Izomeryzacja kannabidiolu (CBD) do psychoaktywnych kannabinoidów

MuricanSpirit

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 6, 2021
Messages
73
Reaction score
48
Points
18
Refulx = Przywraca krople z powrotem do roztworu grzewczego? Nie, nie mam takich.

Ale mam 2 takie:
JQKSLAHJt3


I 2 z rurką spiralną wewnątrz.


Nie mam żadnych kolb, ponieważ pracuję tylko ze słoikami. Zastanawiam się nad zmianą nazwy na Jarry.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Jarry, spróbuj zaadaptować gumową zatyczkę z otworem w środku, aby pasowała do twojego skraplacza.
 

Uncle Lee

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2022
Messages
44
Reaction score
50
Points
18
Izomeryzacja CBD do THC przy użyciu kwasu cytrynowego

Prosimy o zachowanie bezpieczeństwa, przynajmniej udawanie profesjonalnego chemika podczas wykonywania eksperymentu, noszenie okularów i rękawiczek oraz posiadanie pod ręką gaśnicy

Ważne jest, aby pamiętać, że proces ten ma na celu wykorzystanie łatwo dostępnych materiałów i odczynników oraz przekształcenie CBD w THC tak wydajnie, jak to możliwe, zarówno pod względem wydajności, jak i czasu, i nie jest porównywalny z profesjonalnymi technikami laboratoryjnymi.

Odczynniki.
Kwas cytrynowy
CBD
Woda destylowana
Wodorowęglan sodu lub węglan sodu
Rozpuszczalnik niepolarny

Sprzęt:
Mała kolba (nie napełniać kolby do wrzenia więcej niż do połowy)
mały skraplacz Leibiga (200 mm będzie w porządku)
Mała pompka do skraplacza, może być pompka akwariowa
Mała rurka pasująca do złączki skraplacza
Małe wiaderko, do którego można włożyć pompkę
Źródło ciepła odpowiednie dla kolby, najlepiej płaszcz grzewczy z mieszadłem magnetycznym
Paski testowe PH
Waga z dokładnością do grama
Lejek dozujący


Izomeryzacja.

Określ wielkość partii, a następnie określ, ile wody chcesz użyć. Możesz zejść tak nisko, jak 1gr H2O:1gr CBD, ale możesz też użyć więcej wody, aby mechanika była nieco łatwiejsza. W przypadku partii o wadze 1 g zwykle używam 5 g wody, a w przypadku partii o wadze 5 g zwykle używam 10 g wody.

Dodaj żądaną ilość wody destylowanej do gotującej się kolby za pomocą małego mieszadła. W tym celu należy dodać co najmniej 15% wagowo wody do bezwodnego kwasu cytrynowego klasy spożywczej. (Tak więc 1 g wody będzie zawierał 0,15 g kwasu cytrynowego, nie ma znaczenia, ile CBD użyjesz). Przymocuj chłodnicę zwrotną do kolby i zabezpiecz ją metalowymi klipsami i zaciskami. Napełnij chłodnicę i pozostaw pompę akwariową włączoną w trybie ciągłym. Włącz mieszanie do ~75 rpm, podgrzej do ~120C i doprowadź roztwór do wrzenia. Refluksować przez 4 do 12 godzin, w zależności od pożądanej mieszanki CBD/D8/D9. Im dłużej trwa reakcja, tym więcej D8 i mniej D9. Ja preferuję około 8 godzin. Możesz przeprowadzić małe testy wsadowe, aby sprawdzić, jakie czasy reflow dadzą pożądany produkt. Jeśli chcesz uzyskać 100% D8, przeprowadź reakcję przez 10-12 godzin lub do uzyskania negatywnego wyniku testu.

Obróbka końcowa.

Neutralizacja: Po upływie wyznaczonego czasu wyłącz źródło ciepła i pozwól roztworowi ostygnąć do temperatury pokojowej. Pamiętaj, że twój cel jest nierozpuszczalny w wodzie i jest ciałem stałym w temperaturze pokojowej. Po schłodzeniu w kolbie powinny znajdować się duże kawałki stałego produktu unoszące się na powierzchni wody i przylegające do ścianek kolby. Zneutralizuj kwas cytrynowy za pomocą wodorowęglanu sodu (3 mole wodorowęglanu sodu na 1 mol kwasu cytrynowego). Wodorowęglan można dodać bezpośrednio do roztworu i sprawdzić pH lub przygotować stężony roztwór wodorowęglanu i dodać go do kolby. Sprawdź pH papierkiem, aby potwierdzić ~7 pH (nie musi być dokładne, 6-8 jest w porządku).

Ekstrakcja.

Następnie w tej kolbie dodaj porcję NPS. Będziesz musiał poeksperymentować, aby zobaczyć dokładnie najmniejszą ilość, jaką możesz użyć, ale docelowa cząsteczka jest łatwo rozpuszczalna w DCM lub EtOAc w temperaturze pokojowej. dla partii 5 g zwykle używam ~ 20-30 ml DCM. obróć NPS i zobaczysz, że produkt się rozpuścił. Oddziel fazę wodną i wyrzuć ją (ja robię to w rozdzielaczu). Przemyć NPS równą ilością dH2O (20 ml NPS z 20 ml dH2O), aby usunąć wszelkie zanieczyszczenia fizycznie uwięzione/wchłonięte przez produkt. Ponownie oddzielić. Jeśli faza organiczna stanie się mętna, oznacza to, że wchłonęła trochę wody. Wysuszyć za pomocą MgSO4, aż roztwór ponownie się wyklaruje. Zdekantować lub przefiltrować w celu usunięcia MgSO4.

Wyizoluj produkt.

Produkt jest teraz rozpuszczony w NPS. W idealnym przypadku można wyodrębnić i poddać recyklingowi ten NPS, znacznie zmniejszając w ten sposób koszty i wpływ na środowisko. Jeśli nie jest to możliwe, można po prostu podgrzać roztwór, aby umożliwić odparowanie NPS. Operację tę należy przeprowadzić w dobrze wentylowanym miejscu
 
View previous replies…

XenocodeRCE

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 29, 2022
Messages
11
Reaction score
2
Points
3
Myślałem, że NPS oznacza "nowe substancje psychoaktywne"?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Witam wszystkich,
Po przeczytaniu tego wątku postanowiłem przeprowadzić izomeryzację CBD przy użyciu kwasu cytrynowego.
Kupiłem 100g izolatu CBD 99% za 100 USD (jestem z Europy), bezwodny kwas cytrynowy i octan etylu oraz nabyłem podstawowy zestaw do destylacji, ekstraktor Soxhleta i mieszadło grzewcze.
Użyłem 10 g CBD.
Zacząłem to robić o 7 wieczorem. Dostanie CBD do kolby płaskodennej było wyzwaniem, lejek się zatkał i mocno zestalił, niewielkie straty. Wskazówki dla innych początkujących, użyj prowizorycznego papierowego lejka.
Dodano również ~+20g uprzednio destylowanej wody z 3g kwasu cytrynowego i mieszano do rozpuszczenia.
Refluksowanie pokazało zmianę niemal natychmiast, z czymś, co wyglądało jak złoty smark płynący w wodzie.
Zjawisko to narastało w ciągu kilku godzin. Po upływie kilku godzin postępy uległy spowolnieniu, dokonałem odczytu temperatury i była ona na poziomie 100c, podkręciłem ją nieco bardziej, ale moja grzałka nie ma miary Celsjusza, a ja mam tylko termometr rtęciowy, więc uzyskanie dokładnych i szybkich odczytów nie było łatwe, ponieważ nie miałem dostępu do roztworu podczas refluksu.
Po 8 godzinach zdjąłem go z ognia i pozwoliłem mu ostygnąć. W tym momencie była 4 rano i zasnąłem, siedział i zestalił się na dnie przez noc, po rozłożeniu wyglądał na jasnozłoty.
Dodałem ponad 50 g octanu etylu i szybko się rozpuścił, a następnie umieściłem go w lejku rozdzielającym i celowo zostawiłem część fazy organicznej, aby uniknąć zanieczyszczenia wodą i odłożyłem ją na bok do dalszego przetwarzania.
Teraz rozpoczęła się destylacja, która zakończyła się w ciągu 2 godzin, a gdy pozostało trochę mojego NPS, wlałem go na dno aluminiowej puszki po napoju gazowanym. Umieściłem wentylator dmuchawy powyżej i zastosowałem ogrzewanie poniżej, mogło to jednak być bardzo gorące.
Szybko wyschło i pozostała ciemnobursztynowa kałuża, która była niezwykle lepka.
Mam zdjęcia produktu, ale niewiele więcej.


Kilka pytań, na które chciałbym uzyskać odpowiedź od kogoś, kto się na tym zna.
1) Jak mogę się dowiedzieć, ile D9/D8 wyprodukowałem?
2) Podgrzałem produkt podczas odparowywania na wolnym powietrzu bardzo wysoko i nie jestem pewien, co może się stać, jeśli doprowadzę go do wysokiej temperatury za pomocą mojego NPS i otwartego powietrza, aby mógł zareagować?
3) Chcę przeprowadzić kolejną destylację, aby oddzielić od siebie nieprzereagowane CBD, D9 i D8. Widziałem temperatury, jakie byłyby potrzebne i martwię się, że natychmiast ostygnie w probówce i nie będę w stanie wydobyć produktu. Jedyne rozwiązanie, jakie przychodzi mi do głowy, to:
a) Wyciągnięcie próżni, aby obniżyć temperaturę wrzenia.
b) Wpompowanie wrzątku do skraplacza Liebiga, aby ułatwić przepływ.
c) Połączenie obu sposobów.
4) Byłem zainteresowany użyciem pTSA i toluenu do przeprowadzenia bardzo czystej reakcji na papierze, który widziałem. Tam, gdzie mieszkam, toluen staje się trudny do uzyskania w czystej postaci ze względu na zagrożenie dla środowiska, a pTSA dodałoby dodatkową warstwę komplikacji. Czy jest to w ogóle warte zachodu dla nowicjusza?


Mam nadzieję, że ten post dostarczył Ci rozrywki lub czegoś Cię nauczył.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
1. musisz poddać go testom laboratoryjnym. w Europie będzie to problem, ponieważ niewiele z nich może to zrobić, a laboratoria nie pozwalają na wysyłanie im próbek.
2. unikaj wysokich temperatur tak bardzo, jak to możliwe, niektóre d9 zamieniają się w d8 lub cbn.
3. można go rozdzielić tylko za pomocą chromatografii
4. nie do końca. ludzie uzyskują dobrą wydajność z heptanem i hcl, a także z innymi łatwymi do zdobycia substancjami.

@edy trzeba zneutralizować kwas cytrynowy i spłukać sodą oczyszczoną i wodą. to również usunie cytrynian sodu i sól powstałą w wyniku neutralizacji.

Płukanie można wykonać gorącą wodą, bez użycia nps. Następnie można destylować również bez nps.

Nie patrz również na czas refluksu. Po prostu wykonaj test wiązki, aby zobaczyć, ile cbd zostało przekonwertowane i zatrzymaj się, gdy większość zostanie zrobiona.
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Zneutralizowałem to, przepraszam za nieuwzględnienie tego.
Dziękuję za odpowiedzi.
Jeśli kupię HCl, równie dobrze mogę kupić pTSA, ponieważ obie rzeczy trzeba mieć powód, aby je kupić.
Zasadniczo każdą interesującą substancję chemiczną muszę zsyntetyzować sam.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
czy ma właściwości psychoaktywne? jak silny jest?

ile destylatu otrzymano z 10g cbd?
 

blosuetoday

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 28, 2022
Messages
44
Reaction score
31
Points
18
Ile mniej więcej substancji psychoaktywnej mogę uzyskać ze 100 g CBD Isolate 99%?
 

edyf0101

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 26, 2023
Messages
3
Reaction score
4
Points
1
Nie jestem chemikiem.
Znalazłem to https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC8011986/ Badanie izomeryzacji CBD w Google. Zawiera kilka wykresów dotyczących ilości dla kilku różnych metod.
Widziałem w Internecie, ale nie ma badań mówiących, że metoda kwasu cytrynowego w wodzie destylowanej w 120 ° C przez 8 godzin, najłatwiejsza dla początkujących, da ci ~ 45% wydajności D9THC, rodzaju, którego większość ludzi chce, jednak otrzymasz również około ~ 45% D8THC i trochę nieprzereagowanego CBD. Przeczytaj cały wątek, znajdź metodę, którą chcesz i poszukaj w Internecie źródła z odczytem ilości.
 

Latin King

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 24, 2023
Messages
31
Reaction score
16
Points
8
wydajność zależy od kwasu, nps i czasu. kwas cytrynowy i zeolit są łatwe, ale mają bardzo niską wydajność! z niską mam na myśli 50% lub mniej, to okropne.
 

Ecko6ap

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Jan 4, 2023
Messages
34
Reaction score
17
Points
8
Jak uzyskać jak najwięcej delta-9?
 

aa1178251182

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 27, 2022
Messages
37
Reaction score
6
Points
8
Czy CBD musi izomeryzować THC z 95% etanolem? Czy mogę użyć 99,9% etanolu? Do jakiego pH dostosowuje się lodowaty kwas octowy? Po ilu godzinach refluksu uzyskuje się najwyższą wydajność 9-THC?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Absolutnie EtOH jest oczywiście najlepszy, ale weź pod uwagę wydatki... warto, jeśli chcesz być eleganckim chemikiem
 

weeds

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 14, 2023
Messages
9
Reaction score
4
Points
3
Chcę dodać THC do zioła CBD. Czy wystarczy to zrobić?
1 - refluksuj 100 g izolatu CBD w etanolu i kwasie przez 4-8 godzin, stosując metodę z tego wątku.
2 - za pomocą strzykawki dodaj roztwór THC do około 200 g kwiatów CBD.
 
Top