Sinteza mefedronei (4-MMC); ușor de realizat - randament ridicat

cartelloszetas

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 23, 2023
Messages
33
Reaction score
28
Points
8
Se poate face mult mai repede și nu trebuie să folosiți echipamente de laborator. Văd u a făcut pentru distracție dacă u va avea nevoie a făcut în acest fel u trebuie să plătească o mulțime monay pentru echipamente.
De asemenea, folosiți prea multe substanțe chimice.
Când arunci acid, pulberea ta trebuie să fie albă, nu ca o cocaină. La scară mare folosiți prea multă acetonă și pierdeți mult timp să spălați pulberea.
Puteți obține 81% pulbere 75% cristal când folosiți dcm.
 
View previous replies…

sksameer1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 25, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Plse dear explain emijetly fast your recipe....I am waiting here
 

sksameer1

Don't buy from me
New Member
Joined
Jul 25, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Plse dear explain emijetly fast your recipe....I am waiting here
 

tucoXxX

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 29, 2022
Messages
83
Solutions
2
Reaction score
11
Points
8
Vreau aproape 1 kg de produs finit. pot face de 3x cantitatea de reactivi?
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
mai bine să luați x4 : 2Kg de bromocetonă, unii oameni nu ating nici măcar randamentul de 50% + dacă o doriți sub formă de cristal, randamentul scade
 
  • Love
Reactions: $!$

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
Am obținut recent un randament mai mare decât cel auzit al clorhidratului de 4MMC într-un moment în care mă așteptam cel mai puțin. Înainte de a-l face public pentru toată lumea, consider că sunt necesare mai mult de 5 încercări (din cele 5, 2 consecutive au avut un randament ridicat, apoi 2 pe care credeam că le voi îmbunătăți, dar nu am făcut-o, iar o alta reprezintă triplarea necesară pentru a putea afirma acest lucru). Cu toate acestea, am rămas fără lucruri și aștept cu nerăbdare să documentez complet acest lucru cu fotografii și toate cele. Și pentru a nu fi judecat că rețin informații "prețioase", pot să schimb câteva detalii contraintuitive ale preparatului:

-amestecarea este esențială (pentru a menține straturile de DCM și apă în contact cât mai intim, fără catalizator de transfer de fază)
timp de reacție relativ lung (aproximativ 6-8 ore, eu iau o pauză doar prin întreruperea agitării, presupunând că, dacă straturile sunt separate, reacția este aproape oprită)
nu se aplică căldură (a treia și a patra reacție au avut randamente medii și inferioare atunci când s-a aplicat o încălzire ușoară)
-răcirea amestecului și a reactivilor (la etapa de acidificare, lichidele răcite au avut cel mai bun randament)
-filtrarea rapidă (imediat după precipitarea solidelor, nu lăsați să rămână, deoarece o parte din produs va intra în soluție)

Sper că acest lucru vă va ajuta și promit să revin cu detalii și, de ce nu, o validare din partea unui alt membru activ.
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
da, ați făcut la scară mică 100g
Cineva care a făcut la scară mare nu are timp să aștepte 8h.
+ pentru dvs. încercați să o faceți.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
518
Reaction score
279
Points
63
în general, atunci când se lucrează la dezvoltarea unei metode, sunt implicate cantități mici și execuții multiple
 

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Joined
Jan 24, 2024
Messages
298
Reaction score
85
Points
28
Da, este adevărat că sinteza de cumpărare trebuie să fie rapidă.
Echipamentul nu trebuie să fie scump la scară mare, iar laboratorul poate fi mobil ca în RV, ca în filmul Break Bad.
 
Top