Sinteza mefedronei (4-MMC); ușor de realizat - randament ridicat

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Este foarte ciudat ce se întâmplă aici. Postați o metodă și, în loc de o discuție stimulativă, primul comentariu vine de la un tip aparent confuz care poate face totul mult mai bine și mai repede. Cum o face ?, nu ne spune retardatul ăsta.

Apoi apare următorul care vrea să vorbească de rău metoda prin contribuții pseudoștiințifice și analize la distanță și astfel să obțină clienți pentru afacerea lui de sinteză, dubios.

Și în cele din urmă, Prof. Smart-ass, postează câteva comentarii cinice și oferă exact 0 sugestii constructive.

Nu suntem în instanță aici, nu trebuie să dovedesc nimic. Puritatea eșantionului din versiunea academică a fost efectuată într-un laborator profesional cu spectre RMN, spectre infraroșii și UV, spectre de masă cu ionizare prin electrospray etc.

O să mă gândesc de două ori înainte să postez ceva, deci e inutil. În bunul și vechiul forum al stupului se cultiva un cu totul alt stil. Ce păcat.
 
View previous replies…

Researcherr

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2023
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Nu luați personal ceea ce postează oamenii de aici, unii dintre ei sunt deștepți, alții știu ce vorbesc, dar preferă să facă bani din metodele lor de sinteză și nu înțeleg ce înseamnă schimbul de cunoștințe.

Postați reacțiile și metodele voastre, putem cu toții să le împărtășim și să învățăm din ele.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@Researcherr
vă mulțumesc pentru cuvintele dvs. amabile. Ai dreptate, ar trebui să-i ignori pe acești tipi, deși în unele zile nu este atât de ușor *grin`*.
Apropo, uite ce ți-a răspuns glumețul ăsta. Acolo fac un diagnostic îndepărtat: tulburare mentală într-un stadiu avansat. Ai grijă de tine.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Pentru cei proști, semnătura mea este special pentru șmecherii care îmi scriu în mesaje private cu întrebări despre cum să fac 10 kg deodată, unii dintre ei se pare că cred că le datorez ce. Semnătura mea înseamnă că nu am de gând să ajut nenorocitele de fabrici pe gratis. Trebuie să știi să accepți criticile la obiect, crezi că munca ta este valoroasă pentru comunitate? Nu, nu are, în subiectele vecine și randamentul devine mai mare și puritatea este clar, chiar și fără analiză, mai mare. Dacă credeți că ați făcut ceva unic, atunci vă înșelați.
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
@w2x3f5 Aș sugera să puneți capăt discuției și să lăsați ceilalți membri ai forumului să decidă ce este valoros pentru ei și ce nu.
Cred că o rivalitate cu privire la cine are cele mai bune metode nu este în spiritul fondatorilor acestui forum.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Ți-am spus totul despre metoda ta, despre randamentul substanței și despre impurități. Și nu trebuie să spui cuiva dacă nu vezi în spatele tău.
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Arată ce cristal obții dacă spui că am făcut mmc pur
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
De obicei nu recristalizez, nu este necesar în opinia mea. Cristalele sclipitoare sunt chestii de copii. Dar pentru tine, colegul meu de forum, o voi face cu următorul lot. :cool: :ROFLMAO:
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Se spune că se poate folosi pentru spălare
Tetrahidrofuran, (Aceton)
Nu numai alcoolul IPA și acetatul de etil, de asemenea, u poate utiliza și este mult mai mult pentru a obține în țară mult
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Sigur, puteți utiliza alți solvenți. Din experiența mea, THF are pur și simplu cel mai bun efect de curățare, mai ales mai bun decât acetona.
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Acum dvs. este murdar atunci când u arunca acid și aceton meu este xD lapte alb total atunci când nu au nevoie de spălare orice moment xD
 

Attachments

  • txh1CYjAuc.jpeg
    txh1CYjAuc.jpeg
    4.9 MB · Views: 261
  • Ff0vq2pweK.jpeg
    Ff0vq2pweK.jpeg
    5.2 MB · Views: 595

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Felicitări, deci produsul dvs. arată astfel după încheierea timpului de reacție și înainte de orice spălare/curățare, corect? Dacă da, suntem cu toții curioși cu privire la metoda ta misterioasă de a obține un produs super curat dintr-o reacție care, în sine, nu este curată, cu câteva reacții secundare. ;)
 

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Nu spăl nimic, arunc acid și amestec de aceton și obțin toate astea. trebuie să știi ce faci freebase pe care l-am făcut în 30 de minute
 

Attachments

  • hfIBVetilv.jpeg
    hfIBVetilv.jpeg
    5.2 MB · Views: 652
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
:unsure: 30 min. atunci solventul nu poate fi DCM, poate acetat de etil? Și apoi adăugați acetonă împreună cu HCl 37%? Mă apropii? :ROFLMAO::ROFLMAO:
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
cool (y)(y)(y), o voi încerca , ce temperatură folosești ?
 

ice4mmc

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 4, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Serviți Wickr.me/singal/tegram Aveți nevoie de răspunsuri la întrebări, plătiți în mod fiabil sau stabiliți o colaborare :)
 
Top