο πρώτο βήμα γ) το τελικό προϊόν; Δεν κατάλαβα τι σχέση έχει αυτό με το δεύτερο βήμα.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας, ναι. Σωστά.
Έχει παραμεριστεί το μουστάκι πριν από το βήμα 1β.
Γράφεται για το διάλυμα από τα βήματα 2β, 2γ και 2δ
Υπάρχουν δύο μερίδες προϊόντος. Από το βήμα 1 και το βήμα 2. Τι δεν καταλαβαίνετε; Γράφεται ξεκάθαρα ότι υπάρχει εφεδρίνη στο βήμα 1. Γιατί υποθέτεις ότι κάνουμε το βήμα 2, για πλάκα; =)
 

Johnnyblaze1

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 29, 2023
Messages
6
Reaction score
7
Points
3
Γεια σας κύριε, μπορεί η υγρή παραφίνη να αντικαταστήσει τη νάφθα; Εάν όχι, ποιος άλλος διαλύτης μπορεί να την αντικαταστήσει;
 

航哥1234758

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 31, 2023
Messages
2
Reaction score
1
Points
3
Φαίνεται ότι ανακάλυψα το μυστικό της μητέρας ABCD
 
Top