Efedrin kivonása tablettákból módszerek

ralralro

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 10, 2022
Messages
9
Reaction score
4
Points
1
Kíváncsi vagyok, hogy 100%-os xilolra van-e szükségem, vagy elég, ha csak a festéküzemi xilolt használom?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
Ez ugyanaz a dolog, amit te vagy nincs más xilol, de keményáru boltban Úgy értem, akkor lehet rendelni off ebay laboratóriumi minőségű, de ez nem fog semmilyen különbséget tenni
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Megértette, amit fentebb írtam Önnek? Megpróbálhatja feloldani ezt az oldatot vízben, és lúgos extrakcióval elválasztani a PEG-től. Toluol (vagy más megfelelő oldószert) fog kapni PseudoE szabad bázissal). Ezután savas extrakcióval oszthatod el a PszeudoE-t az ibuprofénből.
 
Last edited by a moderator:

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
De ez az összes inaktív összetevők, hogy lesz a probléma mondjuk, hogy nem különíti el a pszeudoefedrin és az ibuprofen, akkor mi van most van, hogy tisztítsa meg az összes inaktív összetevők is ki, és a legtöbb oldódik ugyanabban a vegyszerben ez szinte lehetetlen, és miután dolgozik rajta 4 órán át, és valószínűleg 50% tényleges met az időt és pénzt költött minden, amit valójában veszít, és ez, ha bármilyen átalakul egyáltalán a legtöbbször a végén a félig átalakított met és pszeudoefedrin
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Megpróbálhatja a flash-kromatográfiát ebben az esetben. De ez az eljárás eléggé kimerítő lenne.
 

diogenes

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2021
Messages
183
Reaction score
93
Points
28
Szia Patton, köszönöm, hogy ezt tisztáztad. A zavarodottságom az Erowid írásából eredt, ahol azt javasolják, hogy a PEG-től a kezdeti keverék toluolban való áztatásával szabaduljunk meg, ezért kezdtem el gondolkodni azon, hogy a PEG egy része a toluolban marad-e?

Itt van a helyes eljárás az én értelmezésemben, kérem szóljatok, ha valamit változtatnátok.

1. lúgos oldat hozzáadása pH 13-ig
2. kivonatoljuk toluolnal/egyéb nem poláris anyaggal
3. a régi vizes réteget eldobni, majd esetleg néhány vízzel mosni?
4. A nem poláros oldószerhez adjunk tiszta vizet.
5. Híg HCl-lel savasítsuk pH 3-ig.
6. A pszeudo pszeudo-HCl-sóként vándorol a vízfázisba.
7. Az ibuprofén (most már savas) kicsapódik a vízfázisban, így elméletileg elég tiszta pszeudo van a vízben.
(8.) Talán a végső tisztításnak egy AB extrakciónak kellene lennie éterrel, bár ez csökkentheti a hozamot.
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Sry i kell, hogy néhány lépést tisztázni.

Lúgos oldat hozzáadása a pH 13-hoz.........lúgos oldat hozzáadása mihez? például soke tabletták lúgos vízben ? mert a tablettáim szart tartalmaznak, ami vízben aktiválódik.
2. kivonat toluolnal/egyéb nem poláros.......gooddal.
3. dobd ki a régi vízréteget, majd esetleg csinálj néhány vízmosást?........jó
4. Adjunk tiszta vizet a nem poláris oldószerhez...........jó.
5. Híg HCl-lel savasítsuk pH 3-ig..........jó.
6. A pszeudo pszeudo-HCl-sóként fog a vízfázisba vándorolni..........jó
7. Az ibuprofén (most már savas) kicsapódik a vízfázisban, így elméletileg elég tiszta pszeudo van a vízben.............szóval most már kiszűrhetem az ibuprofént a vízből és tiszta vízem lesz csak pszeudo ?
(8.) Talán a végső tisztításnak egy AB extrakciónak kellene lennie éterrel, bár ez csökkentheti a hozamot.
 
View previous replies…

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Valami ötlet?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
A zúzott tablettákhoz
Nem vagyok biztos benne, hogy minden adalékanyagot lemosnak ezzel az eljárással, de jó lehetőségnek tűnik.
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Tehát ha jól értem, akkor a zúzott tablettákat toluolban áztatom, majd hozzáadom a lúgos vízoldat keverékét, majd kivonom toluolnal VAGY lúgos vízben áztatom, majd kivonom toluolnal?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Meg tudod mondani a különbséget =)
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
Nincs különbség sry im hülye, köszönöm
Utolsó kérdés...a víz hatóanyagok aktiválódnak lúgos oldat (víz/NaOH) hozzáadásával ?
 

Fedbaby074

Don't buy from me
Member
Joined
Jun 9, 2023
Messages
4
Reaction score
3
Points
3
A/b extrakció valószínűleg a legjobb megoldás még mindig nem garantált
 

Urky

Don't buy from me
Resident
Joined
Jun 12, 2023
Messages
35
Reaction score
7
Points
8
?tehát úgy érti, hogy az egész eljáráshoz A/B extrakciót kell használnom?

Az új tervem az, hogy először 5-8 órán keresztül etanolban oldom fel a tablettákat. (Legutóbb ez a teqniqe feloldotta a bot IBU-t és PSE-t, de a Modafen doboz súlya 24db, és egy tabletta 200mg ibuprofent és 30mg PSE-t tartalmaz. így az elején 5500mg-mal kezdtem.
Miután etanol souk csak hagytam őket elpárologni rdry a chill.....it volt oké és a legérdekesebb gondolat volt, hogy mentem 5500a, mint 1500-1700 mg, de im reallz biztos, hogy ez csak pse, ibu és néhány töltőanyag.
és ettől a ponttól kezdve én csodálkozom.
SOOOO do you think this is going to work ?


1. 5-8 órán át etanolban áztatni a teljes masszát.
2. Az oldatot leszűrjük, a folyadékot megtartjuk, a maradékot pedig kidobjuk.
3.most itt az ideje, hogy nagyon alacsony hőfokon melegítsük és lassan párologtassuk el, amíg a PSE n IBU kívánt por keverékét nem kapjuk meg.
4. lúgos víz hozzáadása, amíg az oldatom el nem éri a 13-as pH-t.........lúgos oldat hozzáadása mire? mint soke tabletták lúgos vízben? mert a tablettáim olyan szart tartalmaznak, amely vízben aktiválódik.
5. kivonatolás toluolnal
6. most dobd ki a régi vizes réteget, majd esetleg csinálj pár vízmosást?
7. Adjunk a nem poláris oldószerhez tiszta desztillált vizet.
8. 9. Híg HCl-lel savasítsuk pH 3-ig (rázni kell, vagy csak lassú kavargatás is oké?).
9. A pszeudo átvándorol a vízfázisba pszeudo-HCl sóként.
10. Az ibuprofén (most már savas) kicsapódik a vízfázisban, így elméletileg elég tiszta pszeudo van a vízben.
11. Végül A/B extrakciót végezhetek, hogy a PSE-t még jobban megtisztítsam.

Köszönöm a válaszokat :D
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
A legerősebb legtisztább módon és zöld a következő egy de hidrogénezés gyűrű aka megszabadulni az alkoholtól segítségével egy recrystal ciklizáció hozzáadása kisebb mennyiségben több gyűrűk, miközben kiveszi az alkohol és a szennyeződés . Aka mikrokristály tek
 

Cheerbushe

Don't buy from me
Member
Joined
Jul 1, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Nincs MEK az ál HCL öblítéséhez. (12. eljárás)Mit használjak a MEK helyett?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Próbálja ki a butanont. A MEK Iupac neve
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
Üdvözlöm a szakértőket!
Van olyan tablettám, amely levocetirizin-hidroklorid 5 mg & retard pszeudoefedrin-hidroklorid 120mg, vas-oxid.
A kérdéseim a következők
1) hogyan lehet kivonni a pszeudoefedrint az alábbi összetételből.
2) a natha nem elérhető és nem szállítható az országomban.
3) a kivonási folyamatban szigorúan azt mondják, hogy vm&p natha és nem más helyettesítő. Van-e bármilyen konkrét más vegyi anyag, amely helyettesítheti.
Az Ön válasza sokat jelent számomra. Előre is köszönöm.
 

spiritveg

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
szia. kérdésem lenne. az én esetemben a tabletták 5mg levocetrizine hcl-t és 120mg pse hcl-t tartalmaznak. van egy vasoxid bevonat. Mivel mind a levo, mind a pse aminok és hasonló polaritásúak, nem tudom, hogyan lehet a kettőt szétválasztani. az is probléma lenne, ha nem távolítanám el a levo-t? plz segíts.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mindkét izomert kivonja. Azt mondtad, hogy azonos dipólusmomentummal (polaritással) rendelkeznek, hogyan feltételezed, hogy csak az egyik izomer kivonható?
 

chem19

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 30, 2023
Messages
13
Reaction score
5
Points
3
@G.Patton a levocitrizin és a pszeudoefedrin nem izomer. a levo alatt a levocitrizint érti, és nem a levo és a dextro formát. Mindkettő poláris és szinte ugyanabban az oldószerben oldódik. A kérdés tehát az, hogyan lehet őket szétválasztani.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Elnézést, nem figyelmesen olvastam, és azt hittem, hogy az l-efedrinről beszélt. Valószínűleg flash kromatográfiával szétválaszthatja őket (nézze meg a Lab FAQ-t), de nincs írásom ezekről az anyagokról. A megfelelő oldószert magadnak kell kiválasztanod.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Én voltam a gyakorlat tisztítás után, hogy aztán Redox
mivel nehéz közvetlenül redukálni a benzil-hidroxilokat
és nagyon könnyen redukálható benzil-ketonok oxidálószer használt főleg a
[oxodiperoxo molibdén katalizátor vízben és hidrogén-peroxidban].
 

Plantguy

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 22, 2023
Messages
14
Reaction score
0
Points
1
Mi a helyzet a bronkaid szulfát 25mg
 

bananabebop

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 20, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
A szulfát-sók másképp viselkednek, mint a hidroklorid-sók.

Lehet, hogy téves - az efedrin-szulfátot h2o-ban kell feloldani. Alkoholban (etanolban/metanolban) nem könnyen oldódik.
Ezt követi az A/B extrakció.
 
Top