Εκχύλιση εφεδρίνης από φυτά

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Είναι δυνατή η εξαγωγή εφεδρίνης με aqua Regia και μπορείτε να εξηγήσετε τον τρόπο;

Ευχαριστώ 🙂
 

ngn

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2023
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας, έχω συναντήσει πληροφορίες στο διαδίκτυο που υποδηλώνουν ότι η L-εφεδρίνη και η D- ψευδοεφεδρίνη είναι τα κύρια αλκαλοειδή που βρίσκονται στην εφέδρα, μαζί με κάποια άλλα αλκαλοειδή ιχνοστοιχεία. Νομίζω ότι έχω καταλάβει πώς να εξάγω την υδροχλωρική εφεδρίνη και την υδροχλωρική ψευδοεφεδρίνη από την εφέδρα και να διαχωρίσω τα δύο.

Θα μπορούσατε να με συμβουλέψετε, παρακαλώ, αν επρόκειτο να προχωρήσω σε περαιτέρω σύνθεση μεθαμφεταμίνης, χρησιμοποιώντας μεθόδους όπως το ιώδιο/κόκκινος φώσφορος, θα έπρεπε να χρησιμοποιήσω υδροχλωρική L-εφεδρίνη, υδροχλωρική D- ψευδοεφεδρίνη ή ένα μείγμα και των δύο; Το L/D έχει αντίκτυπο στη σύνθεση της μεθαμφεταμίνης; Σας ευχαριστώ.:love::love::love:


Έχω συναντήσει δυσκολία στη διάκριση αυτών των εννοιών: εφεδρίνη και ψευδοεφεδρίνη, χειρικό L/D, οπτική περιστροφή L/D, και δεν είμαι σίγουρος πόσο επηρεάζουν τη σύνθεση μεθαμφεταμίνης.:cry::cry::cry:
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Χρησιμοποίησα 15 γραμμάρια σκόνης, κάθε γραμμάριο χρειάζεται 1,656 ml, οπότε 15 γραμμάρια είναι 24,84 ml, αλλά η έκχυση αιθανόλης και νάφθας στη σκόνη μετατράπηκε σε λάσπη. Με συγχωρείτε, Μεγάλε Θεέ, πώς μπορώ να το φιλτράρω; Δεν υπάρχει καθόλου υγρό, είναι όλη λάσπη.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
προσθέστε περισσότερο διαλύτη, τι είναι ένα πρόβλημα;
 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
453 γραμμάρια σκόνης χρησιμοποιήθηκαν 750 ml διαλύτη.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Εννοείτε ότι δεν έχει σημασία πόσο διαλύτη ρίχνετε; Μπορούν 15 γραμμάρια να εμποτιστούν σε περισσότερους διαλύτες;
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Μπορείτε να εξατμίσετε τον διαλύτη μετά από αυτό. Παρακαλώ, διαβάστε σχετικά με την εκχύλιση.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Υπάρχει μια απλουστευμένη μέθοδος, η οποία έχει δοκιμαστεί. Πού πηγαίνει η σκόνη που λαμβάνεται μετά τη θέρμανση με αιθανόλη για 10 λεπτά στο πρώτο βήμα; Κρατείται για το δεύτερο μέρος; Μα στο δεύτερο μέρος, υπάρχει αιθανόλη για να μουλιάσει για 3 ημέρες και νάφθα για να μουλιάσει για 2 ημέρες, και στη συνέχεια τα δύο φιλτραρισμένα υγρά συγχωνεύονται. Μετά τη σύντηξη, λαμβάνεται μια μαύρη ουσία με πολύ λάδι. Δεν βλέπω λευκή σκόνη.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Επιπλέον, η άλεση του χόρτου σε σκόνη και η εμβάπτισή του σε αιθανόλη ή νάφθα είναι ένα σκουροπράσινο υγρό. Το φιλτράρισα με διήθηση αναρρόφησης για 4-5 φορές και το χρώμα εξακολουθεί να είναι σκούρο πράσινο.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Δεν καταλαβαίνω για τι πράγμα μιλάτε. Μπορείτε να γράψετε με μεγαλύτερη σαφήνεια το αίτημά σας, παρακαλώ;
 
View previous replies…

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Εκχυλίστηκε βήμα προς βήμα, αλλά το τελικό προϊόν δεν ήταν λευκή σκόνη. Χρησιμοποίησα μια απλουστευμένη έκδοση και κάθε βήμα έγινε σύμφωνα με τα παραπάνω. Μετά την εμβάπτιση στον διαλύτη, οι δύο διαλύτες συνδυάστηκαν και μετά την ξήρανση προέκυψε μια μαύρη, όχι. Πρόκειται για ένα σκούρο πράσινο υγρό.
 

Attachments

  • RWP3csXFBC.jpg
    RWP3csXFBC.jpg
    4.1 MB · Views: 221

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Θεωρητικά, η εφεδρίνη σας βρίσκεται εκεί. Απλά πρέπει να την εξαγάγετε. Υπάρχουν επίσης και άλλες ουσίες. Πρέπει να εξατμίσετε πλήρως το υγρό και να κρυσταλλώσετε την εφεδρίνη. Πιθανώς, η χρωματογραφία λάμψης είναι απαραίτητη εδώ.
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Σύμφωνα με όσα είπατε παραπάνω, το έβαλα στην πλάκα του κέικ, αλλά δεν έχω δει ακόμα λευκή σκόνη μετά την εξάτμιση του υγρού. Πρόκειται για λάθος στη λειτουργία μου; Αλλά το έφτιαξα σύμφωνα με την παραπάνω μέθοδο που περιγράψατε.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Μπορώ να χρησιμοποιήσω αυτή τη μέθοδο;

1000 γραμμάρια (1 kg) ephedra σε σκόνη

5000 ml νερού

3000 ml βενζίνης

100 γραμμάρια επιτραπέζιου αλατιού

20 γραμμάρια καυστικής σόδας

100 ml πυκνό θειικό οξύ

1000 ml ξυλόλιο

Μέθοδος:

Εμβάπτιση της σκόνης σε μείγμα νερού, βενζίνης, αλατιού και σόδας για 24 ώρες.

Στράγγιση του διαλύματος και μεταφορά στη δεξαμενή

Προσθήκη θειικού οξέος, αλατιού και ξυλόλης

Θέρμανση σε θερμοκρασία κάτω των 50 βαθμών Κελσίου για 2-3 ώρες

Διαχωρισμός και ξήρανση του ιζήματος που περιέχει εφεδρίνη
 

xiaofen

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 5, 2023
Messages
13
Reaction score
1
Points
3
Αυτή η μέθοδος φαίνεται καλή, αλλά το συμπυκνωμένο θειικό οξύ είναι δύσκολο να βρεθεί στη χώρα μου.
 

K.1

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 15, 2023
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Έχετε δοκιμάσει ποτέ αυτή τη μέθοδο; Ποια ήταν η απόδοση;
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
Έμαθα αυτή τη μέθοδο από έναν φίλο μου από το Αφγανιστάν. Είπε ότι εξάγουν εφεδρίνη με αυτή τη μέθοδο, αλλά δεν την έχω δοκιμάσει ακόμα, επειδή ψάχνω για θειικό οξύ.
 

bigbadbear

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jul 1, 2023
Messages
20
Reaction score
8
Points
3
30 γραμμάρια εφεδρίνης από 1 κιλό εφέδρας
 

googie

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 1, 2023
Messages
45
Reaction score
32
Points
18

Τους επόμενους μήνες θα επιχειρήσω μια εκχύλιση και θα δημοσιεύσω τα αποτελέσματα.
 

nobody66

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 6, 2023
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Γεια σου αδελφέ, το έχεις ήδη δοκιμάσει; Ποιο είναι το αποτέλεσμα; Έχετε πετύχει με αυτή τη μέθοδο;
 

roshan

Don't buy from me
Member
Joined
Nov 6, 2023
Messages
4
Reaction score
0
Points
1

Μπορώ να χρησιμοποιήσω το Ephedra gerardiana;

 
Top