Jednogarnkowa synteza amfetaminy z P2NP z NaBH4/CuCl2 (skala 1 kg)

Curiousonion

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 29, 2022
Messages
190
Reaction score
67
Points
28
Wpłynęłoby to na wydajność, borohydryd sodu tworzy reakcję egzotermiczną i tak to działa.
Możesz spróbować utrzymać stałą temperaturę około 60c podczas dodawania p2np, ale może to być dość trudne.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Myślałem o rozpuszczeniu materiału wyjściowego w IPA i powolnym wkraplaniu go do naczynia reakcyjnego za pomocą lejka SEP. Myślisz, że miałoby to jakikolwiek negatywny wpływ?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Cześć,

Podjąłem dziś drugą próbę i tym razem poszło znacznie sprawniej.



Jak widać na zdjęciu,

Po lewej masz "warstwę wodną" po ekstrakcji NaOH 25%, a po prawej masz olej amfetaminowy, wolną bazę, olej a, jakkolwiek chcesz to nazwać.

W kolbie wodnej widać około 5 ml oleju A, którego nie udało mi się wyekstrahować, zmieszałem warstwę wodną z IPA i wyekstrahowałem warstwę ipa, niestety mój domowy destylator nie zadziałał, zbyt wiele połączeń do smarowania i za dużo zamieszania, moim zdaniem nie jest to warte dodatkowego wysiłku dla kilku dodatkowych ml.

Później będę musiał zainwestować w rotowap.

Olej amfetaminowy był czyszczony trzy razy przez lejek Buchnera i czyste filtry za każdym razem.

Daj mi znać, co myślisz.

Pozdrawiam
 
Last edited by a moderator:

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Trudno odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ zbudowałem własny system chłodzenia.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Kiedy muszę destylować IPA pod próżnią, jak wysoka powinna być temperatura? Co mogę zrobić, aby zoptymalizować wyniki bez suszenia acetonu?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Jeśli chcę go ulotnić, czy muszę go zagotować, czy tylko pozostawić na dłuższy czas. Jeśli muszę go zagotować, jakiej temperatury muszę użyć?
Po drugie, jeśli chcę postępować zgodnie z dokładnym opisem w filmie, ile NaOH potrzebuję? 2 litry 25% roztworu NaOH z 500g NaOH na 250g P2NP?
 
View previous replies…

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
O.K. rozdzielać wodę destylacyjną, czy na co dziekan starka? Chcę kupić małą membranową laboratoryjną pompę próżniową o energii pompowania 5,5 - 6l. Czy to wystarczy do naczynia 10l? Mam też intensywny skraplacz.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Dean Stark jest po to, aby można było podłączyć pompę próżniową do górnej części pionowego skraplacza i aby kondensat spadł w celu zebrania, W przypadku normalnego skraplacza destylacyjnego, który znajduje się poziomo, nie można podłączyć próżni w ten sposób, ponieważ zalejesz linię próżniową.
Możesz wypróbować pompę, myślę, że nie zaszkodzi
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Tak, mam do tego odbiornik próżniowy i będę podążał za klasyczną architekturą aparatury do destylacji próżniowej, ale bez kolby woulfsche i tylko miernik próżni bezpośrednio przy pompie.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Teoretycznie rzecz biorąc, czy możliwe jest pomyślne wykonanie tego zadania przy użyciu beczki o pojemności 55 galonów z górnym mieszadłem jako reaktora?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Gdybyś poświęcił trochę czasu i przeczytał ten wątek, zobaczyłbyś, że to pytanie było zadawane wiele razy w różnych skalach, a pytanie pozostaje takie samo.

Szukajcie, a znajdziecie.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Dzięki za wskazówkę, gdy przewijałem wszystkie 27 stron, nie znalazłem po drodze żadnych cennych wskazówek. Jestem tylko ciekawy, czy ktoś próbował tej techniki i jak bardzo wpłynęłaby ona na wydajność? Porównując do reaktora.
I czy są jakieś wskazówki od kogoś, kto tego próbował.
Dzięki

"Alchemicy w poszukiwaniu złota znaleźli wiele innych rzeczy o większej wartości"
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Jakiego systemu chłodzenia użyłeś?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,663
Solutions
3
Reaction score
2,738
Points
113
Deals
1
Łaźnia z lodowatą wodą lub płaszcz przepływowy z zimną wodą dla partii reaktora.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Hej, chłopaki, potrzebuję waszej pomocy jak najszybciej, czy jest coś, co można zastąpić CuCl2 czymś, co jest łatwo dostępne?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
CuCl2 jest tak przystępny, jak to tylko możliwe
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
678
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Można je skrócić za pomocą siarczanu miedzi poprzez elektrolizę z elektrodą ołowiową.
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Witam, czytam już jakiś czas ten wątek na forum i chciałbym każdego w tym temacie zapytać jaki punkt syntezy jest dla niego najtrudniejszy/najważniejszy i na jakie szczegóły każdy powinien zwrócić uwagę?

A na filmiku nie jest dokładnie pokazane, czy lepiej użyć chłodnicy zwrotnej do syntezy?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
W tej syntezie żadna część nie jest trudna, chodzi tylko o to, by być ostrożnym, aby nie było żadnych wypadków.

Miałem je i napisałem o nich tutaj w wątku, aby inni ludzie nie robili tego samego.

Tak, trzeba użyć chłodnicy zwrotnej.
 

ElementalEnigma

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 8, 2023
Messages
20
Reaction score
9
Points
3
Dokładnie! Można pominąć refluks, ale traci się na jakości i, jak sądzę, powstają pewne produkty uboczne. Czy ktoś znalazł wariant z bardziej euforycznym efektem?
 

Pervitin

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
27
Reaction score
3
Points
3
Czytałem o problemach z przechowywaniem czystej freebase, po kilku razach jej reakcji. Co należy zrobić, aby przechowywać ją w odpowiedni sposób? Czy potrzebuję eksykatora?
 

WinterDust

Don't buy from me
Resident
Joined
May 21, 2022
Messages
230
Reaction score
206
Points
43
Deals
3
Z jakiego powodu należy je przechowywać?

Tak, z czasem ulega degeneracji. Idealnym miejscem do przechowywania byłby pojemnik próżniowy przechowywany w lodówce.
 
Top