Fenilaceton (P2P) szintézis benzaldehidből butanon segítségével

a_king

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 22, 2022
Messages
8
Reaction score
1
Points
1
Lehetséges-e a kloroformot helyettesíteni?
 

Waspamine

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 16, 2024
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
yh tudom 2 év késéssel, de yh, szóval a kloroformot tényleg könnyű szintetizálni, nézz fel néhányat az ytb-n, meglátod.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Azt hiszem, amire igazán kíváncsi vagyok, az a reakció sztochiometriája. A bayer-williger más írásaiban nem találom ezt a hatalmas mennyiségű GAA-t. Tud valaki segíteni az indoklásban? Nagyon közel állok ahhoz, hogy ezt kipróbáljam, de a GAA mennyisége problémás.
 

ByHyde

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 21, 2024
Messages
16
Reaction score
6
Points
3
Hosszú ideje dolgozom ezen a szintézisen. Nátrium-perboráttal dolgozom, és magam szintetizálom a nátrium-perborátot. És darabokra töröm, az oxidációt 12 órára elosztva.
1 GR MPT= 3,5 ML GAA +2,5 GR PSB+2 ML ACETONE Remélem, hogy a jó napok közelednek.
 

billythekid

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 18, 2024
Messages
13
Reaction score
3
Points
3
ez a gaa mennyisége sok, és a legjobb tippem, hogy miért, hogy a peracetsav előállítása in situ (a reakció során) és katalizátor nélkül nem hatékony, így a kémikus túlkompenzálja, hogy segítsen ebben, szintén GAA-t használnak itt oldószerként.
a perecetsav napokkal korábban történő elkészítésével és a rendelkezésre álló oxigéntartalom vizsgálatával valószínűleg jobb eredményeket kapunk. Ennek ellenére láttam, hogy szakemberek használják ezt a módszert, és csak a legjobb esetben 35-65% -os készterméket kapnak. így egy tapasztalatlan vegyész valószínűleg még rosszabb eredményt ér el, és egy kezdő valószínű, hogy elbukik, vagy még rosszabbul megsérül. Javaslom az olvasást és a tanulást, és kezdjük kicsiben
győződjön meg róla, hogy minden lépés végén alaposan megtisztítja a kész reakcióelegyet, ne lépje túl -5c-t az aldol kondenzációban hagyja a mek / benzaldehidet egy éjszakán át keverni a hűtőben a gázosítás után.
ne lépje túl a 60c-t a Bayer villagóban. és kutasson más oxidálószereket, mert mással jobb eredményeket kapok.
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
De lenne egy kérdésem. Ismétlem. Mert én is tanulok, és ez, azt hiszem, a 23-24:th kísérlet! :)
Szóval a kérdésem a következő: Most az acetoxi-fenilpropén bázishidrolízisét végzem P2P-vé.
A hidrolízis végeztével az oldatot semlegesíteni kell. Elfogyott a GAA. Használhatom-e a hangyasavamat az oldat semlegesítésére, vagy akár sósavat?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Szintetizálom az oxont a Caro-sav semlegesítésével. De DMF-et kell használni oldószerként, ami nagyon drága az én országomban. Talán követhetem az általad említett perasavas módszert.
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Nem kell jégecetet használni. Használhat fehér ecetet a szupermarketből.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Működött, hangyasavval semlegesítettem. Most etil-acetátot desztillálok etil-acetát/P2P-keverékből.
Majd tisztítom és újra kivonom etil-acetáttal, mert atmosf nyomással újra el tudom desztillálni az etil-acetátot, a P2P-met a lombikban hagyva.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Az acetoxifenilpropénem tökéletesen tiszta volt, még akkor sem jött le róla szennyeződés, amikor megpróbáltam vízzel kimosni. A hozam is az eddigi legjobb volt. Tényleg érdemes külön elkészíteni a per ecetsavat és felhasználás előtt 3 napig hagyni főni.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Ön szerint a P2P akkor elég tiszta a Leuckart-reakció végrehajtásához?
 

lalalander

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 17, 2023
Messages
50
Reaction score
20
Points
8
Ha nem lehet desztillálni, de a P2P olyan tiszta, mint a napraforgóolaj, nem látok okot arra, hogy ne próbáljuk ki.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Észrevettem, hogy a P2P-m nem etil-acetátban, hanem xilolban oldódik. Tehát ez az első alkalom, hogy valóban acetoxit és P2P-t készítettem. Most a P2P-m xilolban van. A xilol forráspontja 138-140 C körül van. Tehát, ha a P2P oldatomból légköri nyomáson desztillálom ki a xilolt... Megpróbálom a Leuckart-reakciót. Kíváncsi voltam, hogy miért nem működik a Leuckart-reakcióm, és itt van a válasz. Nem volt még P2P-m sem a legutóbbi időkben.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, hogyan érhetek el ilyen vákuumfokozatot?
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Tanár úr, ha nem akar ennyit, és egyötödére szeretné rövidíteni, akkor is sikerülhet? Ez azt jelenti, hogy az összes anyagot egyötödére kell csökkenteni.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
A P2P-t 2 alkalommal mostam ki, és még mindig piros színű, amikor az egész (~20 ml) a mérőlombikban ül.
Amikor a pyrex edényemben volt, világos színű volt, és amikor a műszerben ragadt, amikor kivettem, sárga színű volt.
Ez normális? Olaj formában van, és az illata nagyon mézes.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Amikor bevezetem a hidrogén-kloridot, az is pirosra változik
 
View previous replies…

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Amikor újra megnéztem az itt található P2P gőzdesztillációs videót. Észrevettem, hogy a tisztátalan P2P pontosan úgy néz ki, mint az enyém. Szóval, csak desztillálnom kell, mert nem akarok megbukni a Leuckart-reakcióban, mert ez a MEK + benzaldehid P2P-re történő átváltása sok munkát jelent. SOK. Normál légköri nyomáson fogom desztillálni. Észrevettem, hogy az egyik népszerű fórumon sok vegyész beszél arról, hogy ők már desztilláltak P2P-t normál nyomáson, minden gond nélkül. Fester bácsi, akinek a könyveit olvasom, azt mondja, hogy lebomlik, de ideje kipróbálni.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Nem desztilláltam a P2P-met, mert az utolsó mosással (3 mosás) 3,6 g P2P maradt.
Olyan tiszta volt, hogy határozottan látszott a lombik alja, mintha vörös színű víz lenne a lombikban. De ez természetesen víz, és oldott anyagok nélkül volt.
Nagyon sűrű olaj volt, de formamiddal, és katalizátorokkal a pipettámmal a forrásban lévő lombikomban kb. egy óra alatt lecsepegtettem. Most már jól néz ki a reakció.
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Mostantól kezdve a Leuckartomat a megfelelő fórumon fogom tovább tárgyalni. Ha nem sikerül, vagy van valami új megosztani veletek ezzel a szintézissel, kedves közösségem itt, akkor visszatérek.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Gondoljon a víz hozzáadására a folyamat megkezdése előtt.
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
A P2P vákuum nélküli desztillációhoz gőzt kell használni
 

WillD

Expert
Joined
Jul 19, 2021
Messages
727
Reaction score
1,017
Points
93
Ez normális, az a tény, hogy piros lesz. Etanollal történő átkristályosítással ez megtisztítható
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Víz hozzáadása a Leuckart? Nem, vagy miért?
 

TheNut22

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 12, 2024
Messages
147
Reaction score
66
Points
28
Fokozatosan melegítem most már körülbelül 5 órája. A reakcióhőmérsékletem most már körülbelül 3 órája 160 C (a digi-méterem a lombikon kívül van). Készen állok a 24 órás reakcióra, de mit gondoltok, hány órán keresztül kell ezt melegítenem. Van benne AlCl3 katalizátor, formamid, a P2P-m és hangyasavam, forró kövekkel.
 
Top