Σύνθεση MDMA μέσω NaBH4 από MDP2P

caesare.robot

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 3, 2022
Messages
14
Reaction score
9
Points
3
για περαιτέρω επανακρυστάλλωση/καθαρισμό ή εάν/όταν κάποιος υπεροξυνθεί και δυσκολεύεται να πάρει κρυστάλλους
 

mrrobotguy

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Sep 12, 2023
Messages
2
Reaction score
3
Points
3
Θα μπορούσατε να εξηγήσετε πώς γίνεται αυτό ;
 

Win Win

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 10, 2023
Messages
100
Reaction score
4
Points
18
Μπορεί να αλλάξει η μεθυλαμίνη hci σε διάλυμα;
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας, δεν ξέρω αν έκανα κάτι λάθος αλλά μπόρεσα να πάρω μόνο 700ml ελεύθερης βάσης mdma, και όταν έκανα την απόσταξη το έλαιο απόσταξε στους 275 c,οπότε δεν είμαι σίγουρος αν αυτό που απέσταξα είναι έλαιο mdma ή κάποιο άλλο υποκείμενο. ph 6
 

JustBrowsing223

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Θα μπορούσε να είναι ότι κάνατε απλή απόσταξη; Σύμφωνα με τη wikipedia η BP φαίνεται να είναι κοντά σε αυτό.
 

alquimista00

Don't buy from me
Resident
Language
🇪🇸
Joined
Aug 30, 2023
Messages
8
Reaction score
2
Points
3
Γεια σας πήρα 700ml mdma freebase. αλλά αποστάχθηκε στους 275c οπότε δεν είμαι σίγουρος αν αυτό που απέσταξα ήταν λάδι mdma. το ph είναι 6 οπότε για την κρυστάλλωση πρέπει να αυξήσω το ph και θα ήθελα να ξέρω πώς; αν μπορείτε να με βοηθήσετε, ευχαριστώ.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
ίσως έχετε μη αντιδρώντα mdp2p ή έχετε παραλλαγές -ol μετά την αντίδραση mdp2p+NaBH4... Οι παραλλαγές αλκυλο-αμίνης έχουν βασικό pH.
 

hunter12

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 18, 2023
Messages
37
Reaction score
4
Points
8
μπορεί το μη αντιδρών mdp2p να επαναχρησιμοποιηθεί για άλλη αντίδραση;
 

JustBrowsing223

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 23, 2023
Messages
5
Reaction score
0
Points
1
Γεια σας! Μερικές εικονικές ερωτήσεις.
Τι σημαίνει "πλύσιμο με μεθανόλη"; Απλά χρησιμοποιείτε μεθανόλη για να ξεπλύνετε σκόνη που έχει κολλήσει σε γυάλινα σκεύη;
Αν αναδεύεται για 48 ώρες , η θερμοκρασία πρέπει να διατηρείται στους 8-9 βαθμούς ή μπορεί να πάει σε θερμοκρασία δωματίου;
Ποια είναι η αξιοπρεπής αντλία κενού; Συγγνώμη, δεν έχω εμπειρία με την απόσταξη υπό κενό ακόμα.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Γεια σας. Συγγνώμη για τη μακροσκελή απάντηση.
Ναι, σημαίνει ένα ξέπλυμα NaBH4 από τις πλευρές των γυάλινων σκευών.
Πρέπει να διατηρούνται 8-9 βαθμοί για την προσθήκη NaBH4. 48 ώρες σε θερμοκρασία δωματίου, σωστά.
Μια αντλία κενού, η οποία μπορεί να παράγει πίεση 0,2-0,4 torr μέσα στη συσκευή απόσταξης. Εάν δεν έχετε εμπειρία, σας συνιστώ να μάθετε για την απόσταξη. Η συσκευή απόσταξης υπό κενό μπορεί να εκραγεί με ακατάλληλο χειρισμό. Απόσταξη και συστήματα απόσταξης
Σημείο βρασμού105 ºC (0,4 torr)
 

spiritveg

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Μπορώ να χρησιμοποιήσω 39% υδατικό διάλυμα διμεθυλαμίνης αντί για αέριο μεθυλαμίνης; Εάν ναι, τότε ποια πρέπει να είναι η αναλογία;
 

Dokodox

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 19, 2024
Messages
3
Reaction score
2
Points
3
Ξέρει κανείς αν οι θερμοκρασίες είναι ιδιαίτερα σημαντικές ή ένας τρόπος για να τα κάνουμε όλα σε χάλυβα ώστε να μην χρειάζεται να εισάγουμε γυάλινα σκεύη
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Εφόσον δεν το παρακάνετε με οποιοδήποτε μέρος όπου η αντίδραση καθίσταται όξινη, όπως στην περίπτωση PMK σε MDP2P, και απέχετε εντελώς από την προσθήκη οποιουδήποτε οργανικού οξέος, η SS 316 είναι μια χαρά. Επεξεργαστείτε τα εξαρτήματα με ζεστό 75% H3PO4 για μερικές ώρες για παθητικοποίηση πριν την πρώτη φορά που θα τα χρησιμοποιήσετε και αυτό είναι όλο.

Η διατήρηση των θερμοκρασιών σε χαμηλά επίπεδα κατά τη διάρκεια της αντίδρασης είναι απαραίτητη, με μεγάλα δοχεία συνιστώ ανεπιφύλακτα να εγκατασταθούν κάποια εσωτερικά πηνία για ψύξη επιπλέον του μανδύα ψύξης και να προμηθευτείτε έναν ισχυρό βιομηχανικό ψύκτη. Αλλά ο έλεγχος της θερμοκρασίας είναι πολύ πιο εύκολος στο μέταλλο από ό,τι στο γυαλί, η μεταφορά θερμότητας είναι καλύτερη στο μέταλλο κατά κλάσματα.
 

clandestinec

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Βίντεο σε αυτή τη σύνθεση θα ήταν ωραίο , μόνο ποτέ δεν έχει γίνει μείωση PSE μέσω ενός αποστακτήρα και μέσω μερικών διαλυτών , μια ερώτηση σχετικά με pmk σε mdp2p είναι HCl σκόνη ή στο ράφι υδατικό διάλυμα ????
 

clandestinec

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Συγγνώμη για την έλλειψη χημικής αργκό που διδάχτηκα μόνο από τον Τζο πάνω στο δρόμο
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Εάν δεν εκχυλίσω με DCM (στη χώρα μου τα DCM, TOLUENE και XYLENE ελέγχονται αυστηρά), πόσο θα ήταν κατά προσέγγιση η απώλεια απόδοσης; Ευχαριστώ για την απάντηση.

Θα μπορούσε να χρησιμοποιηθεί εξάνιο, βενζόλιο, ακετόνη ή αιθανόλη για την εκχύλιση;
 

malignoalfa

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 1, 2023
Messages
25
Reaction score
2
Points
3
Εάν δεν εκχυλίσω με DCM (στη χώρα μου τα DCM, TOLUENE και XYLENE ελέγχονται αυστηρά), πόσο θα ήταν κατά προσέγγιση η απώλεια απόδοσης; Ευχαριστώ για την απάντηση.
 
Top